Zbiórka Dla mnie mniej - zdjęcie główne

Dla mnie mniej

0 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Marzena Mitros - awatar

Marzena Mitros

Organizator zbiórki

Mam na imię Marzena. Zbieram pieniądze na leczenie onkologiczne. Zebranie choć niewielkiej kwoty zajmie dużo czasu lub zbiórka nie ruszy. Mogę Cię jedynie zapewnić, że napiszę, jak przeznaczam Twoje pieniądze. Od dłuższego czasu byłam skupiona na mamie, która od trzech lat jest osobą z niepełnosprawnością po udarze niedokrwiennym. Wymagało to ode mnie bycia przy niej i w dzień, i w nocy. Nikt nie martwił się o mnie, o moje zdrowie, czy mam co jeść, czy opieka przebiega w dobrych warunkach dla opiekuna. To bardzo ważne, gdyż swoimi siłami dzieliłam się z innym człowiekiem. Zobowiązywano mnie do coraz większej pomocy. Oskarżono o pomówienie, gdy zdecydowałam się podnieść w rozmowach problem rodziny. Miałam na swoje słowa potwierdzenie dwóch jednostek instytucjonalnych oraz słowa siostry. Dla pracownika socjalnego nie okazało się to wystarczające. Doświadczyłam wiele trudnych momentów, szczególnie od osób, którym dobro mamy teoretycznie było ważne. Nie, nie udzieliły wsparcia. Obrażały, znieważały i robiły sceny w miejscach publicznych, zawstydzały lub poniżyły, krzyczały, robiły zdjęcia, "wytykały palcem".

Mówiąc o wsparciu, myślę o wsparciu ludzkim i finansowym. Turnusy rehabilitacyjne są bardzo ważne dla poprawy sprawności i podniesienia na duchu. Brak wakacji przez trzy lata, brak możliwości nieraz wyjścia z domu, brak autonomii finansowej to nigdy nie jest dobre rozwiązanie pod względem zdrowia.

Mama opiekowała się moją babcią przez sześć lat. Nie otrzymywała w tym czasie dodatkowych pieniędzy lub nie zwiększono jej składek emerytalno -rentowych. OPS nie uznał za właściwe jużwtedy pomóc rozwiązać narastający problem związany z podjętą opieką, w innych kwestiach pomógł w momencie, gdy mogli obwiniać jedyną osobę udzielającej stałej pomocy w rehabilitacji, troszcząc się o potrzebny sprzęt rehabilitacyjny i domowy. Nie szczególnie dbano o jej uczucia, zdrowie czy by wesprzeć w trudnym momencie. Mama wówczas cierpiała na silne bóle, utrudniające jej nocny wypoczynek. Chwilę później trafiła do szpitala z zapaleniem płuc. W ubiegłym roku - z niewydolnością serca. Podczas pobytu w szpitalu pojawiły się po raz pierwszy odleżyny. Ich leczenie, z pomocą mgr Elizy Cyranowskiej, trwało dwa miesiące. Mama przerwała rehabilitację. Poczynione postępy? Cofnęły się.

Dziś potrzebuję pomocy przy zebraniu funduszy na leczenie onkologiczne. 

Aktualizacje


  • Marzena Mitros - awatar

    Marzena Mitros

    28.05.2023
    28.05.2023

    Niedziela - cieszyłam się jej spokojem tylko przez godzinę. Wczoraj obrażał mnie, zastraszał, gdyż nie pozwoliłam mu po spożyciu alkoholu zająć się mamą. Od dwudziestu minut awantura - terror.
    Rozmyślam nad postawą dzielnicowych w Sądzie. Określam je jako nieetyczne, godzące w mój wizerunek. Dwa lata mnie dręczy ich oskarżenia, obwinienia i "rozmowy". Nie uczyniono nic, by przywrócić stan właściwy w tej sprawie. W kwietniu wysłałam wiadomość do kierownik W., aby zdjąć ze mnie ciężar psychiczny. Podałam racjonalne, sprawdzalne fakty, podkreślałam jak ciężkie obowiązki pełniłam, że tata pracował po 200 godzin w miesiącu, itp. Wszystkie okna i drzwi otwarte, a on robi mi awantury, zarzuca choroby, gdyż patelnię pozostawiłam. Określam to jako znęcanie się.
    Nie dostrzega ile robię w domu, że wciąż piorę, sprzątam, dbam. Jego błędy są dużo poważniejsze. Nie dba o swój porządek, mi czyniąc awantury, nie motywuje do pomagania i większych starań. Pojawia się myślenie ile zrobiłam, a jak wiele przykrości mnie spotkało, a studia oraz pracę odłożyłam, by on miał cztery tysiące miesięcznego dochodu. Policjant pomógł wyłącznie im, rodzicom, nas pozostawiając bez wsparcia przy agresji, nadużywaniu alkoholu, myślach samobójczych i groźbach obwinienia o próbę (ewentualną) powieszenia się lub użycia siekiery. Dlatego po dwóch latach, gdy Sobolewski wraca do tego przed Sądem, jest to dla mnie nieetyczne.

0 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Marzena Mitros - awatar

Marzena Mitros

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij