Zbiórka Fado w drodze do normalności - miniaturka zdjęcia

Fado w drodze do normalności Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Fado w drodze do normalności - zdjęcie główne

Fado w drodze do normalności

322 zł  z 1 800 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Grazyna Janiszewska - awatar

Grazyna Janiszewska

Organizator zbiórki

Przeszłość Fado znana mi jest z opowieści. Dwa lata temu pewna kobieta zauważyła trzy psy przywiązane do płotu które były bite widłami przez wieśniaka. Kobiecie tej udało się zabrać te psy od wieśniaka i zawiozła je do hoteliku dla psów. Płaciła za ich pobyt przez trzy miesiące a potem stwierdziła , że nie ma więcej pieniędzy i kontakt z nią się urwał. I tak psy zostały porzucone bez środków na utrzymanie i leczenie . Właścicielka hoteliku przeniosła  te psy do azylu który również prowadzi dla psów bezdomnych i porzuconych. Psy były zalęknione ale Fado był najbardziej otwarty na próby kontaktu z człowiekiem. Jednak chorował i chudł coraz bardziej. Miejscowy weterynarz stwierdził, że pewnie to wątroba i tarczyca. Kiedy miesiąc temu zobaczyłam Fado wychudzonego, postanowiłam zabrać go na kompleksowe badania do weterynarza któremu ufam. Okazało się , że Fado jest zarobaczony włosogłówką i ma stan zapalny w przewodzie pokarmowym. Trzeba najpierw pozbyć się niepotrzebnych lokatorów u Fado aby móc dalej go diagnozować. Udało mi się znaleźć dla Fado miejsce w hoteliku który podejmie się pracy nad jego wyleczeniem i socjalizacją. W chwili obecnej Fado przebywa w hoteliku gdzie jest izolowany bo włosogłówka może spowodować zarażenie innych psów. Fado ma w swoim pokoiku okienku gdzie może obserwować otoczenie, na spacery jest wynoszony daleko na zewnątrz, miejsca w których przebywa i spaceruje muszą być regularnie dezynfekowane. I tak przez prawie trzy miesiące bo tyle trwa cykl leczenia. Potem jeśli okaże się, że Fado jest już zdrowy, będzie podjęta próba pracy z nim tak aby dodać mu pewności siebie. Obecnie Fado boi się wszelkich zmian ale jeśli nie pojawiają się negatywne bodźce, jest zainteresowany otoczeniem i obserwuje ciekawie co dzieje się na psich wybiegach. Oby to dobrze wróżyło na przyszłą pracę z nim.

Fado miał na tyle ciężkie przeżycia, że jest psem , który nie podnosi nogi do siusiania. Moim marzeniem jest aby stał się na tyle pewny siebie aby zaczął podnosić tę nogę i obsikiwać krzaczki. Ale tak naprawdę to nie takie ważne z tą nogą. Fado ma około 4 lata, więc jeśli wyzdrowieje, przed nim z 10 lat życia. Ważne aby znalazł odpowiedni domek , najlepiej z jakimś fajnym psem, który też by go wiele nauczył.

Długa droga przed nami aby to osiągnąć. Dlatego bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu Fado w hoteliku. Obecna zbiórka jest na koszty związane z pierwszym okresem pobytu Fado w hoteliku, do czasu jego wyzdrowienia tak aby rozpocząć drugi etap w którym będzie się odbywać jego socjalizacja.

Droga Fado do normalności zaczęła się dwa lata temu , trwa nadal i Fado nadal potrzebuje kręgu dobrych serc aby droga ta zakończyła się pomyślnie.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Grazyna Janiszewska - awatar

  Grazyna Janiszewska

  03.11.2018
  03.11.2018

  Fado choruje na moczówkę, 5-ego listopada Fado będzie miał rezonans magnetyczny przysadki mózgowej aby stwierdzić czy jego moczówka nie jest spowodowana nowotworem. Faduś prosi o trzymanie kciuków .

  Zdjęcie aktualizacji 21 504

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Małgosia Małek - awatar

  Małgosia Małek

  26.09.2018
  26.09.2018

  Piękny rudzielec o magicznych oczach.. materiał na cudownego przyjaciela, powodzenia...

322 zł  z 1 800 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Grazyna Janiszewska - awatar

Grazyna Janiszewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 6

Anna Smereczyńska - awatar
Anna Smereczyńska
100
Małgosia Małek - awatar
Małgosia Małek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Agata - awatar
Agata
100
Anna Smereczyńska - awatar
Anna Smereczyńska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij