Adopciaki Kwidzyn - awatar

Adopciaki Kwidzyn

Organizator zbiórki

Psotka ma podobno 8 lat, powinna radośnie biegać i machać ogonkiem, a nie ma w niej zupełnie życia. Wygląda i zachowuje sie jak stary pies, a zwisający z jej brzucha ogromny guz jest dla niej niesamowitym ciężarem. Właściciele nie zadbali o jej zdrowie, nie stać ich na to. Nie mogliśmy pozostawić małej bez pomocy i zabraliśmy ją do weterynarza. Już w trakcie transportu wiedzieliśmy, że nie jest z nią dobrze gdyż była słaba i czuć było od niej zapach ropy. Niestety potwierdziły się nasze przypuszczenia. Poza ogromnym guzem wterynarz stwierdził ropomacicze. Niestety Psotka na razie nie kwalifikowała się do zabiegu operacyjnego z powodu  złego stanu ogólnego spowodowanego toksemią. Była bardzo odwodniona i wycieńczona, miała też wysoką temperaturę. Musieliśmy pozostawić ją w przychodni weteryneryjnej w celu podania leków i kroplówek aby ją wzmocnić. Zabieg operacyjny trzeba wykonac jak najszybciej i planowany jest na 21.05.2018 r., mamy nadzieję, że Psotka będzie już na tyle silna aby można było go przeprowadzić.


Wstępna diagnoza wykazała też , że Psotka nie widzi, na główce ma zagojone już rany, być może powstałe w wyniku potrącenia przez samochód, o którym opowiadał właściciel. Nie wiemy też czy jej chwiejny chód spowodowany jest osłabieniem, czy może też związany z wcześniejszym urazem głowy. Poza usunięciem guza i narządów rodnych Psotka będzie wymagała zdiagnozowania w związku ze ślepotą.

Jesteśmy osobami prywatnymi, wolontariuszami, którzy starają się pomagać zwierzętom w potrzebie, niestety nie posiadamy na to środków. Koszty związane z pobytem Psotki w przychodni weterynaryjnej, podania leków, wykonania badań, zabiegu oraz dalszej diagnostyki będą wysokie dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie, abyśmy mogli opłacić faktury za leczenie Psotki. Marzymy o tym, że z Waszą pomocą Psotka wyzdrowieje i będzie się cieszyć życiem. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy wzruszeni historią Psotki zechcą właśnie jej pomóc.

21.05.2018 r.  Po podaniu leków i płynoterapii Psotka poczuła się lepiej, w poniedziałek mała przejdzie zabieg operacyjny. Dzięki Wam uregulowaliśmy pierwsze koszty związane z diagnostyką i podaniem leków.

24.05.2018 r. 

Psotka jest po zabiegu. Miała ropomacicze, zapalenie otrzewnej, guzy na listwie mlecznej. Przeszła ponadto zabieg naprawy przepukliny pachwinowej. Martwiliśmy się jak bidulka zniesie operację ale jak widać na zdjęciu wszystko poszło dobrze i Psotka jest w dobrej formie.

Dzięki Wam kochani udało się opłacić większość dotychczasowych kosztów związanych z leczeniem Psotki. Psinka przebywa w domu tymczasowym u Moniki. Dziękujemy za opiekę.

27.06.2018 r.

Psotka otrzymała pakiet szczepień i została odrobaczona. Nadal przebywa w domu tymczasowym u Moniki. Niestety nikt nie zaoferował małej domu stałego :( 

02.07.2018 r.

Od wtorku Psotka zaczęła plamić ropną wydzieliną. Konieczne było podanie antybiotyków i leków przeciwzapalnych.

17.07.2018 r.

Stan Psotki bardzo się poprawił, jednak aby całkowicie zażegnać infekcje otrzymała kolejny antybiotyk.

20.07.2017 r.

Już wiemy, że Psotka na stałe zostaje w dotychczasowym domu tymczasowym. Bardzo się ucieszyliśmy, gdyż malutka przyzwyczaiła się do nowego miejsca i nowego życia. Psotka jest ślepa i zdążyła poznać tu już każdy kąt. Ciężko byłoby jej zaczynać wszystko od nowa.

CHCIAŁABYM PODSUMOWAĆ NASZA ZBIÓRKĘ. Z PIENIĄŻKÓW JAKI WPŁACILIŚCIE ABY RATOWAĆ PSOTKĘ PO POTRĄCENIU 7,5% PROWIZJI UZYSKALIŚMY KWOTĘ  787,17 ZŁ. KOSZTY JAKIE DOTYCHCZAS PONIEŚLIŚMY W ZWIĄZKU Z JEJ LECZENIEM WYNIOSŁY 1.016,95 ZŁ.  JESTEŚMY OGROMNIE WDZIĘCZNI ZA KAŻDĄ WPŁACONĄ ZŁOTÓWKĘ I ZA TO ŻE MOGLIŚMY POKRYĆ WIĘKSZĄ CZĘŚĆ RACHUNKÓW.  DZIĘKI WAM MOGLIŚMY JĄ LECZYĆ, DZIĘKI WAM STANĘŁA NA NOGI I JEJ ŻYCIE JEST LEPSZE.


Aktualności

 • Adopciaki Kwidzyn - awatar

  Adopciaki Kwidzyn

  27.06.18
  27.06.18

  Psotka przebywa w domu tymczasowym u Moniki. Z całego serca dziękujemy za opiekę nad nią. Malutka otrzymała pakiet szczepień, została tez odrobaczona. W załączeniu faktura. Szukamy dla Psotki kochającego i odpowiedzialnego domu. Takiego, który otoczy ja opieką i w którym będzie czuła się bezpiecznie.

Komentarze

 • Panna Anna - awatar

  Panna Anna

  24.05.18
  24.05.18

  Zdrówka maleńka :*

Adopciaki Kwidzyn - awatar

Adopciaki Kwidzyn

Organizator zbiórki

Wpłaty - 24

Panna Anna - awatar
10
Panna Anna
Panna Anna - awatar
50
Panna Anna
Joanna - awatar
20
Joanna
Paula - awatar
50
Paula
Barbara - awatar
20
Barbara
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Joanna Wilhelm - awatar
20
Joanna Wilhelm
Krzysiek - awatar
100
Krzysiek
Monika Król - awatar
20
Monika Król

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij