Zbiórka Remont mieszkania socjalnego - miniaturka zdjęcia

Remont mieszkania socjalnego

Remont mieszkania socjalnego

2 988 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 55 osób
Wpłać teraz
 
Joanna Babińska - awatar

Joanna Babińska

Organizator zbiórki

 Nazywam się Joanna Babińska. Jestem ciocią Eweliny Arnold, która potrzebuje pomocy w realizacji swojego marzenia.  Największym marzeniem siostrzenicy jest posiadanie własnego miejsce na ziemi, czyli w jej przypadku własnego kawałka podłogi (własnego M)

Ewelina choć ma 19 lat to dużo w życiu już przeszła,w tym roku szkolnym przystąpi do matury.

Ewelina od dziecka nie miała lekkiego życia. Tuż przed 16 urodzinami trafiła do Domu Dziecka w Legnicy wraz z młodszymi braćmi. Powodem było zaniedbanie oraz choroba alkoholowa rodziców. Odkąd pamiętam zawsze ją ciągnęło do Kościoła, gdy była troszkę starsza zaczęła działać w przykościelnym zgrupowaniu. W wieku 17 lat została Zastępcą Prezesa tego Stowarzyszenia.  Zawsze miała bardzo dobry kontakt z siostrami, księżmi oraz z całym środowiskiem kościelnym.

Z powodu osobistego konfliktu z siostrą dyrektor, nie został z Eweliną podpisany kontrakt na pozostanie w D.D. do ukończenia szkoły. Opuszczając Dom Dziecka- nikt nie zapewnił jej ,,własnego konta". Dzień po uzyskaniu pełnoletności siostrzenica została osobą ,,bezdomną". Po interwencjach w Urzędach została umieszczona w akademiku, gdzie ,,mieszkała" 2 miesiące. Na czas wakacji miała natomiast się stamtąd ,,wyprowadzić", ponieważ akademik w okresie wakacyjnym jest zamknięty ( z weekendami było podobnie, przebywała wtedy u mnie). Na czas wakacji Ewelina znowu została ,,bez dachu nad głową". 

Zamieszkała ze mną i moją rodziną. Do akademika nie wróciła, stwierdziliśmy, że mija się z to z celem. Mieszkanie w akademiku to czas spędzony ,,na walizkach" bez własnego miejsca na 

ziemi- ciągła tułaczka.

Po półtora roku od opuszczenia D.D. i odrzuceniu kilkunastu wskazań-wreszcie otrzymała klucze do mieszkania socjalnego. Niestety mieszkanie socjalne musi wyremontować na własny koszt. Wycena remontu z Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej to koszt ok 40 tyś zł.

Ewelina w tym momencie nie może podjąć pracy na pełny etat (szkoła, korepetycje, matura) aby mogła wyremontować mieszkanie na własny koszt. Jej obecne dochody to 500 zł na kontynuację nauki, które otrzymuje z MOPS-u, oraz od zeszłego miesiąca otrzymuje z trudem wywalczone alimenty od rodziców w wysokości 600 zł. Na usamodzielnienie dostanie również z MOPS-u ok 8 tyś zł. ( ,,Usamodzielnienie"- pieniądze które może wykorzystać  na remont oraz wyposażenie mieszkania)

Pieniądze, które udałoby mi się zebrać, przeznaczę na zakup potrzebnych materiałów do remontu ( regipsy, stelaże, tynki, materiały do instalacji elektrycznej, gazowej oraz kanalizacyjnej,  płyt OSB, paneli, projekty, piec, grzejniki, drzwi zewnętrze oraz wewnętrzne, płytki, robocizna itp)

Ewelina nigdy nie miała lekkiego życia i bardzo dużo w nim już przeszła, mimo bardzo młodego wieku zna co to gorycz i odrzucenie, brak zrozumienia i wsparcia.

 Ewelina to dobra dziewczyna, sama często niesie pomoc innym. Jest wolontariuszką w Caritasie, w ,,Szlachetnej  paczce"  oraz często udziela się charytatywnie.

Pragnę dla niej jak najlepiej, pomagam jak tylko mogę, niestety nie wszystkiemu mogę sprostać, dlatego proszę o pomoc. Będę niezmiernie wdzięczna wszystkim osobom, które przyjdą z pomocą i  będą mogły nas wesprzeć.

Z góry ze szczerego serca pragnę podziękować wszystkim osobom, które również pragną pomóc Ewelinie na wstępie do jej dorosłego życia.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Grze Gorz - awatar

  Grze Gorz

  02.08.19
  02.08.19

  Powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.07.19
  04.07.19

  Powodzenia! Na pewno się uda! Karta już się odwraca :-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.06.19
  24.06.19

  Powodzenia :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.03.19
  03.03.19

  Powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.09.18
  29.09.18

  Ewelina!!! Damy radę!!! Pozdro Arnoldziku!!!

2 988 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 55 osób
Wpłać teraz
 
Joanna Babińska - awatar

Joanna Babińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 55

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Hania Ryza-Michalik - awatar
Hania Ryza-Michalik
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Agas - awatar
Agas
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij