Anna Rzepecka - awatar

Anna Rzepecka

Organizator zbiórki

Marzenia są po to, aby je spełniać! Są takie dwie wesołe dziewczyny, które mają to samo marzenie i jednomyślnie podjęły decyzję o realizacji tego marzenia. Zainspirowane filmem"Ze wszystkich sil"postanowiły rozpocząć swoją wspólną biegową przygodę. Ich marzeniem jest ukończenie 10 km biegu, ale ponieważ jedna z dziewczyn od urodzenia choruje na  Okołoporodowe  Czterokończynowe Porażenie Dziecięce z lewostronnym niedowładem to do realizacji tego Naszego wspólnego marzenia potrzebujemy odpowiedniego sprzętu. 

 Możemy zrealizować go przez zakup specjalnej dostawki mocowanej do wózka z przednim kołem, co zapewni Nam lekkość w prowadzeniu wózka. 


Dostawka!

Opis dostawki: 

Przystawka EWAY to urządzenie, dzięki któremu można wyeliminować uciążliwe zapadanie się małych, przednich kółek wózka inwalidzkiego w grząską powierzchnię gruntu poprzez ich podniesienie.

Zapewnia to swobodne i bezpieczne poruszanie się po nierównym lub miękkim terenie jak np.:

 • piasek,
 • kamienie,
 • kostka brukowa,
 • trawniki,
 • śnieg,
 • błoto itp.

 Poszerza możliwości dotarcia do miejsc do tej pory niedostępnych dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Umożliwia uprawianie sportów takich jak golf na trawie, łucznictwo czy gra w bule. Pozwala na spacery po lesie, w parkach, po łagodnych ścieżkach górskich, plażach. Zapewnia szybsze i łatwiejsze przemieszczanie się niż standardowe poruszanie się wózkiem bez przystawki EWAY.

Najważniejsze zalety przystawki EWAY:

 • Montaż przystawki bez użycia kluczy - dokręcając tylko jedno pokrętło.
 • Bardzo prosta regulacja wysokości uchwytu montażowego, aby dopasować przystawkę do różnych wysokości podnóżka w wózku.
 • Przystawka poosiada ogranicznik siły wychylenia widelca, w celu uniknięcia drgań przy dużych prędkościach, aż do całkowitego zablokowania możliwości skrętu.
 • Uchwyt na klucz regulacyjny, wewnątrz przystawki.

 Nie posiada wad, które dotyczą produktów konkurencyjnych:

 • System montażu EWAY jest szybki, a jednocześnie bardzo stabilny. Na sztywno łączy wózek z przestawką i w żadnym wypadku nie ma możliwości rozłączenia.
 • Widelec koła przystawki ma pionową oś obrotu, co nie powoduje zmian wysokości uniesienia przednich kółek wózka, niezależnie od kierunku ustawienia kółka przystawki.

 Przeznaczony jest do montażu do wózków aktywnych. Film z montażem przystawki.

Nie możemy starać się o refundację bo jeszcze w tym roku będzie ona jej potrzebna, a poza tym dość długo się na nią czeka i nie ma refundacji całościowej. 

Plan jest taki, że chciałybyśmy zacząć trenować gdy tylko zrobi się cieplej,  plus zakup sprzętu. 

Kim jesteśmy? Mamy na imię Ania i Asia. Znamy się od Czerwca 2017 roku poznałyśmy się na Biegu Przeciwko Białaczce w którym paradoksalnie obydwie brałyśmy udział. Jeszcze wtedy nie wiedząc, że za kilka miesięcy odmieni się Nasze życie. W Październiku 2017 roku pojechałyśmy razem na wydarzenie o nazwie Życie Bez Ograniczeń 3. Tam przeżyłyśmy wspólnie cały weekend ucząc się siebie na wzajem i będąc zdanym  tylko na siebie. Bawiliśmy się cudownie, a Nasza przyjaźń rozkwitła. Teraz dla Naszej dwójki nie ma rzeczy niemożliwych i robimy rzeczy bardzo niekonwencjonalne. Dziś stawiamy sobie za cel właśnie to marzenie - wystartowanie w biegu z osobą niepełnosprawną, bo prawdopodobnie w Polsce jeszcze nikt tego nie dokonał. A my chciałybyśmy pokonać własne ograniczenia i słabości.

Zrobimy to razem? Jesteście z nami? :)


Anna Rzepecka - awatar

Anna Rzepecka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 16

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
kasia - awatar
9
kasia
Anonimowy Darczyńca - awatar
500
Anonimowy Darczyńca
Rafal Gontar - awatar
500
Rafal Gontar
MAŁGORZATA SZMIT - awatar
50
MAŁGORZATA SZMIT
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Łukasz Cichocki - awatar
50
Łukasz Cichocki
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij