Zbiórka Pomoż Julce w walce z chorobą - miniaturka zdjęcia

Pomoż Julce w walce z chorobą

Zbiórka Pomoż Julce w walce z chorobą - zdjęcie główne

Pomoż Julce w walce z chorobą

4 898 zł z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 112 osób
Wpłać teraz
 
Ewelina Hosz-Janicka - awatar

Ewelina Hosz-Janicka

Organizator zbiórki

Witam Wszystkich !

Jestem Siostrą Julki, poznajcie tą  wspaniałą 17- letnią dziewczynę, która juz wiele przeszła i jest prawdziwym wojownikiem !   

Julka urodziła się w 38 tyg ciąży. Miała być zdrowym dzieckiem. Ciąża rozwijała się prawidłowo, nic nie wskazywało na to, że Julia urodzi sie ciężko chora. Julia już po narodzinach była niedotleniona więc została  podłączona do tlenu. Po opuszceniu szpitala płakała całe noce i dnie. Już w pierwszym miesiącu swojego życia zachorowała na pierwsze zapalenie płuc i od tego czasu często bywała w placówkach szpitalnych, leczona na różne choroby... Niestety także z biegiem czasu nie rozwijała się prawidłowo, co wzbudziło niepokój w rodzinie jak i w lekarzach. Już wtedy została wdrożona pierwsza rehabilitacja Julki. W wieku sześciu miesięcy wykryto u niej astmę oskrzelową, a gdy ukończyła pierwszy rok swojego życia wykonano jej badania genetycznie. Padła dla nas ciężka informacja o diagnozie, która zmieniła całe nasze życie... Julka choruje na rzadką wadę genetyczną: aberracja chromosomowa dotycząca chromosomu 8 (duplikacja). W związku z tym stwierdzono u Julki cechy dysmorfii twarzoczaszki, spłaszczoną głowe, zez, wąskie podniebienie, zdeformowaną klatkę piersiową, przez co ma bardzo płytki odedech. Julia jest opóźniona w stopniu znacznym, nie mówi, nie okazuje potrzeb fizjologicznych jest pieluchowana, porusza się z naszą pomocą, cierpi takze na wiotkość mięśni, która wymaga intensywnej rehabilitacji. Ponadto, cierpi na skoliozę kręgosłupa. 

Julia wymaga stałej opieki i nieustannej rehabilitacji, połączonej ze stałą kontrolą lekarzy specjalistów. 

Rozpoznano u niej także mózgowe porażenie dziecięce, pozostaje pod kontrolą wielu poradni specjalistycznych: kardiologicznej, neurologicznej, ortopedycznej, laryngologicznej, gastroenterologicznej, hematologicznej, okulistycznej, stomatologicznej. Julia ma także słabą odporność, w związku z czym bardzo często choruje, jednak mimo trudności na co dzień jest pogodną dziewczyną, na jej twarzy często gości uśmiech, uwielbia towarzarzystwo, muzykę i zwierzęta. 

NIESTETY... 

Dnia 14 kwietnia  2019r. Julka trafiła do szpitala klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu i padła diagnoza natychmiastowej operacji... ratującej życie. Julia przeszła ciężką, sześcio godzinną operację, podczas której usunięto całe jelito grube i wyłoniono stomię (laparotomia, pankolektomia i leostomia końcowa). Jelito Julki było wielkości trąby słonia... lekarze pierwszy raz spotkali się z takim przypadkiem. Obecnie oczekujemy na wynik badania histopapatologicznego wyciętego jelita, dzięki któremu dowiemy się co było powodem dotychczasowych dolegliwości Julki... Jednak to nie koniec cierpienia tej niewinnej istotki...

Lekarze podejrzewają że mogła się z tym urodzić i cierpieć w tym bólu cały czas. Przerażające jest to, że dotychczas żaden lekarz nie zauważył nic niepokojącego...  Julia po operacji leżała na oddziale intensywnej terapii. Pozostawała w śpiączce farmakologicznej przez 5 dni, w której próbowano ją ustabilizować krążeniowo. Była znacznie odwodniona. Po wybudzeniu pojawił się problem z nerkami, który na szczęście udało się opanować.  

Niestety w wyniku śpiączki i intubacji Julia dostała ciężkiego zapalenia płuc, które utrudniało i wydłużało jej powrót do zdrowia po tak ciężkiej operacji. Po długiej rekonwalestencji wróciła do domu. Pomału nabierała sił i nic nie wskazywało na to, że po niespełna miesiącu znowu wróci do szpitala...

Julia stała się niespokojna, dostała okropnych bóli brzucha, pojawiły się wymioty... Kolejny powrót do szpitala. 

Lekarze nie potrafili od razu zdiagnozować przyczyny cierpienia mojej siostry, miała kilkukrotnie przepułkiwane jelito, jednak bez skutku. Zatrzymała się całkowicie praca jelita cienkiego, założono cewnik, aby je udrożnić. Podejrzewa się istnienie zrostów pooperacyjnych... jednak wypisno Julke do domu ponieważ jelito zaczeło prowadzić treść.

Niestety !

Po tygodniu od opuszczenia szpitala Julka ponownie trafila na oddział, stomia przestała prowdzić zupełnie treść jelitową, zastosowano wszystkie możliwe czynnosci ktore pomogły by udrożnić jelito, niestety bez skutku! Koniecza była kolejna operacja, plastyki jelita  i usunięcia cześći jelita cienkiego oraz jego poszerzenie, przesunięto także wyłonioną stomię. 

Julia powrotem do domu nacieszyła sie niespełna 2  mc,  24 września trafiła ponownie do szpitala... po raz kolejny pojawiły sie zrosty pooperacyjne konieczna była natychmiastowa interwencja chirurgiczna.  Julia spędziła 4 godz na bloku operacyjnym, usunięto zrosty niestety  przy centralnym wkłóciu przekłuto Julce płuco... po operacji Julka trafiła na oiom, 24 h trwało płukanie jelita specjalistycznym płynem by zapobiec kolejnym zrosta. Julia przebywała w spiączce kilka dni, gdy ją wybudzono miała powazne problemy z oddychaniem, to dla Julki za duzo 6 mc 3 operacja ! pojawiła sie odma, to była dla Julki męka, dusiła się, Julia od urodzenia ma plytki oddech, zapadnięta klatkę piersiową, i choruje na wiotkość mieśni, lekarze uznali by wprowadzić Julke ponownie w spiączke i zaintubowac.

Dodatkowym problemem w tej i tak ciężkiej sytuacji, zarówno dla Julki, jak i jej najbliższych jest to, że Julka nie może nic powiedzieć. Przez całe swoje życie, nigdy nie mogła powiedzieć co jej dolega, co przeszkadza, a co raduje...

Dowiedzieliśmy się o możliwości zmiany tego stanu dzięki specjalistycznemu komunikatorowi elektronicznemu - TOBII DYNAVOX, który zmieniłby w znacznym stopniu nasze życie na lepsze. Nie byłoby konieczności domyślania się i zgadywania co czuje nasza ukochana siostra i córka...

KOCHANI !

Koszty leczenia i rehabilitacji Julki są coraz większe: specjalistyczne odżywki, specjalna dieta, prywatne wizyty u specjalistów, rehabilitacja domowa, turnusy rehabilitacyjne...

Priorytetem jest postawienie Julki na nogi przez zwiększenie zakresu i częstotliwości rehabilitacji ! Drugim wielkim naszym marzeniem jest komunikacja z Julką. Do tego potrzebny jest zakup kosztownego sprzętu, który za pomocą różnorodnych obrazków przekazuje informację od osoby, która na nie patrzy. Pozwala przekazywać zarówno uczucia jak i potrzeby. 

Wszystkie koszty związane z właściwą opieką nad Julią bardzo przewyższają nasze możliwości.  

Dlatego bardzo Was proszę o pomoc, wierzę że nie bedzięcie obojętni i okażecie serducha... 

Pomóżmy Julce przemówić oczami

Od wielu lat walczymy, by pomóc Julce w jej codziennym funkcjonowaniu i sprawić, by była szczęśliwa popimo niepełnosprawności i tak wielu przeszkód w jej młodym życiu. 

Wasza Pomoc bardzo wiele dla nas znaczy, za każdą złotówkę będziemy ogromnie wdzięczni ! 

Zapraszam tez do odwiedzenia strony Julki na fb

https://www.facebook.com/Pom%C3%B3%C5%BC-Julii-1535732816711363/?ref=br_rs 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Ewelina Hosz-Janicka - awatar

  Ewelina Hosz-Janicka

  29.01.20
  29.01.20

  Cześć Wszystkim ! Co u Julki... ???? Dochodzenie do sił w domu dla Julki nie jest proste, jest bardzo słaba, każda operacja osłabiła ją jeszcze badziej. Julka potrzebuję dużo czasu, dodatkowo po 2 kolejnych miesiącach od ostatniej operacji ponownie zaczeły się problemy z brzuchem... Julka trafiła do szpitala... zdiagnozowano u niej czynnościowe zaburzenia jelita, by unikąć KOLEJNEJ operacji (plastyka stomii) założono cewnik Pezzer. Julka ma prawdziwego pecha! Cewnik po okolo 2 tyg wpadł jej do środka brzucha, przeszła zabieg w znieczuleniu ogolnym by go wyciągnąć i założyć, niestety po niewielkim okresie czasu cewnik wypadł. Doraźnie ponownie założono go w szpitalu i ma go do tej pory. Jesteśmy w strachu każdego dnia by Julka utrzymała cewnik jak najdłużej ! to przesuwa operacje w czasie! Julka jest za słaba na operacje potrzebuje, nabierac spokojnie siły, jeść i być regularnie rehabilitowana. W imieniu Julki bardzo dziękujemy za każde wsparcie finansowe i słowa otuchy !

  Zdjęcie aktualizacji 43 601

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.01.20
  16.01.20

  Kochana Julko jesteśmy z Tobą całym sercem ❤❤❤

  • Ewelina Hosz-Janicka - awatar

   Ewelina Hosz-Janicka - Organizator zbiórki

   28.01.20
   28.01.20

   Dziękujemy za słowa otuchy !

 • Paweł Jabloński - awatar

  Paweł Jabloński

  03.07.19
  03.07.19

  Trzymam kciuki! Powodzenia Młoda Damo💪💪💪

  • Ewelina Hosz-Janicka - awatar

   Ewelina Hosz-Janicka - Organizator zbiórki

   07.07.19
   07.07.19

   Dziękujemy!!!

 • Bogumiła - awatar

  Bogumiła

  18.06.19
  18.06.19

  Pomagamy!

  • Ewelina Hosz-Janicka - awatar

   Ewelina Hosz-Janicka - Organizator zbiórki

   18.06.19
   18.06.19

   dziękujemy za pomoc !

 • Firma SIMNAT - awatar

  Firma SIMNAT

  13.06.19
  13.06.19

  Dla Julki . Pozdrawiamy Zespół SIMNAT

  • Ewelina Hosz-Janicka - awatar

   Ewelina Hosz-Janicka - Organizator zbiórki

   17.06.19
   17.06.19

   Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc! Każda złotówka zbliża nas do celu i wiele dla nas znaczy ;) Wszystkiego Dobrego! Pozdrawiamy

4 898 zł z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 112 osób
Wpłać teraz
 
Ewelina Hosz-Janicka - awatar

Ewelina Hosz-Janicka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 112

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Adrianna Wołodźko - awatar
Adrianna Wołodźko
100
Beata - awatar
Beata
50
Maruda - awatar
Maruda
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
ryszard zet - awatar
ryszard zet
18
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Ilona - awatar
Ilona
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij