Zbiórka Costa - potrącony kociaczek - miniaturka zdjęcia

Costa - potrącony kociaczek

Natalia Zarudzka - awatar

Natalia Zarudzka

Organizator zbiórki

Costa - czyli po łacinie żebro - takie imię otrzymał kociak potrącony przez samochód. Dlaczego Costa? Pierwsza diagnoza wskazywała na złamane cztery żebra, niestety dalsza diagnostyka ujawniła gorsze urazy. Oto jego historia:

Mały, 4-ro miesięczny kociak. Przyjechałam jak zwykle na trening do zaprzyjaźnionej stajni. Kiedy wychodziłam na mojej drodze stanął on. Mały, czarno-biały, mruczący kuśtykacz. Kiedy go dotknęłam okazało się, że ma obrzęk w okolicy mostka. Wzięłam na ręce - to spojrzenie jakim mnie obdarzył mówiło wszystko - „pomóż, bo boli”. Dowiedziałam się, że najprawdopodobniej ktoś wyjeżdżając ze stajni go potrącił. Zabrałam szybko do lecznicy. Tam RTG wykazało złamane żebra. Kocina dostał opatrunek uciskowy w kolorze moro. Nie chciał w nim stać ani sie załatwiać. Przeraźliwie płakał. Intuicyjnie zdjęłam go i kociak od razu pobiegł do kuwetki. Później grzecznie sam wrócił do kontenerka. Postanowiłam ograniczyć mu na wszelki wypadek ruch poprzez zamknięcie w transporterze i szybki telefon do chirurga z prośbą o błyskawiczne przyjęcie. Udało się. Już następnego dnia, w niedziele, byliśmy dalej się diagnozować. Kociak dostał "głupiego jasia" i zanieśliśmy go na RTG. Wyniki nas zmroziły: złuszczenie nasady kości ramiennej, złamanie lewej łopatki, złamanie głowy kości udowej. Na USG dodatkowo stwierdzono przerwanie ciągłości przepony - co zagrażało życiu. Decyzja szybka: operacja. Kocina został fachowo zoperowany. Zszyta przepona oraz amputacja główki kości udowej i opatrunek uciskowy na złamaną łopatkę - jest za drobna aby ja scalać ma gwoździach. Ile ten biedak się nacierpi to dopiero przed nami. Rehabilitacja i egzystencja w kontenerku przez minimum 5 tygodni;(

Rachunek za ratowanie życia też niemały;(
Za namową koleżanki umieszczam tego posta. Powiedziała, że chce mnie wspomóc i może jeszcze ktoś będzie chciał zrobić dobry uczynek.

Oczywiście nie mamy granicy czasu - rachunek za leczenie uregulowałam sama. Jestem technikiem weterynarii także ominie mnie sporo kosztów związanych min. z rehabilitacją, którą wykonam sama. Jakby ktoś chciał wesprzeć małego Costę grosikiem, będę bardzo wdzięczna. Nie ukrywam, że ulży mi to w domowym budżecie, gdyż zwierząt mam naprawdę sporo (liczba kotów przekroczyła już ilość przyzwoitą:) ), a nie tylko koty posiadam.

Za każdy wpłacony grosik bardzo dziękuję w imieniu swoim i Costy <3  


Wybierz kwotę

Aktualności

 • Natalia Zarudzka - awatar

  Natalia Zarudzka

  05.10.18
  05.10.18

  Costa nie miał szczęścia. Przez spadek odporności po operacji ujawniła się choroba wirusowa, którą przechodził bezobiawowo. Kliciwiroza. Niebezpieczna i często bagatelizowana mianem „Koci katar”. Jest to choroba, która dziesiątkuje koty. Byłam przerażona. Płakałam non stop, nie spałam po nocach. Walczyłam o niego tak jak on walczył o siebie. Wysoka gorączka, brak apetytu. Kupiłam wszystko co można było kupić aby ratować jego życie nie bacząc na koszta. W dwa dni prawie podwoilam koszt operacji. Dzisiaj wiem, że nie poszło to na marne. Na chwile obecną Costek czuje sie o wiele lepiej. Biega, bawi sie, skacze po drapaku, ćwiczy zapasy z innymi kotami;) ukochał sobie zabawe myszką pluszową - nie odpuszcza jej na krok. Jak któryś kolega ukradnie mu ja na chwilę Kostek bardzo szybko planuje odbicie zdobyczy. Jestem juz spokojniejsza. Pokochałam go tak mocno, że nie wyobrażam sobie złego zakończenia tej historii.

  Zdjęcie aktualności 20 415

Natalia Zarudzka - awatar

Natalia Zarudzka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 24

Anonimowy Darczyńca - awatar
35
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Izabela Wąsowska - awatar
20
Izabela Wąsowska
Lukasz Zuchowski - awatar
50
Lukasz Zuchowski
Dawid Szczepaniak - awatar
593
Dawid Szczepaniak
Konrad Hetman - awatar
20
Konrad Hetman
piotr - awatar
3
piotr
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
sentiia - awatar
50
sentiia
Wracaj do zdrowia, Costa! - awatar
300
Wracaj do zdrowia, Costa!

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij