Zbiórka Fado w drodze do normalności - miniaturka zdjęcia

Fado w drodze do normalności

Grazyna Janiszewska - awatar

Grazyna Janiszewska

Organizator zbiórki

Przeszłość Fado znana mi jest z opowieści. Dwa lata temu pewna kobieta zauważyła trzy psy przywiązane do płotu które były bite widłami przez wieśniaka. Kobiecie tej udało się zabrać te psy od wieśniaka i zawiozła je do hoteliku dla psów. Płaciła za ich pobyt przez trzy miesiące a potem stwierdziła , że nie ma więcej pieniędzy i kontakt z nią się urwał. I tak psy zostały porzucone bez środków na utrzymanie i leczenie . Właścicielka hoteliku przeniosła  te psy do azylu który również prowadzi dla psów bezdomnych i porzuconych. Psy były zalęknione ale Fado był najbardziej otwarty na próby kontaktu z człowiekiem. Jednak chorował i chudł coraz bardziej. Miejscowy weterynarz stwierdził, że pewnie to wątroba i tarczyca. Kiedy miesiąc temu zobaczyłam Fado wychudzonego, postanowiłam zabrać go na kompleksowe badania do weterynarza któremu ufam. Okazało się , że Fado jest zarobaczony włosogłówką i ma stan zapalny w przewodzie pokarmowym. Trzeba najpierw pozbyć się niepotrzebnych lokatorów u Fado aby móc dalej go diagnozować. Udało mi się znaleźć dla Fado miejsce w hoteliku który podejmie się pracy nad jego wyleczeniem i socjalizacją. W chwili obecnej Fado przebywa w hoteliku gdzie jest izolowany bo włosogłówka może spowodować zarażenie innych psów. Fado ma w swoim pokoiku okienku gdzie może obserwować otoczenie, na spacery jest wynoszony daleko na zewnątrz, miejsca w których przebywa i spaceruje muszą być regularnie dezynfekowane. I tak przez prawie trzy miesiące bo tyle trwa cykl leczenia. Potem jeśli okaże się, że Fado jest już zdrowy, będzie podjęta próba pracy z nim tak aby dodać mu pewności siebie. Obecnie Fado boi się wszelkich zmian ale jeśli nie pojawiają się negatywne bodźce, jest zainteresowany otoczeniem i obserwuje ciekawie co dzieje się na psich wybiegach. Oby to dobrze wróżyło na przyszłą pracę z nim.

Fado miał na tyle ciężkie przeżycia, że jest psem , który nie podnosi nogi do siusiania. Moim marzeniem jest aby stał się na tyle pewny siebie aby zaczął podnosić tę nogę i obsikiwać krzaczki. Ale tak naprawdę to nie takie ważne z tą nogą. Fado ma około 4 lata, więc jeśli wyzdrowieje, przed nim z 10 lat życia. Ważne aby znalazł odpowiedni domek , najlepiej z jakimś fajnym psem, który też by go wiele nauczył.

Długa droga przed nami aby to osiągnąć. Dlatego bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu Fado w hoteliku. Obecna zbiórka jest na koszty związane z pierwszym okresem pobytu Fado w hoteliku, do czasu jego wyzdrowienia tak aby rozpocząć drugi etap w którym będzie się odbywać jego socjalizacja.

Droga Fado do normalności zaczęła się dwa lata temu , trwa nadal i Fado nadal potrzebuje kręgu dobrych serc aby droga ta zakończyła się pomyślnie.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Grazyna Janiszewska - awatar

  Grazyna Janiszewska

  03.11.18
  03.11.18

  Fado choruje na moczówkę, 5-ego listopada Fado będzie miał rezonans magnetyczny przysadki mózgowej aby stwierdzić czy jego moczówka nie jest spowodowana nowotworem. Faduś prosi o trzymanie kciuków .

  Zdjęcie aktualności 21 504

Komentarze

 • Małgosia Małek - awatar

  Małgosia Małek

  26.09.18
  26.09.18

  Piękny rudzielec o magicznych oczach.. materiał na cudownego przyjaciela, powodzenia...

Grazyna Janiszewska - awatar

Grazyna Janiszewska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 6

Anna Smereczyńska - awatar
100
Anna Smereczyńska
Małgosia Małek - awatar
20
Małgosia Małek
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Agata - awatar
100
Agata
Anna Smereczyńska - awatar
100
Anna Smereczyńska
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij