Zabrakło czasu, odpowiedzialności i chęci zajęcia się Zarą...

Przez kilka miesięcy miała dom, taki jakiego podobno nie miała nigdy wcześniej. Zara to sunia która najprawdopodobniej całe swoje ok 6 letnie życie spędziła na ulicy. Pewnego dnia pojawili się ludzie, którzy postanowili zabrać ją do siebie i jak zapewniali otoczyć opieką. Szczęście Zary nie trwało jednak zbyt długo. Gdy na świecie pojawiło się dziecko okazało się, że brakuje czasu na wspólny spacer, na pogłaskanie i zainteresowanie, którego Zara po latach samotności bardzo potrzebowała. Sunia zaczęła "sprawiać problemy" swojej rodzinie oddalając się na samodzielne spacery, których nie miała w domu. Z relacji jakie otrzymaliśmy od właścicieli dowiedzieliśmy się, że Zara nie ma wstępu do domu ze względu na niepokojące zachowania skierowane do kilku miesięcznego dziecka ( po rozmowach udało się ustalić, iż te zachowania to:  " Zara patrzy na dziecko jak na kiełbasę" i rodzina nie chce podjąć próby zapoznania suni z nowym członkiem rodziny).

Widząc, że nie ma szans na zmianę podejścia postanowiliśmy pomóc w poszukiwaniach nowego domu, znającego potrzeby rasy. W związku z tym, iż sunia nie była sterylizowana i w sierpniu miała cieczkę rozpoczęliśmy z właścicielami rozmowy na temat wykonania zabiegu i partycypacji w kosztach. Tu pojawiły się problemy. Okazało się, że ludzie, którzy kilka miesięcy wcześniej zabrali psiaka do siebie dając jej nadzieję na lepsze życie teraz nie zamierzają dołożyć złotówki bo jak powiedzieli " nie będą robić prezentu nowemu właścicielowi " oraz jeśli tak bardzo zależy nam na zabiegu mamy psa zabrać do siebie bo oni nie mają warunków i czasu na opiekę nad psem po zabiegu ....    Po tych słowach dotarło do nas wyraźnie, że Zara jest kolejnym psem oddanym bez najmniejszych skrupułów przez ludzi którzy mieli zmienić jej świat. 

W ten oto sposób Zara została w trybie natychmiastowym zabrana do awaryjnego domu tymczasowego, przeszła zabieg sterylizacji, który został wykonany w ostatnim bezpiecznym momencie - w trakcie zabiegu okazało się, że macica jest zmieniona i widać na niej ogniska stanu zapalnego (możliwe początki ropomacicza).

W tym miejscu zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w opłaceniu sterylizacji Zary. Koszt zabiegu, badania oraz pobyt w lecznicy to kwota ok 800 zł. Właściciele nie chcieli nam w tym pomóc a my cóż .... nie mogliśmy i nie potrafiliśmy udać, że los Zary jest nam w takiej sytuacji obojętny.

Zara po tygodniowym pobycie w awaryjnym domu tymczasowym nie wykazuje niepokojących zachowań w stosunku do ludzi. Jest nastawiona bardzo przyjaźnie do człowieka, domaga się uwagi i głaskania. Jest pełna radości i chce być blisko ludzi.

Prosimy o pomoc dla Zary

Komentarze

  • Paul Jaschkiewitz - awatar

    Paul Jaschkiewitz

    12.10.17
    12.10.17

    Pieniazki przelane =)

Wpłaty - 6

Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
150
Anonimowy Darczyńca
Piotr Balwierczak - awatar
24
Piotr Balwierczak
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Klaudia Pietrasiak - awatar
50
Klaudia Pietrasiak
Paul Jaschkiewitz - awatar
100
Paul Jaschkiewitz

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.