Zbiórka Autyzm- terapia dla Wojtusia - zdjęcie główne

Autyzm- terapia dla Wojtusia

18 152 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 245 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Bożena Wrońska - awatar

Bożena Wrońska

Organizator zbiórki

Hej! Wojtuś obecnie ma 3.5 roku. Zrobił ogromne postępy dzięki własnemu rozwojowi, ale też dzięki wspaniałym terapeutom i przedszkolu terapeutycznemu. 

Wrocil- jest z nami, kontaktowy, rozumiejący wszystko i....stara się co raz więcej mówić. Nadal daleka droga przed nami. Cudowne efekty daje terapia Tomatisa, która jest niestety bardzo kosztowna. Każda złotówka jest bardzo pomocna i będziemy za nią ogromnie wdzięczni. Nie można poprzestać na laurach, tym bardziej, że mamy jeszcze sporo do nadrobienia, ale jak coś działa to należy kontynuować ;) 


Pozdrawiamy!


"Jesteś najlepszy na świecie, idealny, perfekcyjny. Jesteś naszym cudem. Bądź zawsze zdrowy synku"  - tak codziennie szeptaliśmy do ucha Wojtka na dobranoc. To czego rodzic najbardziej pragnie w życiu to zdrowie własnego dziecka...Niestety, w naszym przypadku los chciał inaczej.


Wojtuś jest wspaniałym dzieckiem. Naszym długo wyczekanym cudem. Do czasu kiedy pojawił się na świecie, chyba nie zdawaliśmy sobie sprawy czym jest prawdziwy sens życia i że można aż tak kochać.


Zawsze bacznie obserwowałam rozwój Wojtka - od zawsze bałam się, że coś się musi stać bo przecież 'to zbyt piękne by mogło być prawdziwe'. Do niedawna Wojtuś rozwijał się 'książkowo' - ładnie chodził na 1 urodziny, pięknie naśladował, uwielbiał odkurzać :), udawał zwierzątka, pojawiły się pierwsze 2-3 słowa, ale nie parliśmy na rozwój mowy, wiedząc, że to bardzo indywidualny proces. Ok 19 miesiąca życia Wojtek zaczął się zmieniać. Przestał bawić się w 'gotowanie' na swojej kuchence, nie udawał odgłosów zwierząt, przestał spędzać większość czasu nad książkami, które uwielbiałam mu czytać. Jednak zgodnie z mężem stwierdziliśmy, że może to taki okres - całymi dniami byliśmy na podwórku, miał inne zajęcia. Tym bardziej, że fizycznie rozwijał się rewelacyjnie, aż nad to.


Kiedy Wojtek skończył 20 miesięcy już przestałam się oszukiwać. Przestał reagować na imię, polecenia, stał się mniej obecny oraz zaczęły się duże kłopoty ze snem. Mimo zapewnień otoczenia, że to taki wiek, 'bunt dwulatka' i żeby nie przesadzać, rodzice czują najlepiej.


Wiedząc, że nie jest to normalne i spodziewając się co to oznacza zaczęliśmy działać. Mamy szczęście, że siostra męża właśnie w tej materii się specjalizuje i że zupełnie bezinteresownie zaoferowała nam pomoc.


Wojtuś przeszedł obserwację i test ADOS 2. Znajduje się pomiędzy umiarkowanym, a wysokim ryzykiem autyzmu. Ta wiadomość/diagnoza była dla nas jak wyrok, załamaliśmy się. Jeszcze chwilę wcześniej byliśmy szczęśliwymi rodzicami wymarzonego syna i dowiedzieliśmy się, że będzie miał rodzeństwo. Autyzm odebrał nam całą radość, ale...nie możemy się poddać i załamać.


Wojtek jest malutki, obecnie ma 21 miesięcy. Im wcześniej zostanie podjęta terapia tym większe będzie miał szanse na normalne funkcjonowanie w przyszłości. Dzieci w jego wieku potrafią robić ogromne postępy dzięki pomocy wykwalifikowanych osób.


Niestety również ze względu na wiek, nie możemy liczyć na pomoc Państwa, a takowa jest i tak kroplą w morzu potrzeb. Państwo oferuje (po bardzo długim procesie przyznawania świadczenia) jedynie 8 godzin WWR (wczesne wspomaganie rozwoju) na miesiąc...Wojtuś obecnie potrzebuje minimum 5 godzin TYGODNIOWO. Koszt takiej terapii to ok. 100zł/godzina. Niestety, nie jesteśmy w stanie sami sprostać takim wydatkom i zapewnić mu należytej terapii, a po prostu musimy! To inwestycja w jego przyszłość, samodzielność i jego szczęście - a to dla nas jest najważniejsze.


Do tej pory to my staraliśmy się, nawet symboliczną kwotą, ale regularnie wspomóc osoby potrzebujące, teraz to my prosimy Was o pomoc. Kwota, o którą prosimy pozwoli pokryć nam początkowe koszty terapii. Mamy nadzieję, że rezultaty będą świetne, a z czasem Wojtek będzie wymagał mniej pracy z terapeutami, a więcej będziemy w stanie zrobić dla niego sami. Bo my zrobimy dla niego WSZYSTKO!


Pomóżcie nam odzyskać synka i znów odnaleźć radość z życia. Nie poddamy się i zrobimy wszystko, żeby dostał pomoc jakiej potrzebuje. Będzie nam o wiele lżej z Waszą pomocą i mamy nadzieję, że kiedyś będziemy mogli powiedzieć - UDAŁO SIĘ.


Bożena i Michał - rodzice Wojtusia

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Bożena Wrońska - awatar

  Bożena Wrońska

  02.11.2022
  02.11.2022

  Kochani. Terapia, akceptacja i ogrom miłości, czyni to, ze pękam z dumy jakie postępy robi Wojtek.
  Naszym największym szczęściem jest wspaniała ekipa terapeutów , którzy wzięli pod swoje skrzydła Wojtka. Terapia, która wniosła ogromnie dużo to Terapia Tomatisa, Wojtek min dzięki niech się odblokował i już możemy trochę pogadać:) zmiany są ogromne, dlatego nie możemy przestać się starać i inwestować.
  Wiem, każdemu obecnie jest ciężko, ale będziemy wdzięczni za każda pomoc - inflacja działa na wszystkich, jednak koszty terapii ( tygodniowo 2 xSI, 2x neurologopedia, TUS, tomatis co 4-5 msc ) to ogromny koszt, a Wojtek powinien mieć jeszcze inne zajęcia.
  Za każda złotówkę, dziękujemy!

  Zdjęcie aktualizacji 104 635

Komentarze


 • Październikowa mama ;* - awatar

  Październikowa mama ;*

  20.07.2019
  20.07.2019

  Walczcie :*

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.07.2019
  18.07.2019

  Zdrówka dla malucha!

 • Agnieszka Galka-Budnicka - awatar

  Agnieszka Galka-Budnicka

  17.07.2019
  17.07.2019

  Wojtus trzymam za Ciebie mocno kciuki:*

 • Kasia - awatar

  Kasia

  16.07.2019
  16.07.2019

  Trzymam kciuki.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.07.2019
  16.07.2019

  Bożenka, ja mam w domu 13-to letniego ASa. Wiem jak jest ciężko znaleźć najpierw kogoś kto postawi prawidłową diagnozę, a potem dobrego terapeutę, który choć trochę poprawi jakość życia dziecka i chyba jeszcze w większym stopniu rodzica, który bardzo często czuje się bezradny i zagubiony w konfrontacji z własnym dzieckiem, które jest dla niego całym Światem. Trzymam kciuki.

18 152 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 245 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Bożena Wrońska - awatar

Bożena Wrońska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 245

kejt dablju - awatar
kejt dablju
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dla Wojtusia - awatar
Dla Wojtusia
100
Karo G - awatar
Karo G
400
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij