Zbiórka Pomoc dla kotów w dt Kitek - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla kotów w dt Kitek

Małgorzata Wołosiuk - awatar

Małgorzata Wołosiuk

Organizator zbiórki

Mam na imię Małgorzata. Od 2011 wraz z mężem prowadzimy dom tymczasowy dla kotów. Przez ten czas znalazłam dom dla ponad setki kotów. Nie jestem „zbieraczem”, domów szukam aktywnie i prędzej czy później prawie każdy kot z mojego domu tymczasowego swój dom znajdzie. Żeby cały czas pomagać do nowych domów oddajemy także te najbardziej ulubione koty tymczasowe. Dla ich dobra. I dla dobra kolejnych bied, które trafiają pod nasz dach. 

Nasz dom tymczasowy rozpoczął swoją działalność słodko-gorzko. Słodko, bo pierwszym kotem tymczasowym był maleńki, 10-dniowy Felek, nasza miłość, nasz ukochany bąbelek, gorzko, bo małego nie udało się nam się uratować.... Było to ponad 6 lat temu. I ten słodko-gorzki smak tymczasowania towarzyszy nam do dzisiaj.

Przez ten czas przewinęło się przez nasz dom  około 200 kotów tymczasowych. 4 kociaki zostały u nas na stałe, nasze domowe stadko liczy obecnie 5 kotów. Sa to 8-letnia Zuzia i czwórka 6-latków, byłych tymczasów: Guzik, Szpilka, Kołek i Jagódka. W 2014 roku zmieniłam „barwy klubowe” i dużą przyjemnością zaczęłam współpracę z Fundacją Kotangens.

Trafiają do mnie różne koty, od maluszków po koty dorosłe. Oseski, które trzeba wykarmić butlą, koty porzucone przez swoich opiekunów, koty chore, kalekie. Były koty z połamanymi łapami, koty bez łap, bez uszu, kociaki bez oczka.... Ale zdarzyła się też i rasowa kotka, z rodowodem, która znudziła się swojej pani. Po prostu koty, które potrzebują pomocy i którym akurat jest w danym momencie w stanie pomóc.

O maja 2014 roku znalazłam domy dla 74 kotów, 4 koty zmieniły dt na stałe - pojechały na wieś, ośmiu kotom nie udało się niestety pomóc. Jak widać, rotacja jest duża! 

W tej chwili przebywa u nas 20 tymczasów! Część na pewno szybko znajdzie domy, ale część długo już u nas czeka na swoich ludzi. Rekordziści przebywają u nas od 3 lat.  Z drugiej strony - rekord tymczasowania to tylko 2 dni. 

Tymczasom musimy sami zapewnić utrzymanie (leczenie wszystkich tymczasów zapewnia fundacja). Koszt samego żwirku i karmy to 1500 miesięcznie! Co miesiąc kupujemy 30 kg suchej karmy, 300 litórw żwirku. Codziennie schodzi nam 1,2 kg mokrej karmy.  Trochę nas odciąża fakt, że 5 kotów ma opiekunów wirtualnych i fakt, że czasem dostajemy karmę, ostatnio całkiem sporo puszek. 

Utrzymanie to nie wszystkie koszty jakie ponosimy. To także koszty transportu kotów np. do weterynarza, to koszty mediów, środków czystości. Codzienne odkurzanie, raz dziennie pralka, mycie kuwet co najmniej raz w tygodniu (7 dużych i kilka małych), środki dodezynfekcji, myjka parowa… Tylko w ostatnim tygodniu byłam u weterynarza 2 x dziennie, a każdy wyjazd to 20zł :( Musimy kupować całe mnóstwo środków do dezynfekcji: perhydrol, spirytus techniczny, chlor. To wszystko kosztuje, i to niestety niemało. 

O co prosimy? O pomoc w utrzymaniu tej gromadki. Do tego roku radziliśmy sobie sami. Niestety, dopadły nas kłopoty. Choroba, kolejne miesiące walki z ZUS o rentę (skończy się niestety w sądzie), różne inne sprawy. Walczymy ostro, oboje pracujemy (Jasiek sezonowo). W końcu damy radę, poradzimy sobie. Ale gromadki tymczasów nie utrzymamy. 

Nie prosimy o pomoc dla siebie, ale dla tych bied, które wszyscy opuścili, których zawiódł człowiek. Dajemy miejsce, nasz czas. Ofiarujemy naprawdę ciężką fizyczną pracę. Dajemy swoje emocje, bo nie zawsze jest różowo. Czasem, mimo walki, musimy się poddać. Czasem zdarza się śmierć, gdy najmniej się tego spodziewamy. 

Czy musimy to robić? Nie ma nikogo innego? No właśnie, mało jest domów tymczasowych. Wcale nie chcę mieć poczucia, że: „jak nie ja to kto?” Ale tak to właśnie niestety wygląda. Niejednokrotnie taki porzucony,domowy kot czekał na miejsce u mnie. Czekał na ulicy, mimo licznych apeli o pomoc.

Bardzo proszę o pomoc. Nie dla siebie, dla kotów. O pomoc w utrzymaniu ogromnej gromadki tymczasów do czasu gdy nie wyjdziemy na prostą. Jak napisałam wyżej: dajemy miejsce, czas, pracę, nie jesteśmy w stanie bez pomocy innych utrzymać tych biedaków. 

Przedstawiamy nasze tymczaski, stan na 10.07.2017

1. Antoś - dzikawy kocurek z plazmocytarnym zapaleniem dziąseł - zmienił dt (aktualizacja 05.09.2017)

2. Imka - nieufna i boi się ludzi, ale jest prawie niewidoma (oczy uszkodzone po nieleczonym kocim katarze)

3. Lili - dwuletnia kotka, wpół łysa (alergia plus stres), wiecznie zakatarzona


4. Elza - urocza kotka, alergia pokarmowa, alergia na trawy i zioła


5. Znaczek - uroczy roczny kocurek bez oczka, nieśmiały ale ogromyny pieszczoch


6. Faren - niespełna roczna kotka, urocza, szalona wariatka, kotka nie ma jednej nerki (wada wrodzona)


7. Bajeczka - 3 letnia kotka, jedna z najdłużej przebywających u nas, ma wieczny katar spowodowany obecnością pałeczki ropy błękitnej w nosie. Cicha i spokojna, urocza drobniutka kotka, raczej bez szans na dom

8. Edytka - dwuletnia kotka z niewydolnością nerek. Przemiła dziewczynka, zadeklarowana jedynaczka - zmieniła dt (aktualizacja 05.09.2017) 9. Mańka - urocza, trzyletnia kotka, która kocha cały świat. Nie możemy pozbyć się kataru - ma dom (aktualizacja 05.09.2017)


10. Myszka - dwuletnia spokojna, niesmiała kotka - ma dom (aktualizacja 05.09.2017)


11. Łatek - pięcioletni kocurek, najcudowniejszy kot świata, zaraz po moim ukochanym Kołku ;) Szukamy domu wychodzącego, ludzi, którzy pokochają Łatka co najmniej tak samo, jak my


12. Kluseczka - mała, trzymiesięczna kotka. Już miała iść do domu gdy dostała pierwszego ataku padaczki. Po tym pierwszym ataku było wiele kolejnych, teraz zdarzają się sporadycznie. Kotka jest leczona, póki co zamieniła się w autystyczne kocie dziecko :(

Kluseczka została uśpiona (aktualizacja 05.09.2017)


13-16 czwórka rozbrykanego rodzeństwa, 3 śliczne szylkretki i rudy chłopczyk

aktualizacja 05.09.2017: 3 kociaki znalazły domy, została piegowata Pippi


17-19 Trójka rodzeństwa, dwie miłe dziewczynki i przerażony światem ich brat

aktualizacja: 05.05.2017: dziewczynki znalazły domu, kocurek Kozak jest w zewn dt (pod naszą opieką)


20 Przerażone kocie dziecko, które straciło swoją mamę. Ma 6-7 tygodni. 

aktualizacja 05.05.2017 Maggie przebywa w zewn dt (pod naszą opieką), oswoiła się, szuka domu

Aktualności

 • Małgorzata Wołosiuk - awatar

  Małgorzata Wołosiuk

  05.09.17
  05.09.17

  Od czasu założenia zbiórki trochę się zmieniło, jak to zwykle bywa w domach tymczasowych. - przyjęłam 7 kotów: Wiktor Linka plus 5 kociaków. Całe towarzystwo maksymalnie zarobaczone, Linka, mama kociąt chora na zapalenie płuc, jedno z kociąt ma herpeswirozę. Inka - dwa koty zostały uśpione (Wiktor i Kluseczka) - dwa koty zmieniły dt (Antoś i Edytka) - dwa kociaki poszły do tzw zewnętrznych dt (ale pod naszą opieką, to malutka czarna Maggie i dzikawy Kozak) - domy znalazły: Mańka, Myszka, Hildzia, Zeldzia, trójka kolorowego rodzeństwa (dwie dziewczynki i rudy chłopczyk), czyli 7 kotów. Obecnie pod naszą opieką przebywa 19 kotów tymczasowych z czego 17 u nas w domu, 2 w zewn dt.

  Zdjęcie aktualności 7 584

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.08.17
  14.08.17

  Od kota Stefana ;)

  • Małgorzata Wołosiuk - awatar

   Małgorzata Wołosiuk - Organizator zbiórki

   20.08.17
   20.08.17

   Dziękuję ☺

 • Marietta - awatar

  Marietta

  08.08.17
  08.08.17

  Wsparcie poszło <3

  • Małgorzata Wołosiuk - awatar

   Małgorzata Wołosiuk - Organizator zbiórki

   20.08.17
   20.08.17

   Dziękuję ❤️

 • Danuta Borysewicz - awatar

  Danuta Borysewicz

  10.07.17
  10.07.17

  Od kilku lat wspieram ten dom tymczasowy. Odwiedziłam koty w miejscu ich pobytu i stwierdzam, że warto Jasia i Małgosię wspierać. Warto pomagać. Pomóżcie. Pozdrawiam. Danuta

Małgorzata Wołosiuk - awatar

Małgorzata Wołosiuk

Organizator zbiórki

Wpłaty - 22

Ania, Wojtek i Pawełek - awatar
50
Ania, Wojtek i Pawełek
Małgorzata Łukuć - awatar
10
Małgorzata Łukuć
Paulina - awatar
25
Paulina
Magda H - awatar
50
Magda H
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Martyna Klasa - awatar
10
Martyna Klasa
Anonimowy Darczyńca - awatar
33
Anonimowy Darczyńca
Gosia W - awatar
20
Gosia W
Agnieszka - awatar
20
Agnieszka
Żaneta Golanowska - awatar
20
Żaneta Golanowska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij