WSPOMÓŻ NASZĄ BOCIANIĄ SZKÓŁKĘ LATANIA!

Twoje wsparcie w wysokości 5 zł to dzienna racja żywnościowa dla naszych tegorocznych Bocianów białych!

JAK MŁODE BOĆKI W NASZYM OŚRODKU?

Są to najmłodsi pensjonariusze - przedstawiciele najliczniejszego gatunku z pośród tych, które mamy okazję leczyć. Każdego lata przez ośrodek przewija się około kilkunastu młodocianych Bocianów białych. Scenariusz zawsze jest podobny. Najwięcej piskląt trafia do nas w wyniku porzucenia przez rodziców. Przy braku dostatecznej ilości pokarmu - na co wpływ mają następujące po sobie przez długi okres czasu upalne dni – dorosłe ptaki nie są w stanie zapewnić swoim młodym dostatecznej ilości pożywienia. Najsłabsze osobniki wytrącane są wtedy z gniazd przez rywalizujących o kęs pokarmu, silniejszych braci, a niekiedy nawet przez samych opiekunów. W takich sytuacjach bez pomocy z zewnątrz porzucone zwierzęta skazane są na śmierć głodową. Dużym zagrożeniem dla bocianich rodzin są również intensywne burze, które najczęściej występują na przełomie czerwca i lipca. Towarzyszące im gwałtowne i porywiste wichury, ulewne deszcze, a nawet gradobicia są w stanie strącić z reguły wysoko usytuowane i wyeksponowane gniazda siejąc wśród ptaków wielkie spustoszenie. O ile para rodziców jest w stanie poradzić sobie z utratą domostwa, to nielotne jeszcze młode nie mają bez niego najmniejszych szans na przeżycie. W obydwu przypadkach najmłodszym ptakom udaje się przeżyć tylko i wyłącznie dzięki szybkiej reakcji przypadkowych przechodniów lub miejscowych strażaków, którzy widząc pisklęta potrzebujące pomocy, dostarczają je do najbliższego azylu, gdzie zostaje udzielona im fachowa pomoc oraz całodobowa opieka. Oprócz osobników dostarczanych przez ludzi, wychowujemy również małe boćki, które na świat przychodzą w naszej placówce. Wiosna jest tym okresem, w którym w gniazdach rodzi się nowe, skrzydlate życie. Od pewnego czasu podejmujemy starania w celu stworzenia dogodnych warunków do reintrodukcji gatunku Bociana białego z pośród naszych zupełnie kalekich osobników. Na efekty nie musimy długo czekać. Każdego roku podczas swojej pracy mamy niezwykłą okazję obcować z tym fenomenalnym, przyrodniczym zjawiskiem bezpośrednio w ośrodku. W kilku siedzibach zbudowanych na gruncie przez naszych kalekich podopiecznych co roku w kwietniu pojawiają się bocianie jaja.

DLACZEGO ZWRACAMY SIĘ DO PAŃSTWA O WSPARCIE?

Istotnym problemem, z którym zmagamy się każdego roku jest wykarmienie wszystkich młodych. Dzienna ilość pożywienia konsumowana przez zdrowego, młodego bociana jest równa około dwudziestu procentom jego masy ciała. Przy kilkunastu osobnikach ilość pokarmu, jaką dziennie zjadają jest ogromna. Chociaż pisklęta są aktualnie największym obciążeniem, nie możemy też zapominać o naszych pozostałych, dorosłych bocianach, których w sezonie wakacyjnym jest najwięcej. Na początku lipca wyczerpują się nasze skrzętnie gromadzone od początku każdego roku zapasy, co wiąże się z tym, że jesteśmy zmuszeni zamawiać kolejne dostawy. Te niestety wraz z leczeniem pociągają za sobą duże koszty, dlatego otwieramy kolejną sezonową zbiórkę.

NA CO POTRZEBNA NAM WSKAZANA KWOTA I NA CO JĄ PRZEZNACZYMY?

Zbieramy na pokrycie kosztów hospitalizacji, wykarmienia i stworzenia warunków do ponownej adaptacji gromadki młodych Bocianów białych, w których zawierają się:
- koszty medykamentów (leki, igły, wenflony, strzykawki, środki opatrunkowe,  płyny, materiały chirurgiczne)
- koszty specjalistycznej diagnostyki i zabiegów weterynaryjnych
- koszty wyżywienia (ryby, surowe, nieprzetworzone mięso)
- koszty utrzymania i przygotowania gniazd na terenie ośrodka
- koszty pracownicze (lekarze, technicy weterynarii, pracownicy techniczni)
- koszty organizacji akcji ponownej adaptacji do naturalnego środowiska

DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ POMOC!

O NASZYCH PACJENTACH W MEDIACH:

http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/przemysl/a/bociany-wychowane-w-przemyskim-osrodku-zbieraja-sie-do-odlotu,10573556/

http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/przemysl/g/w-przemyslu-na-swiat-przyszly-malutkie-bociany-foto-wideo,12085074,23842912/

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1,34962,10643084,Aukcja_na_rzecz_bocianow__Pomoz_im_i_wejdz_na_Allegro.html

http://przemysl.naszemiasto.pl/artykul/zafunduj-przemyskim-bocianom-obiad,964643,art,t,id,tm.html

http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/przemysl/art/5783761,70-bocianow-spedzi-zime-w-przemyslu,id,t.html

KIM JESTEŚMY I DLACZEGO PAŃSTWA WSPARCIE JEST TAK WAŻNE?

Jesteśmy jedyną placówką w województwie podkarpackim, która udziela pomocy dzikim zwierzętom. Posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego. Rocznie do naszego ośrodka trafia ponad pięćset rannych osobników głównie zwierząt chronionych - i to nie tylko z województwa podkarpackiego, a również z wielu innych regionów kraju. Na przyjęcie o dowolnej porze dnia i nocy, a następnie na całodobową opiekę może u nas liczyć każde dzikie zwierzę, które znajdzie się w potrzebie. Około 55-60 procent z pośród naszych podopiecznych odzyskuje wolność. Tak wysoka sukcesywność leczenia nie miałaby miejsca, gdyby nie Państwa dobrowolne wsparcie m.in. głównie w formie darowizn od osób fizycznych lub corocznego jednego procenta. To właśnie dzięki pomocy finansowej udaje nam się zdziałać najwięcej. Nasze dalsze funkcjonowanie i rozwój zależne są przede wszystkim od wysokości funduszy, jakie na bieżąco uda nam się pozyskiwać w przyszłości. Przekazując nam swoje wsparcie macie Państwo pewność, że zostanie ono spożytkowane dobrze i uratuje wiele dzikich istnień. Jako pasjonaci z powołania gwarantujemy Państwu rzetelność, bezinteresowność, oddanie i profesjonalizm w wykonywaniu swoich obowiązków związanych z ratowaniem i leczeniem dzikich zwierząt wymagających intensywnej hospitalizacji. Zapewniamy, że każdy grosz z podarowanej nam przez Państwa darowizny, bezpośrednio przełoży się na jeszcze więcej sukcesów w tak wymagającej i trudnej rehabilitacji z jaką mamy do czynienia w przypadku dzikiej fauny. 

Wpłaty - 4

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Ewa gracz - awatar
10
Ewa gracz
Adam Krupka - awatar
50
Adam Krupka
Barbara Biernat Karp - awatar
50
Barbara Biernat Karp

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.