Zbiórka Fado w drodze do normalności - miniaturka zdjęcia

Fado w drodze do normalności

Zbiórka Fado w drodze do normalności - zdjęcie główne

Fado w drodze do normalności

322 zł z 1 800 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać teraz
 
Grazyna Janiszewska - awatar

Grazyna Janiszewska

Organizator zbiórki

Przeszłość Fado znana mi jest z opowieści. Dwa lata temu pewna kobieta zauważyła trzy psy przywiązane do płotu które były bite widłami przez wieśniaka. Kobiecie tej udało się zabrać te psy od wieśniaka i zawiozła je do hoteliku dla psów. Płaciła za ich pobyt przez trzy miesiące a potem stwierdziła , że nie ma więcej pieniędzy i kontakt z nią się urwał. I tak psy zostały porzucone bez środków na utrzymanie i leczenie . Właścicielka hoteliku przeniosła  te psy do azylu który również prowadzi dla psów bezdomnych i porzuconych. Psy były zalęknione ale Fado był najbardziej otwarty na próby kontaktu z człowiekiem. Jednak chorował i chudł coraz bardziej. Miejscowy weterynarz stwierdził, że pewnie to wątroba i tarczyca. Kiedy miesiąc temu zobaczyłam Fado wychudzonego, postanowiłam zabrać go na kompleksowe badania do weterynarza któremu ufam. Okazało się , że Fado jest zarobaczony włosogłówką i ma stan zapalny w przewodzie pokarmowym. Trzeba najpierw pozbyć się niepotrzebnych lokatorów u Fado aby móc dalej go diagnozować. Udało mi się znaleźć dla Fado miejsce w hoteliku który podejmie się pracy nad jego wyleczeniem i socjalizacją. W chwili obecnej Fado przebywa w hoteliku gdzie jest izolowany bo włosogłówka może spowodować zarażenie innych psów. Fado ma w swoim pokoiku okienku gdzie może obserwować otoczenie, na spacery jest wynoszony daleko na zewnątrz, miejsca w których przebywa i spaceruje muszą być regularnie dezynfekowane. I tak przez prawie trzy miesiące bo tyle trwa cykl leczenia. Potem jeśli okaże się, że Fado jest już zdrowy, będzie podjęta próba pracy z nim tak aby dodać mu pewności siebie. Obecnie Fado boi się wszelkich zmian ale jeśli nie pojawiają się negatywne bodźce, jest zainteresowany otoczeniem i obserwuje ciekawie co dzieje się na psich wybiegach. Oby to dobrze wróżyło na przyszłą pracę z nim.

Fado miał na tyle ciężkie przeżycia, że jest psem , który nie podnosi nogi do siusiania. Moim marzeniem jest aby stał się na tyle pewny siebie aby zaczął podnosić tę nogę i obsikiwać krzaczki. Ale tak naprawdę to nie takie ważne z tą nogą. Fado ma około 4 lata, więc jeśli wyzdrowieje, przed nim z 10 lat życia. Ważne aby znalazł odpowiedni domek , najlepiej z jakimś fajnym psem, który też by go wiele nauczył.

Długa droga przed nami aby to osiągnąć. Dlatego bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu Fado w hoteliku. Obecna zbiórka jest na koszty związane z pierwszym okresem pobytu Fado w hoteliku, do czasu jego wyzdrowienia tak aby rozpocząć drugi etap w którym będzie się odbywać jego socjalizacja.

Droga Fado do normalności zaczęła się dwa lata temu , trwa nadal i Fado nadal potrzebuje kręgu dobrych serc aby droga ta zakończyła się pomyślnie.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Grazyna Janiszewska - awatar

  Grazyna Janiszewska

  03.11.18
  03.11.18

  Fado choruje na moczówkę, 5-ego listopada Fado będzie miał rezonans magnetyczny przysadki mózgowej aby stwierdzić czy jego moczówka nie jest spowodowana nowotworem. Faduś prosi o trzymanie kciuków .

  Zdjęcie aktualizacji 21 504

Komentarze


 • Małgosia Małek - awatar

  Małgosia Małek

  26.09.18
  26.09.18

  Piękny rudzielec o magicznych oczach.. materiał na cudownego przyjaciela, powodzenia...

322 zł z 1 800 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać teraz
 
Grazyna Janiszewska - awatar

Grazyna Janiszewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 6

Anna Smereczyńska - awatar
Anna Smereczyńska
100
Małgosia Małek - awatar
Małgosia Małek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Agata - awatar
Agata
100
Anna Smereczyńska - awatar
Anna Smereczyńska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij