Dominik Ślęk - awatar

Dominik Ślęk

Organizator zbiórki

Cześć! Jestem Dominik, student uczelni ATH w Bielsku-Białej. Niedawno odkryłem swoją pasję jaką jest off-road. W związku ze swoim nowym marzeniem postanowiłem kupić sobie pierwszą maszynę w styczniu tego roku. Ta maszyna to widoczny na zdjęciu chiński Bashan o pojemności 250ccm z 2010 roku nazwany wdzięcznie Złomkiem.

Zaraz po zakupie za dosyć korzystną cenę spotkał mnie szereg przykrych niespodzianek takich jak rozsypanie się skrzyni biegów, pokrzywione koła, kierownica, niedziałające oświetlenie, zalana cała elektryka, rozdarta kanapa, pogięta rama, wahacze, wybite sworznie i amortyzatory, cieknący bak, pęknięte przewody hamulcowe - no masa problemów, którym udało się skutecznie wyczyścić mój portfel a nawet trochę się zadłużyć. :) Kompletnie nie znałem się na temacie i większość usterek ukazała się dopiero po zakupie i w trakcie remontu. Quad nie odpalał dlatego nie byłem w stanie go sprawdzić dokładnie przed zakupem(rozwalony rozrusznik). Wszystkie elementy staram się wymieniać na nowe i w razie możliwości na części lepszej jakości pochodzące z innych, np. japońskich maszyn. 


Na dzień dzisiejszy "Bażant" dzięki trzem miesiącom upartego siedzenia w garażu i nieocenionej pomocy Taty jeździ, ale nie prowadzi się dobrze. Do poprawienia właściwości jezdnych potrzebna jest wymiana zawieszenia, a te chciałbym zaadaptować z Yamahy. W dalszych planach jest wyspawanie nowej podłogi, wzmocnienie ramy, poszerzenie rozstawu kół i poprawienie osiągów Złomka wymianę układu wydechowego i zmianę przełożeń.

ATV rozpaliło pewien ogień w moim codziennym życiu i staram się wkładać w niego każdą złotówkę i chwilę czasu, ale jak wiadomo remonty takich maszyn szybko się nie kończą. Chciałbym rozpocząć już w pełni sezon i zacząć jazde na sprawnym sprzęcie. Chciałbym żeby był w stanie wziąć udział w jakimś rajdzie offroadowym typu crosscountry, jednakże przygotowanie go do takich wyczynów jest poza moim zasięgiem finansowym dlatego postanowiłem zwrócić się do Was o niewielką pomoc portfelową. :) Jeśli kompletnie skończę renowację tego małego potworka to chce pokazać efekty mojej pracy publicznie. Jednocześnie chciałbym udowodnić ludziom, którzy nie wierzą w potencjal chińskich maszyn, że jeśli potrafi się o nie dbać i odpowiednio je przerobić to za dużo mniejsze pieniądze niż używane japońce (takie quady zaczynają się od 10 000 zł + ewentualne remonty i naprawy, które w przypadku japońskich części bywają niewyobrażalnie drogie) można spróbować swoich sił w starciu z lepszymi, droższymi maszynami. 

Myślę, że wśród Was znajdą się fani motoryzacji, którzy chcą wspierać takie projekty. Uważam, że próba stworzenia czegoś, co da radę japońskiej konkurencji ze słabego jakościowo sprzętu jest kreatywne i w razie powodzenia stworzy wiele radości i satysfakcji oraz pokaże zagorzałym obrońcom japońców, że można za trzy czy nawet czterokrotnie mniejsze pieniądze stworzyć maszynę, która nada się do uczestnictwa w hobbystycznych zawodach.

Pozdrawiam!! :)

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Dominik Ślęk - awatar

  Dominik Ślęk

  23.05.17
  23.05.17

  Wtorkowy wypad udany, jedna z nielicznych wycieczek, które nie niosły ze sobą napraw :) wymieniony moduł, iskrownik, cewka zapłonowa, fajka oraz linka sprzęgła. Lecimy dalej!

  Zdjęcie aktualności 5 131

Dominik Ślęk - awatar

Dominik Ślęk

Organizator zbiórki

Wpłaty - 8

Michał Kawalec - awatar
5
Michał Kawalec
sara - awatar
10
sara
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
sara - awatar
20
sara
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Marcin - awatar
5
Marcin

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij