Nazywam się Dorota Ingram. Od 9 lat prowadzę fundację i ośrodek , który na jej utrzymanie ma zarabiać. Mam w tym kierunku odpowiednie wykształcenie i lata pracy przy koniach za sobą. Chciałam stworzyć miejsce, gdzie konie zdrowe zarobią na te emerytowane, a ludzie zobaczą, że można łączyć użytkowanie koni z dbałością o ich zdrowie i dalszy los na starość, gdy już pracować nie mogą. Moje konie to głównie konie "przyjęte", rzadziej wykupione. Wiele starych lub kontuzjowanych koni ludzie oddają bo nie mają na nie pomysłu prócz rzeźni.  Nie jeżdżę do Skaryszewa i nie biorę udziału w takich akcjach. Uważam że wokół jest bardzo dużo zwierząt zagrożonych ubojem, nie trzeba jechać do Skaryszewa, tylko ten ubój odbywa się po cichu, pod naszym nosem nie we Włoszech, i każdego dnia, a nie raz w roku. 

Naszymi "pacjentami" są też psy i koty, sterylizuję okoliczne zwierzaki, leczę podrzutki, przygarniam seniorów i powypadkowe sieroty. Nie prowadzę kampanii informacyjnej w tej sprawie, a i tak co rusz jakiś pieso-kot puka do drzwi. Lub zgraja kociąt czeka w pudełku przed bramą u tej "zwierzolubnej"....przecież ona pomoże.

Postanowiłam zarabiać na fundacyjne zwierzęta pracą- prowadzimy od 7 lat szkółkę jazdy konnej. Z powodów formalnych nie zbieramy 1%. Czy to dobrze czy źle ? Myślałam że tak będzie uczciwiej. Ale i tak spotykamy się z hejtem - skoro nie można nas oskarżyć o "żebranie", to zawsze można nam wrzucić że pracują u nas stare konie. Albo że zbieramy na szczepionki czy pasty odrobaczające dla stada.  Dlatego tym trudniej prosić mi o jakąkolwiek pomoc, to co najbardziej uszkodziło mi psychikę przez te 9 lat to była ludzka nienawiść i bezinteresowna zawiść..

Utrzymanie stada 40 koni w dzierżawionym obiekcie, pod górami, gdzie sezon wegetacyjny trwa 4 miesiące, to ogromny wydatek. Zwłaszcza koni niemłodych, często doświadczonych, chorujących. Każdego miesiąca jest to koszt rzędu 10 tysięcy zł. Czynsz, media, żywienie, ściółka, kowal, lekarz, stajenny... Przez te 9 lat jakoś udawało się spinać budżet. Teraz coś pękło... splot życiowych okoliczności spowodował, że brakuje mi na wszystko. Z jazd wpływają śmiesznie małe kwoty.  Czasem nie wystarczają na pensję obsługi stajennej, nikt przecież nie będzie sprzątał 30 boksów za darmo. W pensjonacie są dwa konie... opieką wirtualną objęte są dwa - i tylko jeden z  nich dostaje na pełne utrzymanie. A reszta? 

Nowy rok zamiast nadziei przyniósł choroby i śmierć - długo leczyłam i w końcu pożegnałam dwoje ukochanych czworonożnych przyjaciół, co prócz ogromnych kosztów przyniosło ból i smutek, który odebrał mi całkiem siły.  Jak długo można brnąć pod wiatr?  Trzy lata temu przypłaciłam operacją kręgosłupa pracę w stajni. Teraz posypała się głowa. Nie mogę już... nie mam pomysłów, inicjatywy , wstaję, idę do koni i pytam je, czy można łzami płacić za siano, które się kończy.... Konto świeci pustkami. 

Za namową przyjaciół tworzę ten pomocowy wątek, i proszę o wsparcie, bo szkoda byłoby, szkoda byłoby nas.... a ja sama zorganizować pieniędzy już dziś nie potrafię. Wyczerpałam wszystkie swoje pomysły, metody i sposoby. Oddałam siebie , nie zostało nic ...

Ale wciąż jeszcze jesteście Wy, są ludzie, na których liczyłam kiedyś, zakładając fundację - myślałam wtedy, że fundacja to zbiór osób ogarniętych wspólną pasją i wspólnie organizujących swoje działania, także finansowe. Gdzieś mi to po drodze uciekło, przestałam prosić, mówić o tym co robię na sutek krytyki i hejtu. Ale przecież jesteście, prawda? Gdzieś przecież jest nas dużo....

można nam pomóc wpłacając bezpośrednio na konto  Fundacji Terra Spei,które znajduje się na naszej stronie . Można tam również poczytać o nas i naszych koniach. 

www.terraspei.org

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Fundacja Terra Spei i Ośrodek Jeździecki Hanka - awatar

  Fundacja Terra Spei i Ośrodek Jeździecki Hanka

  13.04.18
  13.04.18

  Dziekuję <3

Komentarze

 • Osia - awatar

  Osia

  27.03.18
  27.03.18

  Mam nadzieje ze u Pani niedługo wzejdzie słońce :-) cieszę się ze jest ktoś taki jak Pani. Podziwiam za wszystko co Pani robi. A dobrzy ludzie są :-). Miłego tygodnia.

 • Adam - awatar

  Adam

  22.03.18
  22.03.18

  Trzymam kciuki, proszę się nie poddawać! To co Pani robi jest niespotykane... nawet Pani nie wie jak Pani nie tylko pomaga zwierzakom ale uwrażliwia dzieci, które uczą się od Pani patrzenia na świat inny... piękniejszy.. wrażliwszy... Pani buduje empatię... w czasach gdy mało kto o to dba... Dziękuję

  • Fundacja Terra Spei i Ośrodek Jeździecki Hanka - awatar

   Fundacja Terra Spei i Ośrodek Jeździecki Hanka - Organizator zbiórki

   22.03.18
   22.03.18

   Dziękuję za te słowa, są..budujące. zwykle w kłopotach i w sytuacji skumulowanych trudności człowiek zaczyna wątpić czy nie walczy z wiatrakami, zagląda do lustra i myśli- co ty wyprawiasz, nie dasz rady dłużej... jesteś z tym sama! Świat ma to gdzieś! A jednak nie ma :) to wspierająca świadomość :)

 • Inga Łysenko - awatar

  Inga Łysenko

  21.03.18
  21.03.18

  Troszkę poszło! Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.03.18
  20.03.18

  Powodzenia! Trzymam kciuki!

 • Katarzyna - awatar

  Katarzyna

  20.03.18
  20.03.18

  Życzę zdrowia i dużo cierpliwości a niedobrymi ludźmi z uszczypliwymi uwagami nie przejmować się, zwierzęta są w takiej działalności najważniejsze. Będzie dobrze.Pozdrawiam

Wpłaty - 74

Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Elżbieta Legutko - awatar
50
Elżbieta Legutko
Aleksandra - awatar
100
Aleksandra
Aleksandra Nie - awatar
10
Aleksandra Nie
Marek Koczur - awatar
50
Marek Koczur
Ewka - awatar
100
Ewka
Domi - awatar
50
Domi
Izabela Szandrowska - awatar
100
Izabela Szandrowska
Tacy ludzie jak Pani to sól tej ziemi - awatar
50
Tacy ludzie jak Pani to sól tej ziemi
Osia - awatar
50
Osia

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.