Zbiórka Zasztandaruj z nami! - zdjęcie główne

Zasztandaruj z nami!

8 258 zł z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 109 osób


Hufiec ZHP Piekary Śląskie skupia harcerzy i instruktorów w różnym wieku i działających w większości dzielnic miasta. Obecnie jest nas ponad 100, ale liczymy, że niebawem nasza liczebność dwukrotnie wzrośnie. Piekarska młodzież na nowo zaczyna interesować się harcerstwem, dlatego powstają nowe drużyny, których głównym celem jest wychowanie  w duchu patriotyzmu, rozwijanie talentów i pogłębianie ich zainteresowań. Chociaż jesteśmy małym hufcem, odnosimy wiele sukcesów o których przeczytać możecie Państwo na naszym profilu klikając w link:  https://facebook.com/hufiecpiekary .

Nasza historia sięga lat dwudziestych ubiegłego stulecia. W grudniu w 1913 roku powstała pierwsza drużyna w Piekarach Śląskich, będąc jednocześnie pierwszą drużyną harcerską na Śląsku. Sztandar, który obecnie z dumą nosimy został poświęcony w połowie lat sześćdziesiątych. Niestety po ponad pięćdziesięciu latach wiernej służby na rzecz harcerzy, stracił swój blask, kolory wypłowiały i nie jest już zbyt reprezentatywny. Mimo tego nadal jest dla nas bardzo ważny, ponieważ wiążą się z nim cenne wspomnienia i posiada dla każdego z nas ogromną wartość sentymentalną. Nasz sztandar jest z nami na wszystkich uroczystościach i co najważniejsze - jest świadkiem dorastania dwóch pokoleń harcerzy. Wielu z nas przeżyło przy nim najpiękniejszą chwilę w swoim harcerskim życiu - złożenie przyrzeczenia.

Sztandar niewątpliwie odgrywa dla nas bardzo ważną rolę, jednakże ze względu na upływający czas - zaistniała realna potrzeba zastąpienia go nowym. Reperacja nie wchodzi w rachubę; materiał ugryziony zębem czasu wypłowiał, są na nim liczne przetarcia, a srebrna nić, którą wyszyto godło - zmieniła się na kolor brudnej szarości. Jako organizacja , która ponownie staje się atrakcyjna w oczach uczniów piekarskich szkół, chcielibyśmy się godnie reprezentować na uroczystościach. W związku z powyższym bardzo prosimy o Waszą pomoc! Organizujemy zbiórkę na zakup naszej nowej, wymarzonej chorągwi! Państwa pomoc jest nam niezbędna do osiągnięcia tego celu! Nowy sztandar kosztuje około 7.000zł brutto i gdyby udało się nam zebrać tą kwotę - uszyłyby go nasze piekarskie Siostry Boromeuszki. Wiemy, że sami nie jesteśmy w stanie uzbierać w/w kwoty, stąd ogromna prośba o Państwa wsparcie! Dla osób, które zdecydują się na wesprzeć w tej honorowej dla nas akcji, przewidzieliśmy w ramach wdzięczności i podziękowań drobne upominki. 

Każda, nawet najmniejsza wpłata jest dla nas na wagę złota, dlatego wspierając nas w którymś z progów otrzymacie Państwo:

1,00 zł - 50,00 zł - list z podziękowaniem oraz pamiątkową przypinkę,

51,00 zł -100,00 zł - list z podziękowaniem, pamiątkową przypinkę oraz długopis z logo hufca,

101,00 zł - 150,00  - list z podziękowaniem, pamiątkową przypinkę, długopis i harcerski kubek,

151,00 zł - 250,00 zł - list z podziękowaniem, pamiątkową przypinkę, długopis, kubek oraz uczestnictwo na harcerskim ognisku organizowanym na naszej stanicy obozowej w Kokotku (gmina Lubliniec),

251,00 zł - 500,00 zł - list z podziękowaniem, pamiątkową przypinkę, długopis, kubek, uczestnictwo w ognisku na stanicy obozowej w Kokotku oraz pamiątkowy spersonalizowany gwóźdź, który umieścimy na drzewcu naszego nowego sztandaru,

501,00 zł  i więcej - list z podziękowaniem, pamiątkową przypinkę, długopis, kubek, uczestnictwo w ognisku na stanicy obozowej w Kokotku, spersonalizowany gwóźdź na drzewcu sztandaru oraz certyfikat "Honorowego Przyjaciela Hufca ZHP w Piekarach Śląskich".

Upominki będą wręczane do 6 tygodni po zakończeniu naszej zbiórki. Proszę zatem pamiętać, by podać nam przynajmniej swój e-mail, byśmy mogli się z skontaktować:) 

W przypadku w którym naszą akcję zechciałaby wesprzeć instytucja lub przedsiębiorstwo (zachęcamy do wpłat w progach w którym można uzyskać pamiątkowy i wygrawerowany gwóźdź, który znajdzie się na drzewcu sztandaru), należy pamiętać, że darowiznę można odpisać od podatku. W tym celu zachęcamy do wpłat bezpośrednio na konto Hufca ZHP w Piekarach Śląskich. Dane do przelewu znajdziecie Państwo na naszej hufcowej stronie internetowej https:/hufiecpiekary.wordpress.com


Dziękujemy z góry za każdą, nawet najmniejszą wpłatę! Zawalczmy wspólnie o spełnienie marzenia o nowym sztandarze dla piekarskich harcerzy! Mamy nadzieję, że przy Państwa współudziale, niebawem będziemy dzierżyć w naszych rękach nasz  wymarzony sztandar. Sama "Akcja Sztandar" trwać będzie od 08.03 do 21.04.2019 roku. Niewątpliwie nowa chorągiew zostanie z nami na co najmniej pięćdziesiąt lat i będzie świadkiem wychowania kolejnych pokoleń piekarskich harcerzy.

Z harcerskim pozdrowieniem i głośnym "Czuwaj",

Harcerze i Instruktorzy Hufca ZHP w Piekarach Śląskich.

W przypadku pytań dotyczących zbiórki pieniężnej na sztandar dla piekarskich harcerzy zapraszamy do kontaktu z druhną pwd. Lidią Hanusiak bezpośrednio na adres e-mailowy: [email protected]

Aktualności


 • Hufiec ZHP Piekary Śląskie - awatar

  Hufiec ZHP Piekary Śląskie

  18.03.19
  18.03.19

  Mamy już 100% kwoty! Serdecznie dziękujemy wszystkim wspierającym! Nadal prosimy o wsparcie naszej akcji. Każda złotówka powyżej kwoty potrzebnej nam na zakup sztandaru, zostanie przeznaczona w pierwszej kolejności na zakup futerału do przechowywania nowego sztandaru, a następnie na zakup lub dofinansowanie kurtek typu "softshell" dla pocztu sztandarowego.

  Zdjęcie aktualności 28 167

Komentarze


 • Jerzy Polaczek - awatar

  Jerzy Polaczek

  19.03.19
  19.03.19

  ....Taki sztandar, że ziemię okryje, Taki sztandar, że w wieki ponosi, I gdziekolwiek jego drzewce wbiję, Tam początek będzie ziemskiej osi. z życzliwością pozdrawiam harcerki i harcerzy hufca ZHP Piekary Śląskie

 • Dorota Dolecka - awatar

  Dorota Dolecka

  16.03.19
  16.03.19

  Powodzenia !!!!!!!!!!!!

 • Maja z rodzicami - awatar

  Maja z rodzicami

  16.03.19
  16.03.19

  Czuwaj!!! Oby służył długie lata.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.03.19
  14.03.19

  Pozdrowienia od byłego Hufca ZHP Strzelce Opolskie!

 • Tomasz Huk - awatar

  Tomasz Huk

  14.03.19
  14.03.19

  Powodzenia !!!!!!!!! CZUWAJ

8 258 zł z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 109 osób

Wpłaty: 109

Czuwaj! - awatar
Czuwaj!
20
Basia Pudlik - awatar
Basia Pudlik
33
SZYMON GAD - awatar
SZYMON GAD
55
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
7
Aga P. - Bastion - awatar
Aga P. - Bastion
33
Państwo Pudlik - awatar
Państwo Pudlik
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Roman Dragon - awatar
Roman Dragon
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
14
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
111

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij