Zbiórka KOSZMAR -ROZBITA pseudohodowla - miniaturka zdjęcia

KOSZMAR -ROZBITA pseudohodowla

Zbiórka KOSZMAR -ROZBITA pseudohodowla - zdjęcie główne

KOSZMAR -ROZBITA pseudohodowla

1 901 zł z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciło 45 osób
Wpłać teraz
 

Sobotni późny wieczór na messengera wchodzą kolejne zdjęcia, a my w coraz większym szoku. Kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt psów.. W syfie, odchodach, śmieciach. Na dworze jedna czy dwie "budy", które mają być schronieniem dla łącznie 34 psów, a w tym: yorków, bokserów, cane corso, buldożków oraz kundelka i owczarka niemieckiego. Kolejne zdjęcie buldożek na łańcuchu.. Kolejne zdjęcie wyrywa serce totalnie. Ciężarna suka boksera, na oko widać na ostatnich nogach, samiec i dwa yoreczki obgryzają rozerwane zwłoki (teraz już wiemy na 100%) cielaczka.. Głowa cielaka, krew, nogi jeszcze z sierścią.. :( Ciśnienie rośnie rozrywa głowę: kolejna PSEUDOhodowla.

Zdjęć opisujących to niestety nie mogę ujawnić bo osoba, która je zrobiła straszy prawami autorskimi, prokuratorem, sądem itd Zamiast cieszyć się, że ktoś posprzątał ten bałagan "za nich" i to miejsce rozwalił to niestety jest jeszcze przeciwko całej akcji.. I tej osobie Fundacja Mondo Cane mówi krótko: w prawie nie ma czegoś takiego jak poprawa warunków - a tym bardziej przez dwa lata.

Kiedy w poniedziałek dojechaliśmy na miejsce jakoś dziwnym trafem gospodarstwo wyglądało inaczej niż na zdjęciach.. Czyżby ktoś uprzedził właścicielkę o naszej wizycie? Ktoś chciał pokrzyżować nam plany, abyśmy nie zabrały tych cierpiących zwierząt?? WSTYD!! Ale nie z nami taki "cyrk"..

Zawiadomiona o podejrzeniu popełnienia przestępstwa Policja również przyjechała na miejsce interwencji. Większość psów ze zdjęć zniknęła. Jednak my się nie poddajemy tak łatwo.. W końcu odnaleziona cudem właścicielka przyznała, że są od dzisiaj w domu (ups.. taki dziwny zbieg okoliczności). Na dworze zostały boksery (w tym na ostatnich nogach sunia), buldożek, owczarek niemiecki oraz nikomu nie potrzebny "kundelek"..

Pani zgodziła się wpuścić nas do domu do domu gdzie zostały schowane psy.. I rozpoczęła się akcja.. :( To co zobaczyłyśmy przyprawiało o zawrót głowy, zapach powodował mdłości.. oczy szczypią do dziś.. :( Pani otworzyła kotłownię, w której ukryła małe psy. Naszym oczom ukazało się kilkadziesiąt oczu wpatrujących w nas.. Na dwóch śmierdzących, obsikanych posłaniach siedziało kilkanaście, wystraszonych, szczekających yorków. Na pierwszy rzut oka było widać, że na szybko niedbale poobcinana sierść części nawet zdążono obciąć pazury. Spanikowane, wystraszone, wychudzone psy w większości suczki. Młode, stare wszystko stłoczone na zasikanych szmatach. Kilka najprawdopodobniej w ciąży.. :(

W kuchni na kawałku szmaty "pod specjalną ogrzewającą lampą dwie sunie z młodymi, wody oczywiście brak bo pani o tym szczególe przygotowanej szopki zapomniała. Psy śmierdzące, zasikane ,wady zgryzu podwójne zęby, kaszlące , cane corso -brzuch jak beczka , bo akurat UWAGA "jego jedynego pani nie odrobaczyła"... :( kłamczucha 

Psy ciężarne ,niewidome , w brzuchach martwe płody , zmumifikowane pozostałosci po obumarłych płodach , zerwane ścięgna i dziesiątki innych obrażeń , większośc psów musi mieć usuniete częsciowo zęby i zabiegi usuięcia martwych płodów z brzuszkow  stan psow jest koszmarny - wychudzone wyczerpane porodami na ostatnich nogach.

Psy na dworze - brak schronienia nawet dla ciężarnej suki, brak wody, brak zwykłego ludzkiego poszanowania zwierząt...

Książeczki absolutnie nie pasujące do psów, które zastaliśmy, ostatnie szczepienia w 2014 lub 2012 roku, część w ogóle bez szczepień..

Część zwierząt, które "padło" zakopane na posesji i kawałek od niej..

Policja wraz z Wydziałem Kryminalnym sporządziła protokoły i wraz z ich asystą odebraliśmy wszystkie zwierzęta domowe.. 34 psy i 2 koty.

Czynności zakończyliśmy grubo po 23:00 ....


Dzisiaj dwie sunie miały na cito robione zabiegi. Wysoka gorączka, martwe płody w brzuszkach, krew w kale, robale, świerzbowiec, pchły, zdeformowane ucho po krwiaku, pogryzienia, przerost pazurów co chwilę wychodzą kolejne zaniedbania. Ile te psy przeszły cierpienia, bólu.. tego nie zapomną.. Ale od teraz mają nowe lepsze życie, takie na jakie każdy z nich zasługuje.. ♥


Kolejne godziny, kolejne wizyty u weterynarza..

Sunie rozpalone, robiące pod siebie, na ostatnich nogach, wyczerpane do granic możliwości albo kolejnymi ciążami albo młode sunie pierwszymi..

A nam już brakuje łez i siły kiedy patrzymy w te błagające o pomoc oczy... Dopiero odebrałyśmy mordercom 9 kotów teraz 34 psy i dwa kotki. Zawiadomienie zostało przyjęte przez policję na miejscu, materiał dowodowy cały czas zbieramy. Ratowanie życia psów i leczenie psów trwa od wczoraj nikt nie myśli teraz o kosztach, ale licznik bije z prędkością światła. My z długami- o pomoc w spłaceniu , których błagamy od dłuższego czasu, a kolejne już lecą..

A teraz czas na pokazanie tego co zastałyśmy na miejscu i prośba o pomoc i wsparcie tych małych cierpiących psiaków, które chcą żyć... bez bólu, cierpienia, w cieple i poczuciu bezpieczeństwa..

Jeśli chcecie nas wspomóc... o co prosimy...


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Fundacja MONDO CANE - Inspektorat Poznań - awatar

  Fundacja MONDO CANE - Inspektorat Poznań

  18.10.17
  18.10.17

  W pseudohodowli był tez jeden " kundelek " czarny Murzynek , który mieszkał w oborze w smrodzie , syfie , zimnie i strasznie bał się ludzi - zobaczcie jak dzisiaj żyje w domu tymczasowym ❤️

  Zdjęcie aktualności 8 666

Komentarze


 • Aneta Brzezińska - awatar

  Aneta Brzezińska

  27.10.17
  27.10.17

  Wielkie podziękowania dla cudownych ludzi ...

1 901 zł z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciło 45 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 45

Aneta Brzezińska - awatar
Aneta Brzezińska
50
Magdalena Pak - awatar
Magdalena Pak
250
Monika Burdyka - awatar
Monika Burdyka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
AnaB - awatar
AnaB
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Małgorzata Karasińska - awatar
Małgorzata Karasińska
50
Jolanta Sobieralska - awatar
Jolanta Sobieralska
50
Izabela Jabłońska - awatar
Izabela Jabłońska
10
Natalia Markiewicz - awatar
Natalia Markiewicz
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij