Zbiórka Poznań - zieleń, która integruje - miniaturka zdjęcia

Poznań - zieleń, która integruje

Reprezentujemy Pracownię Ochrony Środowiska działającą przy Fundacji Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody. Od 23 lat z zapałem działamy na rzecz zabytków, pomników przyrody oraz ochrony środowiska. Poszukujemy 2200 zł, które w 100% przeznaczymy na zakup na wiosnę 2019 roku sadzonek winobluszczy i nasion kwiatów łąkowych. Dla zainteresowanych trochę informacji o naszych dotychczasowych działaniach i szczegółach nowego projektu. Z góry dziękujemy za każdy datek :)

Do tej pory naszymi sztandarowymi projektami są dwie akcje:

Woda jest najważniejsza ( https://www.facebook.com/Woda.jest.najwazniejsza/?fref=ts ) – akcja oczyszczania poznańskich rzek Główna i Cybina. Podczas ponad 10 akcji oczyszczania ich brzegów zebraliśmy ok. 1200 opon, 10 kontenerów śmieci i odpadów ponadgabarytowych, elektroniki, części samochodowych oraz zlikwidowaliśmy wiele dzikich wysypisk śmieci.

Jadalny Poznań ( https://www.facebook.com/ogrody.spoleczne/?fref=ts ) – akcja zakładania i pielęgnowania ogrodów społecznych, na których rosną już warzywa, owoce, przyprawy, rośliny miododajne, drzewka i krzewy owocowe oraz rośliny ozdobne. Zasada ogrodu społecznego jest prosta „w zamian za pielenie lub dosadzenie czego możesz zabrać plony”. Ten projekt integracji sąsiedzkiej  sprzyja zamianie monotonnych przestrzenie trawników na blokowiskach na enklawy zielone. (lokalizacje: os. Nad Potokiem,  Wichrowe Wzgórza, Piątkowska 65, Wzgórze Reformatów - wirydarz)

Naszym nowym pomysłem, który chcielibyśmy razem z Wami zrealizować jest trwałe i powszechne wprowadzenie w aglomeracji poznańskiej zieleni pionowej (wertykalnej) oraz łąk jako alternatywy do trawników na blokowiskach. Na początek chcielibyśmy posadzić 70 bluszczy i winobluszczy, które będą tworzyć ścianę zielenie oraz stworzenie łąki miejskiej na ok. 70 m².  Ma to być rodzaj prezentacji i promocji tej inicjatywy. Zieleń pionowa będzie pełniła funkcję dekoracyjną oraz ekologiczną (oczyszcza powietrze, wycisza, tworzy mikroklimat, uspokaja). Łąka w mieście pełni funkcję dekoracyjną, wyciszającą, ochronną dla gleby w okresach długotrwałych upałów oraz jest oazą dla owadów zapylających. Kwitnące kwiaty zachwycają barwami i zapachami.

Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane na zakup bluszczy i nasion. Średniej wielkości bluszcze kosztuję ok. 14 zł szt w zależności od odmiany i wielkości. Nasiona kwiatów łąkowych: 50 g to koszt od 75,00 zł  w zależności od składu mieszanki. 

Prosimy Was o wsparcie drobnymi datkami. Podziękujemy Wam w naturze !

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Wpłaty - 5

Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Kuba - awatar
40
Kuba
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
ekorady.org - awatar
10
ekorady.org

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij