Marcela Zielińska - awatar

Marcela Zielińska

Organizator zbiórki

Pani Danusia jest matką 4 chłopców w wieku od 3 do 9 lat. Przez 13 lat, żyła w związku konkubenckim z ojcem dzieci. W domu odbywały się wieczne awantury, gościem był alkohol i przemoc.  Rok temu zdała Swoje mieszkanie, aby wprowadzić się wraz z rodziną do mieszkania “teścia” , którym z powodu ciężkiej choroby opiekowała się, rezygnując tym samym z pracy zarobkowej. Mężczyzna wkrótce zmarł ...

Pewnego, najtragiczniejszego dla matki dnia, podczas libacji alkoholowej, ojciec chłopców urządził piekielną awanturę w domu oraz na całą najbliższą okolicę, dewastując mienie publiczne oraz prywatne przypadkowych osób. Niestety- być może na szczęście, gdyż wszystkimi domownikom groziło niebezpieczeństwo- przyjechała policja.

Wynikiem tej jakże skróconej historii jest fakt, iż Pani Danusia rozstała się z konkubentem. Po 13 latach życia w konkubinacie, zdania swojego mieszkania, opieki nad ojcem partnera, rezygnacji z pracy, przeżycia wielu koszmarów jest bezdomna,  a jej dzieci przebywają w domu dziecka.

Pani Danusia, jeżeli tylko nie jest w pracy, którą udało jej się zorganizować, przebywa w domu dziecka, jest tam codziennie w godzinach porannych oraz dzięki pozwoleniu Pani dyrektor, może zostać aż do momentu zaśnięcia najmłodszego, 3-letniego maleństwa. Nigdy nie była pod wpływem alkoholu! A przeszkodą do przywrócenia praw, był jedynie brak mieszkania.

Jeżeli przyszła komuś do głowy myśl “przecież jest bezdomna gdzie miała siedzieć” to- NIE- nie do końca- ze wsparciem przyszli przyjaciele, u których mieszka. Teoretycznie mogłaby zamiast wiecznie u dzieci, spędzać czas z nimi. Jednak używając rozpaczliwie brzmiących słów, które użyła podczas rozmowy z Nami “Zrobię wszystko, byleby ich stąd zabrać” - Te słowa, ta rozmowa, widok 4 wspaniałych chłopców, pozytywna opinia Pani dyrektor - złamała Nasze serca.

Teraz Pani Danusia i jej 4 pociechy potrzebują naszej pomocy!
Nie dawno podpisała umowę na najem mieszkania, które zostało jej znalezione i przydzielone przez  Urząd Miasta. Niestety mieszkanie wymaga generalnego remontu,
 a to pozostaje poza jej finansowymi możliwościami. Na wsparcie ze strony jakichkolwiek krewnych nie może liczyć, nie ma żadnych oszczędności.

Synowie marzą o zamieszkaniu w normalnym domu. Odwiedziny w placówce, nawet codzienne, to przecież nie to samo co obiad zjedzony w rodzinnej kuchni, zasypianie z mamą i budzenie się we własnym łóżku. W tym przypadku remont mieszkania to cena za radość i poczucie bezpieczeństwa czterech małych chłopców. 

Pomoc w błyskawicznym  remoncie, aby jak najszybciej połączyć rodzinę  deklarują wspólnie trzy organizacje:
 *Habitat For Humanity zapewnia robociznę,
 *Fundacja DOM Dbamy O Młodych wraz partnerami wymieni okna, przekaże materace do sypialni chłopców oraz dostarczy pralkę i lodówkę.
 * Fundacja Fabryki Marzeń wraz z partnerami dostarczy materiały do remontu, wyposaży łazienkę i urządzi pokój chłopców.

Prócz remontu chcemy zapewnić Pani Danusi i dzieciom lepszy start i stworzyć im prawdziwy dom. W którym już nigdy niczego nie zabraknie oraz niczym nie będą musieli się martwić. Prosimy Was o dołożenie własnej cegiełki do tego ogniska domowego! Każda wpłacona "złotówka" to sztućce, pościel czy garnki! Chcemy wyposażyć te rodzinę we wszystko co w domu niezbędne! Konieczny jest sprzęt gospodarstwa domowego, sprzęt AGD, meble, chemia, ręczniki, ubrania... Wszystko czego na co dzień się używa, a czego Pani Danusi brak.

http://www.dzienniklodzki.pl/wiadomosci/lodz/a/matka-odzyska-czworke-synow-z-domow-dziecka-wszystko-dzieki-polaczeniu-sil-przez-trzy-fundacje-i-magistrat-ktory-znalazl,13259705/

https://www.radiolodz.pl/posts/45068-matka-z-czworka-dzieci-w-koncu-zamieszkaja-razem-sukces-wspolpracy-kilku-fundacji-i-lodzkiego-urzedu-miasta

http://tvtoya.pl/news/show/19378

http://m.lodz.eska.pl/newsy/nowe-mieszkanie-dla-matki-z-czworka-dzieci-z-domu-dziecka/725804


Wybierz kwotę

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.12.18
  19.12.18

  Wesołych świąt Bożego Narodzenia! Trzymam kciuki za Was! G.M.

 • Magda - awatar

  Magda

  01.12.18
  01.12.18

  Życzę wam świat razem w domu.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.11.18
  09.11.18

  Powodzenia :) trzymam za was kciuki :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.11.18
  03.11.18

  trzymam kciuki za szczęście Rodzinki 🤗😇

 • Mama - awatar

  Mama

  23.10.18
  23.10.18

  Trzymam kciuki😘

Marcela Zielińska - awatar

Marcela Zielińska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 118

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Małgosia Stefaniak - awatar
50
Małgosia Stefaniak
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
150
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Agnieszka Staniecka - awatar
20
Agnieszka Staniecka
Beata - awatar
20
Beata

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij