Agnieszka Palicka - awatar

Agnieszka Palicka

Organizator zbiórki

Święta Wielkanocne nie były w tym roku dla nas szczęśliwe.  Umarł nasz ukochany pies i nastała ogromna pustka w naszym domu i sercach.  

Nie mogąc ukoić smutku tydzień później pojechaliśmy do schroniska w Celestynowie aby pomóc wolontariuszom w spacerach z bezdomniakami.  Nie w głowach nam wtedy było przyjmowanie kolejnego psiaka gdyż  chcieliśmy dać sobie czas na żałobę. 

Los jednak chciał inaczej. 

Gdy go zobaczyliśmy tak poruszył nasze serca i  wiedzieliśmy,  że mimo trudności to my teraz staniemy się  jego rodziną. 

Tak oto trafił do nas wspaniały pies Karmel.  Miał małe szanse na adopcję,  gdyż mimo swej niezwykłej urody to nikt nie chce robić sobie problemu biorąc pod swój dach NIEWIDOMEGO psa. 

Przez kolejne dni serce nam się krajało gdy patrzyliśmy jak pies wpada na meble i ściany nie znając jeszcze rozkładu mieszkania. 

Próby pozostawienia psa w mieszkaniu pod naszą nieobecność były tragiczne w skutkach.  Karmel ze strachu skakał na okna,  drapał w drzwi i demolował dom.   

Bezpieczniej i swobodniej czuł się na tarasie i w ogrodzie. 

Nie znając historii psa,  przyczyn i daty utraty wzroku oraz nie mogąc pogodzić się z jego cierpieniem postanowiliśmy pieska przebadać.  Szukaliśmy najlepszego psiego okulisty.  Tak trafiliśmy do wspaniałego lekarza dr Jacka Garncarza.  

Podczas wizyty dowiedzieliśmy się że utrata wzroku nastąpiła wskutek zaniedbania przez poprzedniego właściciela.  Nie leczona zaćma doprowadziła do całkowitej ślepoty. 

Pies który jest niewidomy od urodzenia nie znając innych możliwości radzi sobie dobrze,  natomiast nagła utrata wzroku  jest traumatyczna zwłaszcza dla dużego psa. 

Jednak wizyta ta była strzałem w dziesiątkę.  Pan doktor tchnął w nas nadzieję.  Jest szansa na uratowanie jednego,  mniej uszkodzonego oka!!! 

Musimy przeprowadzić szereg specjalistycznych badań które zakwalifikują naszego Karmela do skomplikowanej operacji przeszczepu soczewki. 

Jest niestety jeden minus -  koszt samej jednej soczewki to 3200 zł.  Są to wysokiej klasy soczewki produkowane we Francji. 

Dodatkowo badania krwi,  serca,  wydolności, neurologiczne,  dna oka i inne oraz  leki i krople przed i po operacji to koszt ok 2000 zł.  

Musimy szybko wykonać tę operację,  gdyż uszkodzenie pogłębia się i niedługo nawet tego jednego oczka nie będziemy mogli ocalić. 

W związku z tym zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi o dobrych serduszkach o wsparcie dla naszego pieska. Wiemy,  że wybrał nas na właścicieli nie bez przyczyny.  Czuł że damy mu ciepły,  spokojny dom pełen miłości jakiej potrzebuje.  

My chcemy dać mu znacznie więcej. 

Pragniemy aby mógł w pełni cieszyć się życiem korzystając ze wszystkich swoich zmysłów - także wzroku. 

Będziemy ogromnie wdzięczni za drobne wpłaty i udostępnianie naszej zbiórki znajomym. 


Aktualności

 • Agnieszka Palicka - awatar

  Agnieszka Palicka

  08.05.18
  08.05.18

  Otrzymaliśmy wyniki badań Karmelka. Ogólnie są dobre, niestety pies ma niedoczynność tarczycy i do końca życia będzie musiał przyjmować leki. Na szczęście nie jest to przeciwwskazaniem do operacji. Wczoraj ustaliliśmy termin badania elektroretinograficznego (ERG), które pokaże nam czy damy radę uratować jedno oko, a może jakimś cudem dwa. To już 21 maja. A zaraz potem operacja fakoemulsyfikacji i przeszczep na początku czerwca. Ogromnie prosimy Was o wsparcie i udostępnianie. Www.pomagam.pl/Karmelek

  Zdjęcie aktualności 14 868

Agnieszka Palicka - awatar

Agnieszka Palicka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 38

Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Łukasz Kalinowski - awatar
50
Łukasz Kalinowski
Kamila - awatar
100
Kamila
Gosia - awatar
30
Gosia
Karolina Sobolewska - awatar
10
Karolina Sobolewska
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij