Mam na imię Maria, jestem mamą 4-letniej Amelki. Chciałabym zwrócić się do Państwa z prośbą o pomoc, ale najpierw poznajcie naszą historię. 

Nasza córeczka urodziła się zdrowa 16 lipca 2013 roku, z 10 pkt. w skali Abbgard. Po 6 miesiącach zaczęła w sposób niekontrolowany ruszać główką, co bardzo nas zaniepokoiło. Badania wykryły bardzo dużą torbiel w mózgu. Niezbędna była dalsza diagnostyka i konsultacje ze specjalistami. W końcu zostaliśmy skierowani na operację do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. 

Amelka została poddana zabiegowi. Operacja się udała, torbiel została odbarczona. Byliśmy szczęśliwi, że to już koniec, a nasza córeczka będzie mogła dalej rozwijać się bez przeszkód. Nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. 

Niestety, po ściągnięciu opatrunku okazało się, że w ranę wdała się martwica. Lekarze powiedzieli, że czasami tak się zdarza. Pomimo bólu, Amelka dzielnie znosiła kolejne dni. Ze względu na bardzo złe gojenie się rany spędziliśmy miesiąc w szpitalu. Gdy w końcu wróciliśmy do domu, Amelka nadal miała dziwne odruchy - w niekontrolowany sposób poruszała główką, zataczała się, miała trudności w utrzymaniu równowagi, potykała się o własne nóżki. Wykonano badanie EEG - zapis wykazywał sporadyczne zmiany napadowe w okolicach skroniowych i centralno-ciemieniowych. Od razu wprowadzono leczenie, ale Amelka wciąż miała ataki. Ostatecznie zmieniono lek i nastąpiła poprawa. 

 

W styczniu 2015 roku podczas kontroli, przeprowadzono tomografię komputerową. Po wykonanym badaniu okazało się, że powstał wyciek płynu mózgowo -rdzeniowego za błoną bębenkową w uchu, a w torbieli występują pęcherzyki powietrza. W trybie natychmiastowym wykonano kolejną operację.

Po sześciu miesiącach od operacji konieczna była rehabilitacja. Po pierwszym tygodniu zajęć Amelka zaczęła wymiotować przy pionizowaniu. Po wykonanych badaniach okazało się, że jest zatarcie tarcz wzrokowych. Po raz kolejny pojechaliśmy na oddział neurochirurgii do Centrum Zdrowia Dziecka. Wykonano rezonans  i okazało się, że torbiel jest na tyle duża, że uciska nerwy wzrokowe. W trybie natychmiastowym wykonano jeszcze jedną operację.

W lipcu 2016 roku, po sześciu miesiącach od poprzedniej operacji, lekarze zlecili badania kontrolne. Wynik tomografii nasza był zadowalający - torbiel nieco się zmniejszyła. Cieszyliśmy się, jednak mieliśmy świadomość, że Amelka wciąż nie czuje się dobrze. Skarżyła się na ból. Miała opuchniętą buzię. Nie mogła przyjmować pokarmu, sprawiało jej to ogromną trudność. Połykała większość posiłków. Po wielu próbach leczenia u dentysty, lekarz zaproponował, że najlepszym rozwiązaniem będzie usunięcie zębów.

We wrześniu 2016 roku zakwalifikowano naszą córeczkę do zabiegu, ale termin wyznaczono dopiero na sierpień 2017. W trakcie badania stwierdzono, że trzeba usunąć 16 zębów.

W listopadzie 2016 Amelka ponownie trafiła na oddział neurochirurgii, ponieważ po wykonanym badaniu dna oka w rejonie okazało się, że jest ponowne zatarcie tarcz wzrokowych. Nasz aniołek skarżył się na ból głowy, oczu. Wymiotowała. Po wykonaniu tomografii komputerowej zakwalifikowano Amelkę do operacji. Czekano tylko na opinię Pana Profesora. Niestety, dzień przed zabiegiem Amelce spuchnęła  cała prawa strona buzi i nie mogła być operowana. Przeprowadzono konsultację stomatologiczną ,okazało się, że trzeba zrobić sanację jamy ustnej w trybie pilnym, bo mogłoby dojść do zakażenia. Zabieg się udał, ale lekarz powiedział nam że po 8 tygodniach od zabiegu musimy rozpocząć leczenie protetyczno-ortodontyczne, oraz leczenie logopedycznego, ponieważ Amelka będzie musiała nosić protezę zębową. Brak uzębienia powoduje upośledzenie funkcji żucia, mowy, połykania, a co za tym idzie znaczne ryzyko nasilonej wady zgryzu, niedorozwoju kości szczęki, żuchwy oraz estetyki twarzy.  Koszt protezy i  leczenie to kwota 20 tys. zł. Jest to szacowny kosztorys. Zależy to od tego, jak szybko szczęka będzie rosła i kiedy wyjdą jej stałe zęby. Protezę należy zmieniać co pół roku. Do  tego dochodzi rehabilitacja metodą Vojty, turnusy rehabilitacyjne i zajęcia z logopedą. Są to ogromne koszty, które przekraczają nasze możliwości finansowe.

Nasza córeczka w lipcu skończy dopiero pięć  lat, a tak wiele już przeżyła. Mimo choroby i cierpienia jakie doznała i doznaje, jest bardzo dzielną i odważną dziewczynką. To ona daje nam siłę i motywację do działania. Gdy opadam z sił, to na ratunek przybiega sama Amelka i mówi "Nie martw się Mamusiu będzie dobrze!". Jeden uśmiech, jeden gest tak małej, a jak dojrzałej córeczki, sprawia, że z nadzieją patrzę w przyszłość.

Amelka chciałaby się uśmiechnąć jak wszystkie inne dzieci, ale potrzebuje Państwa pomocy.

Prosimy z całego serca o wsparcie pokryciu wydatków na leczenie dla naszego Aniołka. Dzięki Państwu, będziemy  mogli kontynuować leczenie i diagnostykę, a także zapewnić Amelce odpowiednią rehabilitację.

Będziemy ogromnie wdzięczni za każdą pomoc. 

Dziękujemy, 

Rodzice Amelki

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Fundacja Znajdź Pomoc (United Way Polska) - awatar

  Fundacja Znajdź Pomoc (United Way Polska)

  08.06.18
  08.06.18

  Kochani💗💗💗 Rodzice Amelki próbowali na własną rękę zebrać potrzebne środki na leczenie dla swojego Aniołka. Zebrane pieniądze pozwoliły na zrobienie niezbędnych badań i wizyty u lekarzy. Nie udało się jednak zebrać całej kwoty, dlatego przekazali zbiórkę Fundacji "Znajdź Pomoc", w której Amelka jest Podopieczną. W ostatnim czasie Amelka miała przymiarkę protezy zębowej. Rodzice są pełni nadziei, że uda się zebrać pieniądze niezbędne na jej opłacenie i zapewnienie córeczce dalszej rehabilitacji. Wierzymy, że wspólnie uda nam się doprowadzić zbiórkę do końca. Liczymy na Was!

  Zdjęcie aktualności 16 062

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.10.18
  31.10.18

  Powodzenia

 • Hanna Kaaz - awatar

  Hanna Kaaz

  20.06.18
  20.06.18

  Wierzę że pokonasz chorobę :-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.06.18
  08.06.18

  😙💓

Wpłaty - 58

KAMILA - awatar
1 000
KAMILA
Joanna Z. - awatar
20
Joanna Z.
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Ewa G - awatar
50
Ewa G
Maciej - awatar
20
Maciej
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
eM.. - awatar
20
eM..
Tomasz Kobierzyński - awatar
20
Tomasz Kobierzyński
Dawid Łosinski - awatar
20
Dawid Łosinski
Barbara-stanislawska - awatar
20
Barbara-stanislawska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.