Zbiórka Na pomoc Bezie wyrzuconej z auta - miniaturka zdjęcia

Na pomoc Bezie wyrzuconej z auta

Zbiórka Na pomoc Bezie wyrzuconej z auta - zdjęcie główne

Na pomoc Bezie wyrzuconej z auta

350 zł z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać teraz
 
Kasia Byks - awatar

Kasia Byks

Organizator zbiórki

2 marca, w drodze powrotnej z południa Polski, zatrzymaliśmy się w restauracji przy dwupasmowej drodze szybkiego ruchu na obiad. Koło Piotrkowa Trybunalskiego. Zjeżdżając z drogi do hotelu, w którym mieściła się ta restauracja, o mało nie rozjechaliśmy psa, który wbiegł nam pod koła. Zachowywał się jak oszalały biegając od auta do auta, od tira do tira. W zasadzie od pierwszej sekundy nie miałam złudzeń. Pierwsza myśl - kolejny potwór w ludzkim ciele wyrzucił psa z auta pod hotelem. Moje przypuszczenia potwierdził pracownik recepcji w hotelu, do której popędziłam natychmiast, zamiast na obiad. Okazało się, że około 10.30 rano gość hotelowy, który właśnie opuszczał hotel, powiedział recepcjoniście, że widział jak jakiś bydlak wyrzucił psa z auta i szybko odjechał. Na tyle szybko, że gość nie zdążył spisać numerów rejestracyjnych. Powiedział o zajściu w recepcji i zadzwonił na policję, żeby ta interweniowała i zawiozła psa do schroniska. Bo schronisko odmówiło pomocy. Bo jest weekend! Ja znalazłam tę przerażoną małą sunię około 17.00. Przez ten cały czas, od 10.30 do 17.00 policja nie przyjechała, a sunia w coraz większym przerażeniu, głodna wbiegała pod kolejne auta, szukając pana. Po ustaleniu faktów zadzwoniliśmy z recepcjonistą ponownie na policję. Nie będę przytaczać mojej rozmowy z dyżurnym policji. Ważne jest, że radiowóz pojawił się 10 minut później! Chcieli zabrać sunię do schroniska w Bełchatowie. Ponieważ cała sytuacja miała miejsce około 60 km od Łodzi, zadzwoniłam do mojej koleżanki mieszkającej w Łodzi, nieocenionego ANIOŁA, który uratował już tysiące psów. Zapytałam czy w Łodzi nie da rady znaleźć jakiejś lepszej opcji dla suni niż schronowa klatka. Koleżanka akurat wiozła psa z interwencji, w skandalicznym stanie, do zaprzyjaźnionej kiliniki weterynaryjnej. Bez wahania zgodziła się przejąć sunię i pomóc jej w bardziej humanitarny sposób. Trzeba było jeszcze tylko złapać psa, co okazało się nie lada wyzwaniem. Sunia była kochana i łagodna ale ekstremalnie przerażona. Trzęsła się cała na swoich krzywych łapkach, uciekała. W hotelu nie mieli żadnego sznurka, linki, nic! W końcu udało mi się wyprosić od nich prześcieradło, które podarłam na pasy przed nosem osłupiałego recepcjonisty i zrobiłam z nich linę. Jak w końcu udało się złapać sunię na wielką kiełbasę kupioną w hotelowej kuchni, którą połknęła w mgnieniu oka, obwiązałam jej tę linę z powiązanych kawałków prześcieradła na szyi, robiąc obrożę, a z pozostałej części tworząc około 3-metrową smycz. Zawlokłam wyjącą z rozpaczy i szamoczącą się psinę do auta, podziękowałam policji i pojechaliśmy do Łodzi, gdzie spotkałyśmy się z moją koleżanką u wetki i przekazałam sunię w najlepsze, kochające ręce. Sunia przez całą drogę jechała między mną i mężem, stojąc na dygoczących tylnych łapkach, przednimi oparta o podłokietnik rozdzielający siedzenia kierowcy i pasażera, oglądając nerwowo każde auto, które zobaczyła na drodze, majac pewnie nadzieję, że znajdzie swojego  pana...

Zobowiązałam się do pokrycia kosztów związanych z przebadaniem, jego ewentualnymi konsekwencjami, zaszczepieniem, odrobaczeniem, odpchleniem i zaczipowaniem suni, czyli zabezpieczeniem jej oraz wyżywieniem, pielęgnacją i ewentualnym leczeniem w przepełnionym do granic możliwości domu tymczasowym zanim znajdzie nowy kochający dom stały i rozpocznie nowe dobre życie. I na tę pomoc przeznaczona jest właśnie moja zbiórka. ❤

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Kasia Byks - awatar

    Kasia Byks

    13.03.19
    13.03.19

    Beza (mniejsza i jaśniejsza sunia) w domku tymczasowym ładnie dogaduje się z innymi pieskami i kotami. To bardzo dobra wiadomość :)

350 zł z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać teraz
 
Kasia Byks - awatar

Kasia Byks

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 14

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Barbara Pawlak - awatar
Barbara Pawlak
20
Zosia Kostyrko - awatar
Zosia Kostyrko
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ola B. - awatar
Ola B.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
14
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Alicja - awatar
Alicja
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij