Michał Rosa - awatar

Michał Rosa

Organizator zbiórki

Zbieram na potrzebne mi zastrzyki i dla innych 

     Witam,

     Jestem sportowcem, od 20 lat zawodnikiem klubu WKS Flota Gdynia - trenuję judo i studiowałem fizykę, którą niestety z powodu choroby musiałem przerwać. Choruję na trudną do leczenia schizofrenię cenestetyczną i OCD. Jestem wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieży, oraz mam medale z Ogólnopolskich Turnieji Seniorów i Akademickich Mistrzostw Polski. Obecnie moimi celami sportowymi są zdobycie medalu Mistrzostw Polski Seniorów w mojej kategorii wagowej +100kg, robienie po 100 pompek codziennie do końca życia i przebiegnięcie maratonu, może jeszcze coś więcej w judo, jak Bóg da. Niestety na skutek mojej choroby nie jestem w stanie zrobić przeważnie ani jednej pompki, a zamiast biegania to idę często z trudem i odczuwam potworne bóle całego ciała, na skutek których mam przymus przeklinania, albo nie kontroluję przymusowych dźwięków z siebie wydawanych. Ponadto słyszę lub czuję Głos Boga i potrzebuję czegoś na jego weryfikację z rzeczywistością, gdyż nie raz mówił mi nieprawdę (dodam, że byłem także w tej sprawie u Egzorcysty i ocenił go jako chorobę). Mam też spore kłopoty z koncentracją i czytaniem wynikające z doznań w ciele. Chciałbym także odzyskać zdolność do pracy i ze sprawnym ciałem (bo w zasadzie to choruje moje ciało, a nie psychika) móc profesjonalnie trenować sport.

     Jestem po 13-krotnych hospitalizacjach szpitalnych, 15 latach leczenia i zastosowaniu praktycznie wszystkich możliwych leków psychotropowych jakie są dostępne w Polsce. Wnioskiem po wypróbowanie wszystkich możliwych neuroleptyków jest to, że najlepiej działają na mnie Olanzapina i Risperidon - leki najbardziej odpowiednie w moim przypadku, najlepiej zastosowane razem ze sobą. Reszta leków, albo nie działa, albo jest za słaba, albo tylko mnie sztucznie przytłumia, albo mam po nich ogromny poziom prolaktyny bez wystarczającego efektu terapeutycznego.

      Niestety Olanzapina, podcina mi nogi i mam duży zjazd w dół po niej. Nie byłbym zdolny na skutek tego do normalnej pracy czy wypełniania obowiązków rodzinnych (bo chciałbym kiedyś założyć rodzinę). Poza tym po tabletkach Olanzapiny moja masa ciała zwiększa się o ponad 20kg. Z Risperidonem z tego co pamiętam jest u mnie podobnie.

     Światełkiem w tunelu są zastrzyki Olanzapiny lub Risperidonu o przedłużonym uwalnianiu, które bierze się co dwa tygodnie i po których jest stałe stężenie leków we krwi i po których nie ma efektu ścięcia po wzięciu tabletek. Raz już udało mi się uzbierać pieniądze na Zypadherę (Olanzapinę w zastrzyku) i lek ten okazał się dobrym rozwiązaniem, umożliwił mi on trenowanie sportu przez dwa miesiące. Zastrzyki były o wiele lepsze od tabletek i bez ich objawów niepożądanych, piękne było to, że mogłem przez cały dzień żyć bez faktu, że po wzięciu tabletki zostanę powalony na jakiś czas na łopatki, nie tyłem także po nich. Jestem pewien, że z Rispoleptem Constą, byłoby tak samo. 

     Niestety na NFZ nie mogę liczyć, gdyż te zastrzyki są refundowane tylko dla pacjentów, którzy uporczywie nie współpracują w leczeniu, a ja do takich nie należę przynajmniej przez dokumentację medyczną i mam refundowane tylko gorsze, źle tolerowane przeze mnie tabletki, albo zastrzyki. Koszt miesięczny terapii tymi zastrzykami, to około 1200zł-3000zł. Ministerstwo odsyła mnie i mojego lekarza do producenta tego leku, nie negując przy tym możliwości refundacji ich dla mnie, tenże producent nie jest chętny do wystąpienia wniosku o specjalna refundację tego leku dla mnie - tak mówi mój lekarz, który moim zdaniem się nawet zbytnio o tę refundację dla mnie nie chciał postarać, ja więc w rozpaczy zbieram pieniądze na leki tutaj, bo na Polską nawet prywatną służbę zdrowia ciężko jest liczyć, czego niejednokrotnie doświadczyłem lecząc moją bardzo trudną i skomplikowaną chorobę. Po tylu latach leczenia uważam, że zasługuję wreszcie na leczenie, po którym będę się czuł dobrze.

     Są pewne kontrowersje co do mojej diagnozy i osoby, jednak faktem niezaprzeczalnym jest to, że te zastrzyki by mi pomogły niezależnie od tego jaką mam diagnozę, gdyż są one stosowane także w innych chorobach psychicznych. Moja choroba jest chorobą rzadką i często lekarze są do końca niedouczeni co do tej choroby, albo realizują jak to pewien lekarz z UCK Gdańsk mi powiedział 'pakt z diabłem' trzech szpitali na Pomorzu przeciwko mnie. Co do faktu psychoterapii, to mija się ona u mnie z celem, choć kilka lat na nią chodziłem bez jakichkolwiek rezultatów bo potrzebuję po prostu mieć sprawne ciało i móc normalnie czytać, a tutaj psycholog mi nie pomoże, poza tym najlepszą po ludzku formą terapii jest dla mnie sport, który będę uprawiał do końca mojego życia. 

     Pragnę móc realizować własne cele i marzenia. Dodam, że aby mieć na zastrzyki jestem w stanie przejść marszobiegiem wzdłuż granic całej Polski po 30km dziennie. Mogę to też uczynić dla kogoś innego oprócz siebie. Jeśli macie jakiś pomysł jak zorganizować taką inicjatywę - to chętnie wysłucham i się niej podejmę.

     Dodam jeszcze, że podczas ostatniej hospitalizacji szpitalnej ukazał mi się sam Jezus Chrystus i z tego co pamiętam to zasugerował mi, że powinienem brać zastrzyki - ich kod do PILARSKI, razem z lekami przeciwdepresyjnymi patrząc na substancje można taki kod stworzyć z kilku leków o wskazaniach ściśle dla mnie

    Chcę uzbierać pieniądze na zastrzyki na kilka lat, a jeśli dostanę refundację, albo nasz rząd rozszerzy wskazania refundacyjne odnośnie tych leków także na pacjentów współpracujących jak np. ja, to całą uzbieraną resztę pieniędzy oddam dla Fundacji "Pomagam.pl" na Jej szczytne cele i na inne cele charytatywne.

     Jestem wdzięczny za każdą pomoc i wsparcie z Waszej strony.

Aktualności

 • Michał Rosa - awatar

  Michał Rosa

  05.12.16
  05.12.16

  Zastrzyki rzeczywiście nie dają tych niepożądanych objawów i są o ponad 50% skuteczniejsze od tabletek.

Komentarze

 • PIENIEK - awatar

  PIENIEK

  05.12.16
  05.12.16

  Trzymaj sie ✌

 • Zbigniew Pacholczyk - awatar

  Zbigniew Pacholczyk

  05.11.16
  05.11.16

  Michał życzę Ci dużo zdrowia.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.10.16
  15.10.16

  Powodzenia Rudix!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.10.16
  14.10.16

  Powodzenia RudiX K&M

 • Wujo - awatar

  Wujo

  13.10.16
  13.10.16

  Coco jumbo i do przodu

Michał Rosa - awatar

Michał Rosa

Organizator zbiórki

Wpłaty - 90

Karolina Grodecka - awatar
1
Karolina Grodecka
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
PIENIEK - awatar
100
PIENIEK
Piotr Spałek - awatar
10
Piotr Spałek
Wiktor kumidor - awatar
2
Wiktor kumidor
Zbigniew Pacholczyk - awatar
50
Zbigniew Pacholczyk
Bandzior - awatar
50
Bandzior
Baton - awatar
20
Baton
Małgorzata Młynarska - awatar
10
Małgorzata Młynarska
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij