Zoltan vel Gratis
 Jedni zbierają grzyby, inni znaczki, a nasi przyjaciele znajdują psy. Nasza ekipa jest zaklęta. To dobrze z jednej strony, a z drugiej źle. Bo psia niedola może złamać serce.
 Przedstawiamy Wam nasze leśne znalezisko. Wycieńczony, przestraszony pies w typie husky/ alaskan malamute.  Skąd się wziął? Może spadł z nieba, albo uciekł z piekła.
 To są sytuacje, w które być może kiedyś sami nie uwierzylibyśmy. Idziesz lasem, patrzysz a tu pies. I to jaki pies. Północniak.
 Ścieżki przeznaczenia postawiły go na naszej drodze. Nie było innej opcji zabezpieczenia, psiak przyjechał do nas. Zabezpieczyć go też łatwo nie było. Jednak kto da radę jak nie my?
 Właśnie jesteśmy z nim po wycieczce do weta. Pewnie tanio nie będzie, jak zwykle. Sami wiecie ile mamy psów pod opieką a to pies nadprogramowy chyba nazwiemy go Zoltan vel Gratis🙂
 Nieszczęścia, zwłaszcza psiego nie trzeba szukać, samo nas znajdzie.
 Pomożecie?
 Pies nie ma czipa, musimy wykonać diagnostykę - jest wycieńczony, pokłada się, jest drażliwy przy dotykaniu - coś go boli. Kuleje też widocznie na łapę. 

Chłopak musiał dostać kroplówkę, jest odwodniony. Wg słów Pani Doktor parametry wątrobowe wskazują na długotrwałe, złe odżywianie. Test na choroby odkleszczowe wyszedł na szczęście ujemny. Diagnoza - pies jest odwodniony i mówiąc brzydko zajechany. Kuleje na przednią łapę, ale diagnozowanie tego odłożymy na ciut później, bo skóra psa pokryta jest żrącym, śmierdzącym gnojem, czy też bardziej obornikiem i sprawia mu to co najmniej dyskomfort.. Zaraz będziemy to zmywać i wyczesywać futro.
 Serdeczne podziękowania dla weterynarzy, którzy od rana zajęli się naszym Gratisem i ogarnęli podstawowe sprawy zdrowotne, ponieważ pies pokładał się, był słaby i baliśmy się o jego życie. Wciąż nie ma za wiele siły, ale wyraźnie ożywił się i morda mu się cieszy.

Jaka jest jego historia? Nie wiemy. I może nie chcemy wiedzieć. Marzy nam się scenariusz rodem z bajek - że ktoś go szuka od dawna.

Narazie skupiamy się na tym aby mu pomóc. 

Ma gdzie spać, ma co jeść.  Nie ma nic więcej.

Pomożecie?

Szajka Szarego WilkaKomentarze

  • Żaneta Sawicka - awatar

    Żaneta Sawicka

    02.08.18
    02.08.18

    🐶❤️

Wpłaty - 6

Kinga Wiencek - awatar
300
Kinga Wiencek
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Żaneta Sawicka - awatar
10
Żaneta Sawicka
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij