07.09. Dzisiaj byliśmy na kontroli, chłopak obejrzany. Jest dobrze, za 2 tyg po ostatnim antybiotyku, będzie mógł być zaszczepiony. Można juz mu zwiekszać dawkę jedzenia, chudzinka taka po chorobie . Trafił po nasza opiekę cudny psiak i z urody i z charakteru, chodząca radość i wdzięczność . Właściciel zrzekł się psa, nie miał ani warunków ani możliwości utrzymania chłopaka. Nie było czasu robić wydarzenia i opisów na bieżąco, bo jak sie znalazł u nas to się okazało że pies jest chory. Godziny i dni przejeżdżone i przesiedziane pod kroplówkami.

Zaczęło się od braku apetytu, osłabienia. Potem już wymioty  i w kilka godzin, zaczęły się krwawienia . Wykonano test. Parwowiroza 

 Stan pogarszał się z godziny na godzinę . Cudowni lekarze , zastosowali wszystko co się dało, aby psa uratować. Niestety w tym roku ta choroba znowu sie rozpowszechniła, na dodatek powstały szczepy lekoodporne.

Ares zapewne nigdy nie był szczepiony na wirusówki. Osłabiony, na złej karmie organizm był bezbronny. Pierwsze dni były pod znakiem zapytania , czy w ogóle uda sie go uratować.  Nie można było podawać wody, żeby nie rozcieńczać krwi, bo leciało z niego cały czas. Leżał bez ruchu, zobojętniały z braku sił i wymęczony choroba. 2 tyg walki o jego życie i udało się, chłopak zaczał odzyskiwać siły.To młody psiak ma około 2-3 lat, przez jakiś czas bedzie musiał być jeszcze na karmie Royal Gastro, którą po 1,5 tygodniu żywienia kroplówkami, miał wydzielaną kuleczkami co kilka godzin, tak jak wodę. 

Z powodu wymiotów powstały wrzody żołądka, organizm odreagowywał utratę krwi, z powodu braku potasu, występowały drgawki łap z osłabienia. Organizm jest wycieńczony, cały czas jest na diecie , delikatne rosołki i karma. Jego stan sie poprawia, wkrótce chłopak zostanie zaszczepiony na wściekliznę, za kolejne 2 tyg na wirusówki. Jak nabierze sił i masy , bo narazie to tylko żeberka widać i pózniej będzie można go wykastrować . Będziemy chciały znaleść dla niego najcudowniejszy dom na świecie. Nie wiemy do końca jak reaguje na ine psy,  raczej nastawiony był pozytywnie ,ale jezeli chodzi o ludzi to kocha każdego. Poszukujemy, też dla niego dt. na chwile obecną bez innych zwierząt. Ponieważ może zarażać jeszcze. Tylko do zamieszkania z człowiekiem w mieszkaniu, domu. Chłopak jest dużym psem i będzie potrzebował ruchu, wiec dla ludzi aktywnych, lubiących spacery. Na dziś prosimy o pomoc w spłacie fv które i tak są nie duże, dzięki sercu lekarzy dla których ważne jest życie zwierząt. Dziękujemy jeszcze raz. Z góry dziękujemy również za każdą wpłatę, nawet najdrobniejszą. Nikt się nie zastanawia ile to będzie kosztować , zawsze najpierw ratujemy.

Można też zakupić karmę dla chłopaka. Royal Canin Gastro Intestinal Low Fat.

Pięniążki zostana przelane na konto użyczone do czasu końca naszej rejestracji.

Wpłaty - 4

Patryk Kęcik - awatar
1
Patryk Kęcik
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Elisabeth Wegrzynowski - awatar
50
Elisabeth Wegrzynowski
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij