Zbiórka Kastracja i utrzymanie zwierząt - zdjęcie główne

Kastracja i utrzymanie zwierząt

4 540 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 68 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 

Przyszła wiosna a wraz z nią wszystko rodzi się do życia. Niestety rodzą się też niechciane kotki, które najczęściej są skazane na okrutny los. Choroby, narażanie się na rozjechanie samochodami czy padnięcie ofiarą lisa czy dzika. W tym okresie w szczególny sposób jesteśmy wyczuleni na ciężarne kotki czy takie co to już powitały na świecie swoje potomstwo. Łapiemy je i sterylizujemy a maluszki po poddaniu profilaktyce wyadoptowujemy. Czasami trafiają się kocurki, które też łapiemy do kastracji aby nie pomnażały kociej bezdomności. Zdarza się, że same przychodzą pod wolierę fundacji zwabione zapachem kotów  jak ten śliczny puchaty burasek, który od pewnego czasu codziennie odwiedza nasze kotki. 


Póki co codziennie ustawiamy miseczkę aby kotka oswoić. 

Gdy już będzie na tyle ufny żeby podejść planujemy za pomocą klatki łapki złapać go, 

poddać profilaktyce i badaniu, wykastrować i jeżeli będzie rokował przygotować go do adopcji.  

Już 9 kwietnia na zabieg sanacji jamy ustnej jest umówiona nasza rezydentka 12 letnia Pazza


Zabieg jest konieczny gdyż chore zęby i dziąsła powodują stan zapalny a w efekcie poważne problemy zdrowotne kotki. 

Na dzień dzisiejszy pod opieką naszej fundacji pozostaje 15 kotów i 3 psy. Koty przebywają w lokalu, który jest dzierżawiony na potrzeby fundacji. Jest wystarczająco duży, wyposażony w klatki kennelowe, drapaki i legowiska. 

Lokal posiada zaplecze socjalne, w którym są przygotowywane posiłki dla kotów, myte miski i kuwety oraz prane kocyki i legowiska.


Do lokalu dobudowana jest woliera, do której przez cały rok kotki mogą wychodzić aby zażywać świeżego powietrza a także korzystać z pieńków i konstrukcji, które pozwalają im na zabawy i skakanie.Lokal fundacji jest dzierżawiony a dzierżawa jest jednym z większych stałych wydatków. 


Psy przebywają z nami w domu i są pod stała opieką. 

To 16 letni Stefan, który doskonale się trzyma na swój wiek a jedyne co mu dolega to zwyrodnienie stawów. Stefan to pies, który przez cały czas wymaga atencji a gdy jej mu brakuje to wyraża to głośnym szczekaniem. Na ten moment i tak jest dobrze bo na początku przez pierwsze 3 miesiące po adopcji wył do 3:00 w nocy.  Dla poczucia jego komfortu zabieramy go wszędzie gdy ruszamy się z domu.   

 12 letni Dżekuś ma poważne problemy z kręgosłupem i jak większość wilkowatych niedomaga na tylne łapy. Ostatnia kuracja Cartrophenem przyniosła doskonały rezultat choć już powoli znów dają się zauważyć kłopoty z podnoszeniem się z legowiska.


I ostatni nasz piesek 11 letni, niewidomy Bibuś


Nasze codzienne życie toczy się wokół zwierząt. To nie tylko ciężka fizyczna praca, poświęcony cały czas ale też ogromne wydatki, które bez Państwa pomocy i wsparcia nie były by możliwe do pokrycia. Pieniądze zebrane na zbiórce przeznaczymy na karmę dla zwierząt, żwirek, środki czystości, środki higieniczne, opłatę dzierżawy, leczenie, sterylizację i kastrację zwierząt.  

Pieniądze ze zbiórki wpływają bezpośrednio na konto fundacji i są przeznaczane na szeroko rozumiane cele statutowe i rzetelnie rozliczane.


To dzięki Państwa pomocy i wielkim sercom możemy spokojnie zajmować się tymi najsłabszymi. Ideą powstania naszej fundacji była pomoc starym, chorym i kalekim zwierzętom i staramy się ten cel realizować. Wierzę, że jak w poprzednich miesiącach nie pozwolicie abyśmy z lękiem spoglądali na naszych podopiecznych. Dziękuję za wpłaty, za udostępnianie a także za każde miłe słowo pod adresem naszej działalności. 

Fundacja Zdążyć do Domu

KRS 0000757575


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • FUNDACJA ZDĄŻYĆ DO DOMU - awatar

  FUNDACJA ZDĄŻYĆ DO DOMU

  06.05.21
  06.05.21

  Bardzo dziękuję wszystkim naszym dobrodziejom.

  Zdjęcie aktualizacji 67 924

4 540 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 68 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 

Wpłaty: 68

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna Janowska - awatar
Anna Janowska
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Teresa i koty - awatar
Teresa i koty
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Dorota - awatar
Dorota
50
Anna Sikorska - awatar
Anna Sikorska
100
Bugi - awatar
Bugi
20
Olivka - awatar
Olivka
300
KlKR - awatar
KlKR
135

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij