Zbiórka SLOT Art Orchestra - TOGETHER - miniaturka zdjęcia

SLOT Art Orchestra - TOGETHER Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka SLOT Art Orchestra - TOGETHER - zdjęcie główne

SLOT Art Orchestra - TOGETHER

3 082 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 30 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marzena Horyza - awatar

Marzena Horyza

Organizator zbiórki

Wielkanocny projekt SLOT ART ORCHESTRA (SAO) 

SLOT Art Orchestra to projekt, który narodził się jako orkiestra festiwalowa SLOT Art Festival (www.slot.art.pl) w Lubiążu w 2015 roku. Młodzi muzycy pod okiem dyrygenta i często kompozytora, ćwiczą przez 5 dni festiwalu, by w ostatnią noc zagrać koncert w wypełnionej po brzegi Art Katedrze.

Z każdym rokiem działanie orkiestry nabiera coraz większego rozpędu.

Od dawna naszym marzeniem było, aby grać poza festiwalem. Zdobyliśmy się więc na odwagę i zaplanowaliśmy warsztaty i koncerty orkiestry w okresie przedwielkanocnym – koniec marca 2024

z programem “TOGETHER” - to fabularyzowany poemat muzyczny - niezwykła historia odwagi, miłości i wiary Dietricha Bonhoeffera i Marii von Wedemeyer (opis ich historii poniżej).

Próby i koncerty odbędą się pod batutą kompozytora Samiego Kosola (Finlandia)

Termin: warsztaty 22-25 marca, koncerty 26-29 marca 2024

Kochamy razem grać i pokochaliśmy „Together” (program ten wykonywaliśmy już na SAF 2022). Muzyka skomponowana przez Samiego Kosolę jest przepiękna i warta tego, by ją szerzej pokazać.

Prapremierowe wykonanie “Together” wykonane i nagrane w czasie SLOT Art Festival 2022 do wysłuchania w linku: https://drive.google.com/file/d/1o1F0A6-9EXUNF0jZpwYNztfJMLut9mKp/view 

Jak możecie sobie wyobrazić, organizacja tego rodzaju orkiestrowego przedsięwzięcia jest kosztowna. Liczymy i będziemy bardzo wdzięczni za wasze wsparcie w pozyskaniu środków na pokrycie kosztów zorganizowania zaplanowanych prób i koncertów. Pieniądze wykorzystamy na zorganizowanie prób, koszty podróży i noclegów dyrygentów, członków orkiestry i instrumentów, obsługę sprzętową i techniczną koncertów. To pozwoli nam spełnić nasze marzenie i podzielić się z innymi pięknem i dobrem!

HISTORIA BOHATERÓW UTWORU

Dietrich Bonhoeffer (ur. w 1906 we Wrocławiu), niemiecki teolog i pastor, będący inspiracją zarówno dla sobie współczesnych, jak i dla wielu dzisiaj, został uwięziony z powodu zdecydowanego sprzeciwu wobec reżimu Hitlera. Wcześniej pokochał młodą i odważną kobietę, Marię von Wedemeyer. Zaręczyli się tuż przed jego aresztowaniem. Pomimo rozłąki, ich wspólne życie nadal trwało.

Pisali do siebie listy, a Maria odwiedzała Dietricha w więzieniu, na ile im na to pozwalano, choć nigdy już nie mieli okazji znaleźć się sam na sam. W pokoju wizyt zawsze obecny był strażnik, a ich listy były cenzurowane. Łącząca ich miłość była głęboko zakorzeniona w ich osobistej więzi z Bogiem. To dzięki modlitwie i wierze przetrwała.

Hitler nie zapomniał o Bonhoefferze nawet w obliczu klęski faszystowskich Niemiec - na jego osobisty rozkaz 9 kwietnia 1945, dwa tygodnie przed wkroczeniem Amerykanów, Bonhoeffer został postawiony przed sądem, skazany i stracony na szubienicy w obozie Flossenbürg. Życie Bonhoeffera brutalnie się zakończyło, lecz jego pisma i pamięć o nim przetrwały, stanowiąc świadectwo jego odwagi, miłości i wiary oraz pozostając ogromną inspiracją dla nas dzisiaj.

LIBRETTO utworu zostało napisane na kanwie więziennych listów narzeczonych, Marii i Dietricha. Historia opowiedziana jest z perspektywy Marii. Składa się z ośmiu muzycznych części, pomiędzy którymi Maria czyta fragmenty swoich wspomnień i listów Bonhoeffera. Utwór wykonywany jest w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski (tłumaczenia wyświetlane na ekranie).

O ORKIESTRZE

Członkowie orkiestry to młodzi muzycy - uczniowie szkół muzycznych i studenci akademii muzycznych oraz ich absolwenci, a także muzycy bez formalnego wykształcenia muzycznego – którzy kochają muzykę, wspólne granie i chcą trochę poeksperymentować.

Ideą Slot Art Orchestra jest stworzenie przestrzeni dla ich rozwoju. Jest to dla wielu członków tej szczególnej orkiestry pierwsza możliwość zagrania koncertu przed tak dużą publicznością. Jednocześnie sam proces przygotowywania programu jest bardzo ważny - próby są okazją do pracy twórczej, ale też życiowej lekcji, jak bardzo organizm “orkiestry” jest złożony i wielowymiarowy, i jak wszystkie jego części muszą cierpliwie pracować na jego sukces.

O KOMPOZYTORZE 

SAMI KOSOLA (Finlandia) - Ukończył studia teatralne i pracuje zawodowo jako aktor teatru muzycznego i kompozytor. Zaśpiewał i zagrał ponad 50 ról. Jego ulubione kreacje to rola Tony'ego w „West Side Story” oraz rola Billy’ego Bigelow’a w „Carousel”. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 5 lat od gry na fortepianie, później głównym instrumentem stał się klarnet, ale też flet i saksofon. Grywał w wielu Big Bandach.

Sami Kosola o „Together”:

„Tematy tej kompozycji zaczęły ewoluować już 10 lat temu. Słyszałem w swojej głowie melodie i harmonie, które nie mieściły się w konwencji zwykłych piosenek, ale potrzebowały orkiestrowej oprawy. 

Nie wiedziałem jeszcze, dokąd mnie to zaprowadzi. Nadałem im tytuły takie jak “Smutek”, “Pośpiech” czy “Zagrożenie”. Kontynuując pracę nad ich aranżacją uświadomiłem sobie, że posiadają pewien wspólny charakter. Brzmiały, mianowicie, jak fragmenty fabuły filmowej. 

Kilka lat później przeczytałem książkę biograficzną Erica Metaxasa, „Bonhoeffer” i wiedziałem, że ta muzyka jest o nim, o Dietrichu Bonhoefferze. Zacząłem pracować wspólnie z moim przyjacielem, Johanem Franzonem, nad fabułą tego, co początkowo uważaliśmy za musical albo operę. W wyniku współpracy z dyrektor SLOT Art Orchestra, Marzeną Horyza, pomysł przybrał swoją obecną formę – orkiestrowego poematu muzycznego z pewnym rysem dramaturgicznym. Razem z Johanem opracowaliśmy ostateczny kształt opowieści.”

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
3 082 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 30 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marzena Horyza - awatar

Marzena Horyza

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 30

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Megi - awatar
Megi
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Marta - awatar
Marta
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij