Zbiórka Mogą żyć dzięki Tobie! - miniaturka zdjęcia

Mogą żyć dzięki Tobie!

Dorota Rączka - awatar

Dorota Rączka

Organizator zbiórki

"Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś" - "Mały Książę"

Jestem wolontariuszką w schronisku "na Paluchu" , pomagam bezdomnym zwierzętom które stają na mojej drodze. Niestety, a może stety wtedy widzi się więcej... i mimo, że wiem że całego świata nie zbawię wierzę, ze mogę poprawić ten kawałek wokół mnie.  Niestety widzę też więcej bólu i cierpienia które nie ma końca :(

Nigdy nie znalazłeś błąkającego się psa czy kota w potrzebie? Wierzę Ci, po prostu nie patrzysz w tę stronę . 

Ja nie potrafię żyć z odpowiedzialnością, że wiedziałam o zwierzaku w potrzebie i nie zrobiłam nic.  Być może mogłam uratować mu życie.

Nie chodzę i nie szukam takich zwierząt, one same wchodzą mi pod nogi... i serio wolałabym życ tak jak wszyscy, kupować sobie kolejną bluzkę lub bawić się dobrze na imprezie bez poczucia obowiązku ale na pewnym etapie tak się nie da.  Wolałabym nie wiedziec że ktoś potrzebuje pomocy i nie czuć się odpowiedzialna za los tych istnień.... 

Ludzie wiedząc, że pomagasz zwierzętom zaczynają przychodzić do Ciebie jak do schroniska/fundacji bo przecież jak masz 10 kotów czy psów w domu to kolejne 4 nie będą problemem :(

Tak też dowiedziałam się o kotce z 4 kociakami w Nowym Mieście k. Płońska. Koty są już prawdopodobnie dzikawe, ale młode może da się oswoić. Teraz dadzą sobie radę, jest trochę ludzi na działkach którzy rzucą im coś do jedzenia ale co w zimę? Co jak zaczną sie rozmnażać i kolejnej wiosny będzie ich 2, 3x więcej?

Jeden z kociaków na pewno jest chory, kiedy będą wszystkie? 

Wiem, że aby im pomóc trzeba je wyłapać, wykastrować matkę , wyleczyć kociaki i wykastrować jak będą w odpowiednim wieku. W najgorszym scenariuszu posatwic budki na zimę i zakupić karmę a także znaleźć kogoś kto będzie w stanie je dokarmiać, w najlepszym znaleźć domy, zsocjalizować. To jest realna pomoc dla nich.

Niestety jestem zwykłym człowiekiem, też mam swoje życie, dzieci, pracę, swoje i uratowane zwierzęta na utrzymaniu, sypiam mało i robię co moge ale  a pensję mam tylko jedną . Z pustego i Salomon nie naleje :( Nie jestem w stanie ogarnąć tego sama. Potrzebuję pomocy zarówno w sfinansowaniu leczenia, kastracji, zakupu budek i karmy  jak i w znalezieniu domów tymczasowych dla potrzebujących kociaków.

Bardzo prosze o wsparcie <3


Wybierz kwotę

Dorota Rączka - awatar

Dorota Rączka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.