W grudniu postanowiliśmy jako fundacja "stanąć na nogi", maksymalnie zmniejszyć koszty i starać się zabezpieczyć zwierzęta nie popadając w długi nigdy więcej. 

Jednym z punktów planu było sprowadzenie koni z pensjonatu nad morzem do azylu w Rogienicach. 

Popita i Ludwik przyjechali do azylu 19 stycznia 2018. Transport koni wyniósł ponad 1500 zł ale długofalowo dużo lepszym rozwiązaniem jest mieć konie "u siebie". Ku naszemu zdziwieniu konie, które przyjechały były strasznie wychudzone (ostatnia kontrola była w pensjonacie w listopadzie, konie nie wyglądały źle, w dniu przyjazdu wyglądały koszmarnie!) a Popita dodatkowo była chora, nasza pani doktor stwierdziła zaawansowane zapalenie płuc. Zabezpieczyliśmy konie, Popita dostała leki, Ludwik derkę i jedzenie i wtedy się zaczęło...

Zadzwoniliśmy do właścicielki pensjonatu z pytaniem czemu nasze konie sa chore i tak wychudzone, Marta szła w zaparte, że wyglądają świetnie i nie są chude a Popita nie była chora, dopiero 2 dni później, właścicielka pensjonatu poinformowała nas, że w jej stajni jest choroba wirusowa zwana zołzami. 

Zołzy to ostra, zakaźna i zaraźliwa choroba koni. Powoduje zapalenia dróg oddechowych i ropienie żuchwowych węzłów chłonnych. Kiedyś zabijała konie, zabijała całe stajnie. Teraz jest uleczalna ale leki podaje się na wagę... Pod naszą opieką są wielkie konie zimnokrwiste. 

Oczywiście okazało się, że Popita przywiozła tą chorobę do nas do stajni. Pomimo oddzielenia koni, było za późno. Podaliśmy koniom bardzo drogie szczepionki uodparniające próbując się bronic, niestety pomimo poniesionych kosztów nie udało się. Konie zaczęły chorować. 

Fundacja utrzymuje się wyłącznie z darowizn, bardzo potrzebujemy pomocy. Aktualnie choruje Iza, Elka, Kinga, Cecylia. Do opłacenia mamy kolejne faktury za p. doktor, są to faktury wyłącznie za leki, tylko przeliczając antybiotyk na konia, kwoty wychodzą horrendalne.

Wybierz kwotę

Komentarze

 • Artur - awatar

  Artur

  12.03.18
  12.03.18

  Trzymam kciuki, pozdrawiam i zycze wszystkiego najlepszego! :)

 • Marcin - awatar

  Marcin

  02.03.18
  02.03.18

  Wpłata poszła , pomagajmy ...

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.03.18
  02.03.18

  Oby się udało!

Wpłaty - 19

Artur - awatar
5
Artur
Monika Michalak - awatar
50
Monika Michalak
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Ewa Nowak - awatar
640
Ewa Nowak
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
emilia gawart - awatar
20
emilia gawart
Ania - awatar
10
Ania
Sandra Władyko - awatar
100
Sandra Władyko
Krystyna Pęczak - awatar
20
Krystyna Pęczak
blogonim - awatar
50
blogonim

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.