Zwierzęca wioska

126 650 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 896 osób
Zbiórka zakończona Udostępnij
 
Wawrzyńcem Daria i Miłosz - awatar

Wawrzyńcem Daria i Miłosz

Organizator zbiórki

Budujemy wioskę dla psów i kotów. Bez klatek, łańcuchów i krat. Przytulne domki dla tych, którzy prawdopodobnie nigdy nie znajdą innego domu. Ich własne miejsce na świecie, z którego nikt ich już nie przegoni...

Los nigdy nie był zbyt łaskawy dla gruzińskich zwierząt.
Porzucone przez ludzi, zasiedliły ulice, szukając możliwości przetrwania. Inga przez całe życie pomagała tym, które stanęły na jej drodze. Na ulicach wokół swojego domu miała już wieloletnich przyjaciół. Gdy w Gruzji wprowadzono państwowy program odstrzeliwania bezdomnych psów, kilkoro z nich straciła na zawsze.

Pozostałych za wszelką cenę obiecała sobie uratować.

Założyła schronisko. Twór, o jakim nikt w Batumi wcześniej nie słyszał. Przyprowadziła tam 20 podopiecznych. Razem z przyjaciółką stawiały im byle jakie budki, karmiły, prowadzały do lecznicy. Z czasem pojawiały się kolejne. Wypędzone, mogły by stracić życie. Inga pozwalała więc zostać wszystkim.

W 2012 roku program odstrzału psów został wycofany. Wtedy też u progu Ingi pojawił się Merabi - jej bratnia dusza w męskiej skórze, która zamiast sfory psów taszczyła ze sobą stado kotów.

Do dzisiaj nikt nie wie, jakim cudem dwa wiecznie walczące ze sobą gatunki zamieszkały na jednym terenie. Bez klatek i boksów, jedząc niekiedy z tej samej miski. Tak jakby czuły, że aby przetrwać, muszą współpracować.

Merabi przeprowadził swoje koty do schroniska i... został w nim razem z nimi. Od tamtej pory jest ich dwoje. Dziś towarzyszy im około 200 niepotrzebnych nikomu zwierząt.


Kilka miesięcy temu odwiedził ich Sasza, młody Rosjanin, który stworzył projekt Zwierzęcej Wioski. Projekt, na wieść o którym większość popukała się w czoło. My postanowiliśmy wdrożyć go w życie.

Co jest potrzebne zwierzętom w ich wiosce?


1) Przede wszystkim zdrowie

Regularne szczepienia, sterylizacja i kastracja to absolutne minimum. Poza tym do schroniska wdarł się nużeniec. Potrzeba lekarstw, środków przeciwpasożytniczych, a także warunków do izolacji zwierząt chorych, tak by nie zarażały się nawzajem w nieskończoność.

2) Infrastruktura i media. 

W schronisku nie ma prądu ani bieżącej wody. Priorytetem tej wykopanie studni, tak aby dwoje starszych ludzi nie musiało dzień w dzień taszczyć hektolitrów wody w pojedynczych baniakach. W planie jest także zbudowanie pomieszczenia do kąpieli, by zapobiegać przyszłym infekcjom pasożytniczym i grzybicznym.

W Zwierzęcej Wiosce niezbędny jest również prąd, by możliwe było podłączenie lodówek na jedzenie i część lekarstw. Obecnie Merabi i Inga dzień w dzień przywożą tu kilogramy żywności, gotują i roznoszą zwierzętom.


67-letnia Inga przez ostatnich 17 lat pozwoliła sobie na 2 dni wolne od pracy tutaj. Merabi wspomina je jako 2 najtrudniejsze dni w swoim życiu.


Konieczne jest także wyrównanie terenu, tak, by wszystkie zwierzęta mógłby się po nim bezpiecznie poruszać. W wiosce mieszkają zwierzęta niepełnosprawne, w tym piesek na wózku inwalidzkim, który przy aktualnej rzeźbie terenu ciągle napotyka jakieś przeszkody. 

3) Domki. 

Rozpoczęliśmy już budowę pierwszych 7 murowanych domków dla psów. To szeregowe budki, zaizolowane od zimna i wilgoci, w których psy znajdą schronienie, ale nie będą w nich zamykane. Trzeba jeszcze położyć dach i wyściełać je miękkimi materiałami, by ich mieszkańcy mogli się wprowadzić.

Niektóre psy będą potrzebowały domku z własnym ogródkiem, gdyż nie potrafią w pełnej zgodzie współżyć z sąsiadami. Obecnie kilka dużych psów, mogących zrobić krzywdę innym, głównie kotom, z braku innych rozwiązań przebywa na łańcuchu. Chcemy zapewnić im kojce, w których choć trochę będą mogły się rozpędzić. 

4) Jedzenie

Choć to oczywista i niekończąca się potrzeba, w czasach pandemii jest o nie znacznie trudniej. Do tej pory Ingę i Merabiego wspierały okoliczne hotele i restauracje. Dziś, z brakiem gości, nie ma też resztek. Staruszkowie o cały prowiant dla 200 głodnych brzuchów muszą zatroszczyć się sami.

Kwota określona w zbiórce jak cel nie jest wynikiem skomplikowanej analizy ani profesjonalnego kosztorysu. To wciąż kropla w morzu potrzeb, ale wierzymy, że z Waszą pomocą możemy ten cel osiągnąć. 

Inga i Merabi nie poddali się przez 17 lat.

Nie poddamy się i my. 🧡

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.05.21
  02.05.21

  Mam nadzieję że pomoże na izolatki itd. Jesteście wielcy i będę kontynuować wsparcie jak tylko długo będę mogła x

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.04.21
  25.04.21

  super

 • Beata - awatar

  Beata

  24.04.21
  24.04.21

  Kochani dużo siły i cierpliwości Wam życzę w tym pięknym przedsięwzięciu ❤

 • Agnieszka Wichert - awatar

  Agnieszka Wichert

  24.04.21
  24.04.21

  Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin dla Pani Ingi.Ta skromna wplata na urodzinowa czekoladke.Sto lat!!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.04.21
  18.04.21

  Wiem, że to niewiele, ale mam nadzieję, że chociaż wystarczy na kilka misek karmy dla psich kolegów. Moja psinka trzyma za Was łapki a ja trzymam kciuki.

126 650 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 896 osób
Zbiórka zakończona Udostępnij
 
Wawrzyńcem Daria i Miłosz - awatar

Wawrzyńcem Daria i Miłosz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 896

Marta i Pola Schachta - awatar
Marta i Pola Schachta
100
Łukasz Skorliński - awatar
Łukasz Skorliński
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Andrzej Zukowski - awatar
Andrzej Zukowski
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marcin - awatar
Marcin
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij