Zbiórka Wózek ślubny dla Chmiela! - miniaturka zdjęcia

Wózek ślubny dla Chmiela!

Pomóc tam gdzie kończy się nadzieja - WÓZEK ŚLUBNY DLA CHMIELA!


Alicji i Jakubowi ponad 4 lata temu los odmówił prawa do szczęścia. Aż w końcu postawili na swoim. Chcą wziąć ślub!

Kiedy przywołujemy wspomnienia i sięgamy pamięcią wstecz, dostrzegamy znajomy obraz. Z jednej strony tego obrazu grupa młodzieży z "bagażem" dobroci, ciepła, serdeczności,  troski o drugiego człowieka, a z drugiej grupka dzieci i młodzieży. Widać, że poznali smak przyjaźni, miłości, zrozumienia i akceptacji. Obok nich młody, energiczny Kuba z pogodnym spojrzeniem i entuzjazmem w sercu. To on scalił ich w jeden stabilny fundament, udzielił wsparcia. Spełniał ich marzenia i oczekiwania. Jakub 30-latek ze Słupska był znany w mieście. Nie tylko jako przysłowiowy "młody, zdolny, kreatywny" ale też człowiek z wielkim sercem i nieścieralnym z twarzy uśmiechem. To z jego inicjatywy odbył się charytatywny koncert na rzecz pogorzelców z kamienicy przy ul. Krasińskiego w Słupsku. I to on zorganizował wiele imprez, żeby wyciągnąć dzieciaki z blokowisk, dać im zajęcie. Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas - wierzę w to! - mówi nam Kuba

Poznali się podczas organizowanego przez Kubę koncertu charytatywnego, któregoś z kolei, od tak po prostu. Kuba kocha pomagać, zarażał pomaganiem wszystkich dookoła i pomimo swojej niepełnosprawności zaraża do dziś. Jego niepełnosprawność to wynik nieszczęśliwego wypadku. Chaos i rozpacz rozdzierająca serce - tak dziś pamiętam tamten dzień. Czekałam na Kubę w domu, właśnie miał do mnie przyjechać. Wtedy nawet przez myśl by mi nie przeszło, że dzisiaj wcale nie wejdzie przez drzwi, nie przytuli mnie jak zawsze i nie zapyta, jak minął dzień.  Przecież nie zastanawiasz się nad tym, że za chwilę lekarze będą ratować życie Twojego ukochanego!

Fizyczna niepełnosprawność nie przeszkodziła im w miłości. Po 13 latach wspólnego życia chcą wziąć ślub. Są zakochani na zabój, zaręczeni od dwóch lat. Droga do wspólnego szczęścia była jak tor przeszkód, ale wszystkie pokonali. 

Kiedy do niego przychodzę, taka smutna, a on ma taką energię, że za chwilę wszytko jest dobrze. Tak, że jestem bardzo wdzięczna, że mam takiego narzeczonego. Bardzo go kocham i nie chciałabym innego - mówi nam Ala.

Mieszkają osobno, ale codziennie Ala jeździ do Jakuba, opiekuje się nim, codzienna higiena osobista, karmienie najukochańszego człowieka na świecie.

Kiedy jestem taki śnięty, nie do życia, to w momencie, kiedy ona otwiera drzwi, to tak jakby przez okno zajrzało słoneczko. Dziękuje Jej za miłość - prawdziwą, wytrwałą i nieprzemijającą - opowiada Kuba.

Obiecałam Kubie, że spełnimy nasze wspólne marzenie, zrobię wszystko, żeby tak się stało. Dziś proszę Was o pomoc, bo przecież dziewczyna dotrzymuje obietnic...

Kubuś przezwyciężył 8 miesięcy walki o życie w szpitalu, doznał urazu głowy - lekarze orzekli: czterokończynowy paraliż. Dostał wyrok, nikt nie jest w stanie powiedzieć nam, czy z tego wyjdzie. Czterokrotnie los zabierał mi go i przywracał do życia, które sam określa jako "obłędnie szczęśliwe" dzięki mojej miłości. 

Pragnienie by kochać i być kochanym, nie różni się niczym od pragnienia, które odczuwa większość z nas. Nasza droga ku miłości bez granic jest bardzo podobna do tej, jaką pokonuje wiele innych par. Większość z nas doświadcza odrzucenia i samotności na drodze ku romantycznej i trwałej miłości. W tym sensie nie różnimy się niczym od innych. My również zasługujemy na to by kochać - mówi ze łzami w oczach Alicja. 

Ślub powinien być dniem, który się miło wspomina latami. Posiadając wózek elektryczny, mogę jechać tuż przy mojej wybrance. Pragnę ją uszczęśliwić jak tylko mogę, za jej dobroć, za jej poświęcenie i miłość, jednak wydaje się to nieosiągalne. Koszt wózka spersonalizowanego do mnie to koszt 37300zł. Wózek posiada sterujący podbródek, który pomoże mi nim sterować. 

Alicja i Jakub będą bardzo wdzięczni za każdą, nawet najdrobniejszą kwotę. 


Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.12.17
  13.12.17

  Trzymam kciuki. Wszystkiego najlepszego. Niech dobro rozsiewa kolejne dobro :-)

 • Mateusz i Joanna Leśniewscy - awatar

  Mateusz i Joanna Leśniewscy

  07.12.17
  07.12.17

  Wiemy jak ważnym wydarzeniem w życiu jest ślub! Trzymamy kciuki! PIONA!

 • Natalia - awatar

  Natalia

  03.12.17
  03.12.17

  Powodzenia! :)

 • Krzysztof Nowakowski (VERTEZ.PL) - awatar

  Krzysztof Nowakowski (VERTEZ.PL)

  27.11.17
  27.11.17

  Wszystkiego dobrego i dalszego usmiechu!!!!

 • Justyna Pluta - awatar

  Justyna Pluta

  26.11.17
  26.11.17

  Dużo siły i wytrwałości dla Was obojga

Wpłaty - 67

Mateusz Kozłowski - awatar
20
Mateusz Kozłowski
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Jola Pawlik - awatar
20
Jola Pawlik
Katarzyna Kwapisiewicz - awatar
50
Katarzyna Kwapisiewicz
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Gosia - awatar
100
Gosia
Mateusz i Joanna Leśniewscy - awatar
50
Mateusz i Joanna Leśniewscy
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij