Michał Rosa - awatar

Michał Rosa

Organizator zbiórki

Zbieram na potrzebne mi zastrzyki i dla innych

     Witam,

     Jestem sportowcem, od 20 lat zawodnikiem klubu WKS Flota Gdynia - trenuję judo i studiowałem fizykę, którą niestety z powodu choroby musiałem przerwać. Choruję na trudną do leczenia schizofrenię cenestetyczną i OCD. Jestem wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieży, oraz mam medale z Ogólnopolskich Turnieji Seniorów i Akademickich Mistrzostw Polski. Moimi celami sportowymi są zdobycie medalu Mistrzostw Polski Seniorów w mojej kategorii wagowej +100kg, robienie po 100 pompek codziennie do końca życia i przebiegnięcie maratonu. Niestety na skutek mojej choroby nie jestem w stanie zrobić przeważnie ani jednej pompki, ledwo co się poruszam, a zamiast biegania to idę często z trudem i odczuwam potworne bóle całego ciała, na skutek których mam przymus przeklinania, albo nie kątroluję przymusowych dźwięków z siebie wydawanych. Ponadto słyszę lub czuję Głos Boga i potrzebuję czegoś na jego weryfikację z rzeczywistością, gdyż nie raz mówił mi nieprawdę (dodam, że byłem także w tej sprawie u Egzorcysty i ocenił go jako chorobę). Chciałbym móc na nowo pracować i ze sprawnym ciałem (bo w zasadzie to choruje moje ciało, a nie psychika) móc profesjonalnie trenować sport.

     Jestem po 12-krotnych hospitalizacjach szpitalnych, 15 latach leczenia i zastosowaniu praktycznie wszystkich możliwych leków psychotropowych jakie są dostępne w Polsce. Oprócz Flupenyksolu Depot nie reaguję, albo reaguję nie w pełni, bądź źle na wszystkie neuroleptyki klasyczne i atypowe dostępne na Polskim rynku. Neuroleptyki klasyczne powodują u mnie ciężką depresję, albo otępienie, że nie jestem w stanie ich zażywać. Co do leków nowej generacji, to praktycznie wszystkie z nich powodują to, że bardzo źle czuję się po wzięciu tabletek i nie byłbym zdolny na skutek tego do normalnej pracy czy wypełniania obowiązków rodzinnych, choć ogólnie to lepiej się po nich czuję, a inne z nich są za słabe albo nawet powiększają moje objawy psychotyczne jak np. Abilify w tabletce. Ze wszystkich leków psychotropowych najlepiej reaguję na Olanzapinę i Risperidon, tylko, że źle się czuję po wzięciu ich w formie tabletek. Potrzebuję takich leków, które będę mógł brać przewlekle i będę mógł po nich normalnie pracować i trenować, oraz pełnić obowiązki rodzinne, gdyż chciałbym w przyszłości założyć rodzinę. Takimi lekami są zastrzyki neuroleptyków atypowych o przedłużonym uwalnianiu, które można brać co dwa tygodnie, a nawet co miesiąc, dawka tych leków jest stała w organizmie i nie wywołują one objawów typu ścięcie po wzięciu tabletki. Dla mnie najbardziej wskazane są: Zypadhera, Rispolept Consta, albo Ablify Maintena jako dodatek. Raz już udało mi się uzbierać pieniądze na Zypadherę (olanzapinę w zastrzyku) i lek ten okazał się dość dobrym rozwiązaniem, choć potrzebny był do niego jeszcze jeden zastrzyk Abilify Mainteny, na który mnie nie było stać. Zastrzyki były o wiele lepsze od tabletek i bez ich objawów niepożądanych, piękne było to, że cały dzień żyć bez faktu, że po wzięciu tabletki zostanę powalony na jakiś czas na łopatki. Jestem pewien, że z Rispoleptem Constą, który jest lekiem najbardziej wskazanym medyczni w moim przypadku byłoby tak samo. 

     Niestety na NFZ nie mogę liczyć, gdyż te zastrzyki są refundowane tylko dla pacjentów, którzy uporczywie nie współpracują w leczeniu, a ja do takich nie należę przynajmniej przez dokumentację medyczną i mam refundowane tylko gorsze, źle tolerowane przeze mnie tabletki. Obecnie biorę olanzapinę i abilify w tabletkach i jest coraz lepiej ze mną, jednak takie leczenie akceptuję tylko w warunkach szpitalnych, bo nie pogodzę się nigdy z tym, że nie da się po nich w domu normalnie żyć - dziecko w nocy by mi umierał, a ja nie byłbym w stanie mu pomóc i to mnie przeraża. Koszt miesięczny terapii tymi zastrzykami, to około 1200-2500zł. Ministerstwo odsyła mnie i mojego lekarza do producenta tego leku, nie negując przy tym możliwości refundacji ich dla mnie, tenże producent nie jest chętny do wystąpienia wniosku o specjalna refundację tego leku dla mnie - tak mówi mój lekarz, który moim zdaniem się nawet zbytnio o tę refundację dla mnie nie chciał postarać, ja więc w rozpaczy robię to znowu samemu tutaj, bo na Polską nawet prywatną służbę zdrowia ciężko jest liczyć, czego niejednokrotnie doświadczyłem lecząc moją bardzo trudną i skomplikowaną chorobę.

     Są pewne kontrowersje co do mojej diagnozy i osoby, jednak faktem niezaprzeczalnym jest to, że te zastrzyki by mi pomogły niezależnie od tego jaką mam diagnozę. Powiem też szczerze, że wielokrotnie grzeszyłem, ale jako sportowiec, to odpuściłem w całym moim życiu maksymalnie z 10 treningów z mojej win, a na treningach się do nich przykładałem. Jeśli zaś chodzi o suplementy diety, to kiedyś popełniłem pewne błędy, ale wszystkie praktycznie jakie brałem były tylko po to, aby polepszały mi samopoczucie, gdyż mój lekarz nigdy wystarczająco mnie na te objawy nie leczył.

     Pragnę móc realizować własne cele i marzenia. Dodam, że aby mieć na zastrzyki jestem w stanie przejść marszobiegiem wzdłuż granic całej Polski po 30km dziennie. Mogę to też uczynić dla kogoś innego oprócz siebie. Jeśli macie jakiś pomysł jak zorganizować taką inicjatywę - to chętnie wysłucham i się niej podejmę.

     Dodam jeszcze, że podczas ostatniej hospitalizacji szpitalnej ukazał mi się sam Jezus Chrystus i z tego co pamiętam to zasugerował mi, że powinienem brać zastrzyki.

    Chcę uzbierać pieniądze na zastrzyki na kilka lat, a jeśli dostanę refundację, albo nasz rząd rozszerzy wskazania refundacyjne odnośnie tych leków także na pacjentów współpracujących jak np. ja, to całą uzbieraną resztę pieniędzy oddam dla Fundacji "Pomagam.pl" na Jej szczytne cele i na inne cele charytatywne.

     Jestem wdzięczny za każdą pomoc i wsparcie z Waszej strony.

Aktualności

 • Michał Rosa - awatar

  Michał Rosa

  05.12.16
  05.12.16

  Zastrzyki rzeczywiście nie dają tych niepożądanych objawów i są o ponad 50% skuteczniejsze od tabletek.

Komentarze

 • PIENIEK - awatar

  PIENIEK

  05.12.16
  05.12.16

  Trzymaj sie ✌

 • Zbigniew Pacholczyk - awatar

  Zbigniew Pacholczyk

  05.11.16
  05.11.16

  Michał życzę Ci dużo zdrowia.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.10.16
  15.10.16

  Powodzenia Rudix!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.10.16
  14.10.16

  Powodzenia RudiX K&M

 • Wujo - awatar

  Wujo

  13.10.16
  13.10.16

  Coco jumbo i do przodu

Michał Rosa - awatar

Michał Rosa

Organizator zbiórki

Wpłaty - 89

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
PIENIEK - awatar
100
PIENIEK
Piotr Spałek - awatar
10
Piotr Spałek
Wiktor kumidor - awatar
2
Wiktor kumidor
Zbigniew Pacholczyk - awatar
50
Zbigniew Pacholczyk
Bandzior - awatar
50
Bandzior
Baton - awatar
20
Baton
Małgorzata Młynarska - awatar
10
Małgorzata Młynarska
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Lidia Mukhamadeeva - awatar
10
Lidia Mukhamadeeva

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij