Zbiórka Leoś waleczny chłopczyk - miniaturka zdjęcia

Leoś waleczny chłopczyk

Martyna Nowak - awatar

Martyna Nowak

Organizator zbiórki

Cel osiągnięty, jednak Zbiórka NADAL TRWA, ponieważ chcemy aby Leoś wziął udział w turnusie rehabilitacyjnym a niestety są to duże koszty, dlatego teraz bardzo zachęcam do licytowania przedmiotów i usług z których pieniądze są przeznaczone na zbiórkę Leosia. Wierzę, że uda nam się spełnić kolejne marzenie "Leosia" póki co to może moje, ale z pewnością kiedyś sam przyzna, że to było również jego marzenie, ale był za mały, żeby to zrozumieć a tym bardziej przekazać :) Zachęcam do dalszych wpłat na zbiórkę.

Zapraszam na grupę https://www.facebook.com/groups/257171131661274/

i wzięcia udziału w licytacjach z super fantami

Leoś dzielnie ćwiczy w kombinezonie DUNAG 02. Efekty używania kombinezonu to m.in.

- zapewnia zewnętrzną stabilizację ciała i wspomaga osłabione mięśnie

- wpływa na układ błędnikowy

- stymuluje mózg oraz polepsza pracę Centralnego Układu Nerwowego

- prowadzi stymulację dotykową i sensoryczną

- poprawia płynność mówienia i wymowę

- obciąża ciało dziecka siłami podobnymi do sił grawitacyjnych

Jestem mamą Leosia, który od urodzenia zmaga się z wieloma trudnościami. Jest wcześniakiem, urodził się w ciężkiej zamartwicy, rodziłam naturalnie a nie usłyszałam jego płaczu, bo go nie było. Lekarze na maleńkim ciele wykonali resuscytację, uratowali moje dziecko! Dostał 3 6 8 8 punktów w skali Apgar, nigdy nie otrzymał dziesięciu punktów.. Pierwsze swoje doby przebywał na oddziale neonatologii, był podpięty do różnych medycznych urządzeń. 

W domu pod materacem w łóżeczku miał monitor oddechu, który kilka razy się uruchomił, na szczęście nasza interwencja wystarczała. Okazało się, że Leoś ma dwie dziurki na serduszku, które ciągle musimy kontrolować u kardiologa. Od 3mż jest rehabilitowany z powodu obniżonego napięcia mięśniowego, wcześniej była również asymetria. Miał cztery razy w tygodniu rehabilitację u specjalistów, mimo to raczkować i siadać zaczął dopiero przed swoimi pierwszymi urodzinkami. Jest pod opieką neurologa, fizjoterapeuty, audiologa, okulisty, kardiologa oraz endokrynologa a ma zaledwie 21 miesięcy. Jego dokumentacja jest grubsza niż u jednego dorosłego człowieka. Mój syn ma opóźnienie neurorozwojowe, podejrzenie afazji rozwojowej, zaburzenia SI i wspomniane wcześniej obniżone napięcie mięśniowe w osi głowa - tułów a to sprawiło, że podczas przerwy w rehabilitacji Leoś nie radził sobie prawidłowo z postawą ciała i ma stwierdzone przodopochylenie miednicy. Aktualnie jeździmy raz w tygodniu na rehabilitację, ale musimy zwiększyć ilość spotkań do przynajmniej dwóch. 

W poradni psychologiczno-pedagogicznej  mamy wczesne wspomaganie rozwoju, chodzi na zajęcia ogólnorozwojowe i integracji sensorycznej. W ośrodku wczesnej interwencji chodzi do logopedy i psychologa, który również zajmuje się terapią SI. Po drugim roku życia będzie miał wykonany rezonans magnetyczny, aktualnie czekamy na badanie USG przez kostne. Leoś jest bardzo pogodnym dzieckiem, ale nie może w pełni cieszyć się dzieciństwem, bo zamiast się bawić to musi prawie każdego dnia jeździć na terapie. Jednak dzięki szybkiej interwencji jest szansa, że kiedyś wyjdzie na prostą drogę i będzie radził sobie sam! Ale żeby tak było potrzebne są pieniądze, niestety koszty terapii, wizyt u specjalistów są kosztowne i nie możemy pozwolić sobie na tak intensywną rehabilitację jaką Leoś potrzebuje, dlatego zwracamy się do Was z prośbą o pomoc. Obliczyłam, że 6 000 wystarczy na 100 terapii ze spacjelistą! Oprócz tego zajęcia w publicznych ośrodkach będą kontynuowane tak jak dotychczas więc daje to naprawdę duże możliwości. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc! 


Wybierz kwotę

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.12.18
  06.12.18

  Dużo zdrowia:))

 • Aneta Szymańska- lampa do paznokci - awatar

  Aneta Szymańska- lampa do paznokci

  26.11.18
  26.11.18

  Zdrówka dla Leosia 😘😘😘

 • kinga - awatar

  kinga

  23.11.18
  23.11.18

  zdrówka!

 • Dawid - awatar

  Dawid

  21.11.18
  21.11.18

  ;)

 • Adrian Garbas - awatar

  Adrian Garbas

  21.11.18
  21.11.18

  Życzę Zdrowia😉

Martyna Nowak - awatar

Martyna Nowak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 184

Anonimowy Darczyńca - awatar
45
Anonimowy Darczyńca
Dorota Szołtysek - awatar
40
Dorota Szołtysek
dziękuję za skrzata - awatar
25
dziękuję za skrzata
Anonimowy Darczyńca - awatar
150
Anonimowy Darczyńca
Daria Winiarska - awatar
50
Daria Winiarska
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Licytacja stroik - awatar
70
Licytacja stroik
Katarzyna Janas - awatar
20
Katarzyna Janas

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.