Zbiórka Pomóżcie nam ratować Gucia - miniaturka zdjęcia

Pomóżcie nam ratować Gucia Jak założyć taką zbiórkę?

Pomóżcie nam ratować Gucia

731 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Zofia Aleksandra - awatar

Zofia Aleksandra

Organizator zbiórki

Nasz 5-tygodniowy piesek chihuahua Gucio potrzebuje operacji, która może uratować mu życie, ale kosztuje 2500 – 3000 zł. Wykryto u niego wadę serduszka (niezamknięty przewód Botalla). Można powiedzieć – to tylko szczeniak. I tyle pieniędzy. Jeśli operacja się nie uda – będzie podwójnie szkoda…. Bierzemy to pod uwagę.

Zdecydowaliśmy się mimo wszystko na operację, bo Gucio i jego życie ma dla nas wielką wartość. Chcemy zrobić wszystko, żeby go ratować, ale ponieważ dla naszego domowego budżetu to bardzo duża kwota – prosimy Was o pomoc.  

Zastanawialiśmy się, czy to zrobić, bo jest wiele bezdomnych psów, psów ze schroniska, skrzywdzonych przez ludzi, które być może bardziej potrzebują pomocy niż nasz piesek.
 Gucio nie jest ze schroniska, nie był porzucony i nie doznał cierpienia od ludzi.
Czy nasz maluszek zasługuje na Waszą uwagę?

Gucio jest synkiem Collie – naszej wyjątkowej suni. Miesiąc temu urodziła dwa szczeniaczki – Maję i Gucia. Ponieważ były tylko dwa i USG wykazało, że są duże, weterynarz zlecił cesarkę.

Po wybudzeniu z  narkozy Collie była w szoku i zaatakowała Gucia. Udało się go ocalić, ale już w pierwszej godzinie po urodzeniu był po raz pierwszy na granicy śmierci. Wrócił do domu z 8 szwami na łapce i kolejnymi 8 na boku.

Przez 2 tygodnie był karmiony butelką i izolowany od Collie, bo po pierwszym szoku, zajęła się nim tak intensywnie, że rozlizała mu rankę i trzeba było ją zszywać ponownie. Maluszek przeszedł ponowne szycie i rana zagoiła się. Poświęciliśmy mu wiele czasu, uwagi i mały przybierał na wadze. Dziś waży prawie pół kilo. Od ponad dwóch tygodni jest na stałe z Collie  i Mają. Rośnie i bawi się z nimi. Przeszedł już tak wiele i wybronił się. Był dzielny i silny, ale teraz okazało się, że  jego serduszko nie pracuje jak trzeba. Przewód tętniczy w sercu, który powinien zamknąć się w ciągu pierwszych godzin po porodzie, nie jest zamknięty i serce jest coraz bardziej obciążone.

Jeśli nie zoperujemy serduszka teraz – prawdopodobnie będzie żył jeszcze przez kilka miesięcy, męczył się i stopniowo umierał.
Możemy zdecydować się na eutanazję – żeby nie cierpiał i pożegnać się z nim już teraz.
Nie jesteśmy w stanie wybrać żadnej z tych opcji. Jego kruche życie znaczy dla nas bardzo wiele.  

Gucio ma szansę być w pełni zdrowy, jeśli operacja się uda. Jest młodziutki i jego serduszko przez cały czas się rozwija, a zabiegi tego typu wykonuje się w Polsce od dawna. Jednocześnie – to bardzo poważny zabieg chirurgiczny dla tak małego pieska, więc wszystko może się zdarzyć... Stoimy przed dylematem – czy pozwolić mu umrzeć bez zabiegu, czy dać mu po raz kolejny szansę, nawet jeśli nie mamy pewności jak zareaguje jego maleńki organizm?
Jesteśmy zdecydowani do końca walczyć o jego życie.

Prosimy Was o pomoc – z małych kwot może powstać większa – która pomoże nam ponieść koszty leczenia. Jeśli umrze podczas operacji – pożegnamy go razem i uczcimy kilka tygodni jego niezłomnej walki o życie. Jeśli przeżyje – zaprosimy Was wszystkich do radości!

Gdyby wśród Was znalazł się darczyńca gotowy zapłacić więcej – ale po udanej operacji będzie chciał zatrzymać Gucia – wówczas, kiedy maluszek dorośnie i będzie to możliwe - oddamy go do bardzo dobrego domu.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Justyna - awatar

    Justyna

    19.06.2019
    19.06.2019

    Trzymam kciuki!

731 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Zofia Aleksandra - awatar

Zofia Aleksandra

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 18

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
J.B. - awatar
J.B.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Magda, Maciek, Tomek, Ewa - awatar
Magda, Maciek, Tomek, Ewa
90
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Justyna - awatar
Justyna
10
Agata - awatar
Agata
50
Krzysztof Żuczkowski - awatar
Krzysztof Żuczkowski
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij