Zbiórka Koks w potrzebie- czeka na pomoc - miniaturka zdjęcia

Koks w potrzebie- czeka na pomoc

Koksik bardzo potrzebuje pomocy

Koksik to kochany kocur.  Bardzo lubi głaskanie i mizianki. Mruczy, pręży grzbiet i głośno zagaduje. Nie lubi innych kotów, za to człowieka uwielbia. Dotyk ludzkiej ręki momentalnie powoduje, że z ogonka robi się antenka, a Koksik ociera się i przytula. Porusza wąsami, spogląda na opiekuna i wkłada łepek w dłoń. 

Został porzucony w Rewie i zabrany stamtąd przez nas interwencyjnie. Kulał, ledwo się poruszał, do tego miał wielkie łyse placki na grzbiecie i ropień na pyszczku.  Myślałyśmy, że wpadł pod samochód. Na szczęście u weta okazało się, że nie uległ wypadkowi. Za to miał bardzo chore stawy. 

Długo walczyłyśmy o jego powrót do sprawności, ale udało się – chodzi.
Niestety, ze zmiana skórnymi nie wygrałyśmy do dziś. Koks jest alergikiem, zrobiliśmy mu testy. Jest uczulony na wypełniacze karmy (buraki, zboża) oraz jagnięcinę. Zmieniliśmy dietę. Jednak to mało. Cały czas jest leczony – dostaje sterydy, lekarze dołączyli szczepienie przeciw grzybicy. Poprawiło się. Na krótko. Koks znowu się rozdrapał. Dołączyliśmy w tej chwili leki przeciwświądowe, musi je dostawać, bo objawy wracają. Bez leczenia kocur bardzo cierpirozdrapuje się do krwi, ma głębokie rany.

Jest cudownym kotem. Spragnionym dotyku, towarzystwa, miłości. Lubi drapnie za uchem, głaskanie po nosku, lubi, jak się do niego mówi. Nie możemy patrzeć na jego cierpienie i ciągłe dolegliwości. Bez leków i pomocy lekarskiej swędząca skóra sprawia, że Koks sam się kaleczy.  Łyse placki, które widzicie na zdjęciach, to naprawdę wersja „lajtowa”.

Leczenie i diagnostyka dolegliwości skórnych pochłonęła ogromne środki. Tylko ostatnie, bieżące koszty to 250 zł. Brakuje funduszy, by opłacić rosnące zaległości, nie ma ani złotówki, by zakupić kolejne leki, opłacić wizyty w lecznicy, by kupić karmę, jakiej potrzebuje kocurek. Chcemy mu pomóc – bez Was nie będziemy w stanie.

Ogromnie prosimy o darowizny. Koksik bardzo Was potrzebuje.

Komentarze

  • Slawomir Krawczuk - awatar

    Slawomir Krawczuk

    09.01.18
    09.01.18

    Zdrowiej

Wpłaty - 16

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Joanna Z - awatar
15
Joanna Z
Slawomir Krawczuk - awatar
50
Slawomir Krawczuk
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Joanna Z. - awatar
10
Joanna Z.
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Monika - awatar
5
Monika
Sylwia - awatar
20
Sylwia

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij