Zbiórka Autyzm- terapia dla Wojtusia - miniaturka zdjęcia

Autyzm- terapia dla Wojtusia

Zbiórka Autyzm- terapia dla Wojtusia - zdjęcie główne

Autyzm- terapia dla Wojtusia

12 927 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 199 osób
Wpłać teraz
 
Bożena Wrońska - awatar

Bożena Wrońska

Organizator zbiórki

"Jesteś najlepszy na świecie, idealny, perfekcyjny. Jesteś naszym cudem. Bądź zawsze zdrowy synku"  - tak codziennie szeptaliśmy do ucha Wojtka na dobranoc. To czego rodzic najbardziej pragnie w życiu to zdrowie własnego dziecka...Niestety, w naszym przypadku los chciał inaczej.


Wojtuś jest wspaniałym dzieckiem. Naszym długo wyczekanym cudem. Do czasu kiedy pojawił się na świecie, chyba nie zdawaliśmy sobie sprawy czym jest prawdziwy sens życia i że można aż tak kochać.


Zawsze bacznie obserwowałam rozwój Wojtka - od zawsze bałam się, że coś się musi stać bo przecież 'to zbyt piękne by mogło być prawdziwe'. Do niedawna Wojtuś rozwijał się 'książkowo' - ładnie chodził na 1 urodziny, pięknie naśladował, uwielbiał odkurzać :), udawał zwierzątka, pojawiły się pierwsze 2-3 słowa, ale nie parliśmy na rozwój mowy, wiedząc, że to bardzo indywidualny proces. Ok 19 miesiąca życia Wojtek zaczął się zmieniać. Przestał bawić się w 'gotowanie' na swojej kuchence, nie udawał odgłosów zwierząt, przestał spędzać większość czasu nad książkami, które uwielbiałam mu czytać. Jednak zgodnie z mężem stwierdziliśmy, że może to taki okres - całymi dniami byliśmy na podwórku, miał inne zajęcia. Tym bardziej, że fizycznie rozwijał się rewelacyjnie, aż nad to.


Kiedy Wojtek skończył 20 miesięcy już przestałam się oszukiwać. Przestał reagować na imię, polecenia, stał się mniej obecny oraz zaczęły się duże kłopoty ze snem. Mimo zapewnień otoczenia, że to taki wiek, 'bunt dwulatka' i żeby nie przesadzać, rodzice czują najlepiej.


Wiedząc, że nie jest to normalne i spodziewając się co to oznacza zaczęliśmy działać. Mamy szczęście, że siostra męża właśnie w tej materii się specjalizuje i że zupełnie bezinteresownie zaoferowała nam pomoc.


Wojtuś przeszedł obserwację i test ADOS 2. Znajduje się pomiędzy umiarkowanym, a wysokim ryzykiem autyzmu. Ta wiadomość/diagnoza była dla nas jak wyrok, załamaliśmy się. Jeszcze chwilę wcześniej byliśmy szczęśliwymi rodzicami wymarzonego syna i dowiedzieliśmy się, że będzie miał rodzeństwo. Autyzm odebrał nam całą radość, ale...nie możemy się poddać i załamać.


Wojtek jest malutki, obecnie ma 21 miesięcy. Im wcześniej zostanie podjęta terapia tym większe będzie miał szanse na normalne funkcjonowanie w przyszłości. Dzieci w jego wieku potrafią robić ogromne postępy dzięki pomocy wykwalifikowanych osób.


Niestety również ze względu na wiek, nie możemy liczyć na pomoc Państwa, a takowa jest i tak kroplą w morzu potrzeb. Państwo oferuje (po bardzo długim procesie przyznawania świadczenia) jedynie 8 godzin WWR (wczesne wspomaganie rozwoju) na miesiąc...Wojtuś obecnie potrzebuje minimum 5 godzin TYGODNIOWO. Koszt takiej terapii to ok. 100zł/godzina. Niestety, nie jesteśmy w stanie sami sprostać takim wydatkom i zapewnić mu należytej terapii, a po prostu musimy! To inwestycja w jego przyszłość, samodzielność i jego szczęście - a to dla nas jest najważniejsze.


Do tej pory to my staraliśmy się, nawet symboliczną kwotą, ale regularnie wspomóc osoby potrzebujące, teraz to my prosimy Was o pomoc. Kwota, o którą prosimy pozwoli pokryć nam początkowe koszty terapii. Mamy nadzieję, że rezultaty będą świetne, a z czasem Wojtek będzie wymagał mniej pracy z terapeutami, a więcej będziemy w stanie zrobić dla niego sami. Bo my zrobimy dla niego WSZYSTKO!


Pomóżcie nam odzyskać synka i znów odnaleźć radość z życia. Nie poddamy się i zrobimy wszystko, żeby dostał pomoc jakiej potrzebuje. Będzie nam o wiele lżej z Waszą pomocą i mamy nadzieję, że kiedyś będziemy mogli powiedzieć - UDAŁO SIĘ.


Bożena i Michał - rodzice Wojtusia

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Październikowa mama ;* - awatar

  Październikowa mama ;*

  20.07.19
  20.07.19

  Walczcie :*

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.07.19
  18.07.19

  Zdrówka dla malucha!

 • Agnieszka Galka-Budnicka - awatar

  Agnieszka Galka-Budnicka

  17.07.19
  17.07.19

  Wojtus trzymam za Ciebie mocno kciuki:*

 • Kasia - awatar

  Kasia

  16.07.19
  16.07.19

  Trzymam kciuki.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.07.19
  16.07.19

  Bożenka, ja mam w domu 13-to letniego ASa. Wiem jak jest ciężko znaleźć najpierw kogoś kto postawi prawidłową diagnozę, a potem dobrego terapeutę, który choć trochę poprawi jakość życia dziecka i chyba jeszcze w większym stopniu rodzica, który bardzo często czuje się bezradny i zagubiony w konfrontacji z własnym dzieckiem, które jest dla niego całym Światem. Trzymam kciuki.

12 927 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 199 osób
Wpłać teraz
 
Bożena Wrońska - awatar

Bożena Wrońska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 199

Michalina - awatar
Michalina
100
Klaudia Pater - awatar
Klaudia Pater
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Patrycja - awatar
Patrycja
50
Katarzyna Tałałaj-Żubrycka - awatar
Katarzyna Tałałaj-Żubrycka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
ALINA PIOTROWICZ - awatar
ALINA PIOTROWICZ
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij