Zbiórka Program - Na tropach historii - miniaturka zdjęcia

Program - Na tropach historii Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Program - Na tropach historii - zdjęcie główne

Program - Na tropach historii

21 zł  z 450 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Karol Soberski - awatar

Karol Soberski

Organizator zbiórki

„Na tropach historii” – program o historii prowadzony przez dziennikarza, pisarza, niezależnego badacza historii Karola Soberskiego, który od ponad 20 lat tropi tajemnice historii Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Program będzie opowiadał o ludziach, miejscach, wydarzeniach i skarbach ostatnich stuleci. 

Moi Drodzy! Od 11 lat organizuję wyprawy dla turystów z różnych stron Polski i świata po najciekawszych zakątkach Wielkopolski, Kujaw i Pałuk (pałacach, dworach, kościołach, miejscach związanych z II wojną światową, przedwojennych fabrykach, zaginionych wsiach, miejscach przeklętych związanych ze zbrodniami z XIX/XX wieku i miejscach niedostępnych na co dzień dla turystów).

Podczas tych wypraw, wielu z Was pytało mnie, czy mogą gdzieś zobaczyć filmy w których opowiadam o tych miejscach, czy mam swój kanał na YT, czy mogą gdzieś w internecie posłuchać moich barwnych opowieści. Dlatego wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom postanowiłem realizować program „Na tropach historii”.

„Na tropach historii” - program będzie opowiadał o tajemnicach pałaców i dworów, które są pełne sekretów, o zagadkach z czasów II wojny światowej, niewyjaśnionych wydarzeniach z okresu międzywojennego, nieznanych kulisach życia właścicieli ziemskich z XVIII, XIX i pierwszej połowy XX wieku, zapomnianych postaciach mających wpływ na nasz region, o tajemnicach mrocznych zbrodni sprzed II wojny światowej, ale też o ciekawych postaciach i ich sekretach.
Wielkopolska, Kujawy i Pałuki to kraina tajemnic powtarzanych przez mieszkańców z pokolenia na pokolenie. Te pełne zagadek tereny, ze swoimi pięknymi widokami i zapomnianymi miejscami, wydarzeniami i ludźmi, którzy je tworzyli…
W programach będą też wykorzystywane unikatowe materiały archiwalne, zarówno fotografie nigdy wcześniej nie publikowane, jak i filmy archiwalne. Będą również specjalni goście – znani eksploratorzy, badacze historii, regionaliści, pisarze, odkrywcy…

Odcinki programu „Na tropach historii” będziemy tworzyć z pasją i profesjonalnie, ale oprócz entuzjazmu potrzebujemy też środków finansowych, które pozwolą m.in. zapłacić za paliwo, noclegi, wyżywienie, kwerendy w archiwach, itd. Tworzenie programu wiąże się z wieloma kosztami: sprzęt, studio, postprodukcja, obsługa strony internetowej i mediów społecznościowych, YouTube, marketing, dokumentacja, itp.

Przewidujemy zrealizowanie w 2024 roku minimum 30 odcinków programu.

Dzięki Waszemu wsparciu możemy pokryć te koszty. Drugim źródłem przychodów będą w przyszłości – być może – reklamy od lokalnych firm (ale zawsze transparentne dla widzów). Fundamentem jest jednak Wasze wsparcie.

Za programem nie stoi żadna instytucja czy wielki koncern. Stoją za nami nasi widzowie! Wszystko robimy sami z wielkiej pasji do historii i z pasji do naszych widzów. Materiały nagrywane będą w rozdzielczości 4K. Nie zabraknie m.in. ujęć lotniczych (z drona), czy jazdy kamerowej (poruszanie się kamery podczas nagrywania po specjalnie przygotowanych torach).

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Dziękujemy, że dołączyłeś do społeczności kochającej dzieje Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Dziękujemy za Twoje wsparcie, które pozwoli na stabilny rozwój programu „Na tropach historii”. Dzięki Twemu wsparciu będziemy mogli kontynuować odkrywanie tajemnic naszego regionu. Twoje wsparcie oznacza, że doceniasz nasz program, doceniasz naszą pracę.

Dla osób, które wpłacą kwotę 250 zł lub wyższą, oferujemy:
- zaproszenia na premiery odcinków programu z udziałem gości specjalnych;
- informacja o Twoim imiennym wsparciu pojawi się - za Twoją zgodą - w napisach końcowych programów;
- zaproszenia na coroczny, weekendowy Festiwal „Na tropach historii”, Festiwal wypełniony prelekcjami, dyskusjami, wystawami i koncertami – wszystko z historią w tle.  

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
21 zł  z 450 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Karol Soberski - awatar

Karol Soberski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij