Zbiórka Remont mieszkania socjalnego - miniaturka zdjęcia

Remont mieszkania socjalnego

Remont mieszkania socjalnego

2 988 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 55 osób
Wpłać teraz
 
Joanna Babińska - awatar

Joanna Babińska

Organizator zbiórki

 Nazywam się Joanna Babińska. Jestem ciocią Eweliny Arnold, która potrzebuje pomocy w realizacji swojego marzenia.  Największym marzeniem siostrzenicy jest posiadanie własnego miejsce na ziemi, czyli w jej przypadku własnego kawałka podłogi (własnego M)

Ewelina choć ma 19 lat to dużo w życiu już przeszła,w tym roku szkolnym przystąpi do matury.

Ewelina od dziecka nie miała lekkiego życia. Tuż przed 16 urodzinami trafiła do Domu Dziecka w Legnicy wraz z młodszymi braćmi. Powodem było zaniedbanie oraz choroba alkoholowa rodziców. Odkąd pamiętam zawsze ją ciągnęło do Kościoła, gdy była troszkę starsza zaczęła działać w przykościelnym zgrupowaniu. W wieku 17 lat została Zastępcą Prezesa tego Stowarzyszenia.  Zawsze miała bardzo dobry kontakt z siostrami, księżmi oraz z całym środowiskiem kościelnym.

Z powodu osobistego konfliktu z siostrą dyrektor, nie został z Eweliną podpisany kontrakt na pozostanie w D.D. do ukończenia szkoły. Opuszczając Dom Dziecka- nikt nie zapewnił jej ,,własnego konta". Dzień po uzyskaniu pełnoletności siostrzenica została osobą ,,bezdomną". Po interwencjach w Urzędach została umieszczona w akademiku, gdzie ,,mieszkała" 2 miesiące. Na czas wakacji miała natomiast się stamtąd ,,wyprowadzić", ponieważ akademik w okresie wakacyjnym jest zamknięty ( z weekendami było podobnie, przebywała wtedy u mnie). Na czas wakacji Ewelina znowu została ,,bez dachu nad głową". 

Zamieszkała ze mną i moją rodziną. Do akademika nie wróciła, stwierdziliśmy, że mija się z to z celem. Mieszkanie w akademiku to czas spędzony ,,na walizkach" bez własnego miejsca na 

ziemi- ciągła tułaczka.

Po półtora roku od opuszczenia D.D. i odrzuceniu kilkunastu wskazań-wreszcie otrzymała klucze do mieszkania socjalnego. Niestety mieszkanie socjalne musi wyremontować na własny koszt. Wycena remontu z Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej to koszt ok 40 tyś zł.

Ewelina w tym momencie nie może podjąć pracy na pełny etat (szkoła, korepetycje, matura) aby mogła wyremontować mieszkanie na własny koszt. Jej obecne dochody to 500 zł na kontynuację nauki, które otrzymuje z MOPS-u, oraz od zeszłego miesiąca otrzymuje z trudem wywalczone alimenty od rodziców w wysokości 600 zł. Na usamodzielnienie dostanie również z MOPS-u ok 8 tyś zł. ( ,,Usamodzielnienie"- pieniądze które może wykorzystać  na remont oraz wyposażenie mieszkania)

Pieniądze, które udałoby mi się zebrać, przeznaczę na zakup potrzebnych materiałów do remontu ( regipsy, stelaże, tynki, materiały do instalacji elektrycznej, gazowej oraz kanalizacyjnej,  płyt OSB, paneli, projekty, piec, grzejniki, drzwi zewnętrze oraz wewnętrzne, płytki, robocizna itp)

Ewelina nigdy nie miała lekkiego życia i bardzo dużo w nim już przeszła, mimo bardzo młodego wieku zna co to gorycz i odrzucenie, brak zrozumienia i wsparcia.

 Ewelina to dobra dziewczyna, sama często niesie pomoc innym. Jest wolontariuszką w Caritasie, w ,,Szlachetnej  paczce"  oraz często udziela się charytatywnie.

Pragnę dla niej jak najlepiej, pomagam jak tylko mogę, niestety nie wszystkiemu mogę sprostać, dlatego proszę o pomoc. Będę niezmiernie wdzięczna wszystkim osobom, które przyjdą z pomocą i  będą mogły nas wesprzeć.

Z góry ze szczerego serca pragnę podziękować wszystkim osobom, które również pragną pomóc Ewelinie na wstępie do jej dorosłego życia.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Grze Gorz - awatar

  Grze Gorz

  02.08.19
  02.08.19

  Powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.07.19
  04.07.19

  Powodzenia! Na pewno się uda! Karta już się odwraca :-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.06.19
  24.06.19

  Powodzenia :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.03.19
  03.03.19

  Powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.09.18
  29.09.18

  Ewelina!!! Damy radę!!! Pozdro Arnoldziku!!!

2 988 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 55 osób
Wpłać teraz
 
Joanna Babińska - awatar

Joanna Babińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 55

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Hania Ryza-Michalik - awatar
Hania Ryza-Michalik
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Agas - awatar
Agas
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij