Zbiórka 27 lat walki o sprawność. - zdjęcie główne

27 lat walki o sprawność.

5 654 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 146 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ania Krajewska - awatar

Ania Krajewska

Organizator zbiórki

Codziennie wstaje godzinę przed córką , aby mieć chwile dla siebie. Gdy wstaje Ewa zaczynam  żyć rytmem jej dnia. Poranek jest cichy.Zaraz obudzi się Ewa i rozpoczynamy kolejny wspólny dzień. Pomagam jej we wszystkich czynnościach i tak każdego dnia od 27 lat. Gdy córka miała rok, nie umiała jeszcze siedzieć. Szukałam przyczyny , prosiłam wielu lekarzy o pomoc. Po rezonansie głowy okazało się że  Ewa ma w głowie ogniska zapalne, które mogą być przyczyną jej opóźnienia. Małe sukcesy córki podnosiły mnie na duchu. Ewa zaczęła chodzić gdy miała 3 lata. Gdy pojawiła się nadzieja że wychodzimy na prostą  pojawiła się padaczka. Wdarła się w życie mojego dziecka jak tornado i zabrała wszystko co udało nam się wypracować. Córka zaczęła cofać się w rozwoju. Gdy Ewa ma atak padaczki nic nie mogę zrobić muszę pilnować by nie zrobiła sobie krzywdy. Przez to że Ewa wymaga całodobowej opieki musiałam zrezygnować z pracy.Moja córka jest małym dzieckiem  w ciele dorosłej kobiety. Z uwagi na mózgowe porażenie dziecięce, autyzm i padaczkę trzeba jej pomagać we wszystkim-jedzenie, ubieranie,potrzeby fizjologiczne. Nigdy nie będzie samodzielna. Opiekuje się nią  i tak już zostanie do samego końca życia mojego lub jej. Ewa wymaga codziennej rehabilitacji a ja nie mam na to pieniędzy, gdyż utrzymujemy się tylko z OPS i renty socjalnej Ewa jest osobą z głęboką niepełnosprawnością intelektualną. Nigdy nie będzie samodzielna. Pogodziłam się już z tą myślą miałam na to 27 lat. Ewa jest w ciągłym ruchu i cały czas trzeba jej pilnować. Dużym problemem z którym muszę się mierzyć są jej zachowania autoagresywne. W każdej chwili potrafi się zdenerwować, a energię wyładowuje uderzając się w głowę, lub gryząc się po rękach. Ewa potrzebuje specjalistycznej  terapii i intensywnej rehabilitacji. Nie rozumie otaczającego ją świata , ani ludzi którzy próbują znaleźć z nią wspólny język. Córka  musi dużo ćwiczyć aby przykurcze mięśni jej nie dokuczały.Problem jest taki że te ćwiczenia muszą być prowadzone systematycznie. Ewa powinna  je odbywać każdego dnia. Niestety  to niesie za sobą olbrzymie koszty finansowe na  które mnie zwyczajnie nie stać.  Koszt rehabilitacji to od  kilku do kilkunastu tysięcy rocznie.

 


Gdy myślałam że już nic złego mi się nie  przytrafi rozchorował się mój mąż. 

SM-dwie litery które niszczą naszą codzienność,które sprawiają że mój mąż staje się więźniem  własnego ciała. Z początku ledwie zauważalne objawy choroby przybierały na sile  zabierając Rafałowi więcej i więcej. Stwardnienie rozsiane to przewlekła choroba układu nerwowego, która powoduje uszkodzenie  tkanki nerwowej  odbierając sprawność. Niestety mamy do czynienia  z najcięższą postacią SM-czyli wtórnie postępującą, co oznacza że stan Rafała  cały czas się pogarsza. Jest jednak jeszcze jedna nadzieja-nierefundowany lek na postać  SM wtórnie postępującą. Stwardnienia nie można wyleczyć, ale można z nim skutecznie  walczyć o lesze jutro o sprawność. Mój mąż przestał już chodzić, pomału traci też sprawność  w rękach. Potrzebuje również rehabilitacji i mojej pomocy w myciu ubieraniu i wszystkich podstawowych czynnościach.


Dlatego zbieramy na rehabilitację dla Ewy i Rafała oraz na lek który jest naszą nadzieją na lesze jutro. Lek który jest nam bardzo potrzebny choć bardzo drogi.


                Z góry dziękujemy za okazane nam serce

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.11.19
  12.11.19

  Wszystkiego dobrego!

  • Ania Krajewska - awatar

   Ania Krajewska - Organizator zbiórki

   27.09.21
   27.09.21

   dziekuje

 • Paulina - awatar

  Paulina

  03.08.19
  03.08.19

  Trzymam za Was kciuki, jesteście wspaniała rodzina, życzę wytrwałości i siły oraz uśmiechu. Pozdrawiam serdecznie !!!

 • Katarzyna Sparzyńska Słomka - awatar

  Katarzyna Sparzyńska Słomka

  06.07.19
  06.07.19

  Życzę dużo siły. Pozdrawiam.

 • Michał - awatar

  Michał

  15.05.19
  15.05.19

  Niech pan Bóg ma was w opiece . Pozdrawiam Darek

 • Kakaka - awatar

  Kakaka

  14.04.19
  14.04.19

  :)

5 654 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 146 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ania Krajewska - awatar

Ania Krajewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 146

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Magda - awatar
Magda
50
Robert - awatar
Robert
50
Barbara - awatar
Barbara
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Małgorzata Sudak - awatar
Małgorzata Sudak
20
Klaudia - awatar
Klaudia
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Lidka - awatar
Lidka
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij