Tomasz Kotyr - awatar

Tomasz Kotyr

Organizator zbiórki

Pan Krzysztof ma 55 lat. Od 10 lat opiekuje się żoną dotkniętą schorzeniem neurologicznym. Wspólnie wychowują dwoje dzieci. Niestety 3 lata temu stracił pracę. Od tamtej pory samotnie toczy walkę o normalne, godne życie. Jest skromnym człowiekiem, który przez lata pomógł wielu osobom i instytucjom (dom dziecka). Nie jest jednak osobą z pierwszych stron gazet i stawia sam siebie na uboczu i marginesie społeczeństwa twierdząc, że jest wiele innych osób, które bardziej niż on potrzebują pomocy. Nie zwrócił się o zasiłek do ośrodka pomocy społecznej, nie pobiera pieniędzy z programu 500+. Sam stara się utrzymać swoją rodzinę popadając sukcesywnie w coraz większe długi. Spółdzielnia, w której znajduje się jego mieszkanie, z powodu zalegania z czynszem obciążyła go kwotą zaległych opłat, odsetkami oraz kosztami postępowania sądowego, choć Pan Krzysztof nieustannie wpłaca mniejsze lub większe kwoty na poczet zaległości. Obecnie nie stać go nawet na najprostsze remonty w domu, który jest niszczony przez lokatorów wynajmujących lokal znajdujący się bezpośrednio nad jego mieszkaniem

Dzisiaj prawdopodobny koszt remontu mieszkania oraz spłacenia długu względem spółdzielni mieszkaniowej to kwota około 30 tys. zł

Pan Krzysztof jest inżynierem, starał się założyć działalność gospodarczą i uzyskać kredyt na zakup sprzętu w postaci komputera wraz z odpowiednim oprogramowaniem graficznym, drukarki 3D firmy Markforged oraz aparatu fotograficznego wysokiej jakości dla stworzenia kompletnego zestawu umożliwiającego produkcję wyrobów z włókna węglowego i nylonu. 

Całość kosztów zakupu takiego zestawu to kwota około 110 tys. zł, jednak bank biorąc pod uwagę w pierwszej kolejności wiek pana Krzysztofa oraz jego "zdolność kredytową" odmówił udzielenia takiego kredytu.

Czy faktycznie lepiej by było dla nas wszystkich gdyby pan Krzysztof obciążył system pomocy społecznej kosztami utrzymania swojej rodziny, czy też my jako społeczność internetowa pomożemy mu, aby sam godnie i normalnie żył utrzymując swoją rodzinę i płacąc podatki? Rachunek jest chyba prosty.

Całość kwoty uzyskanej ze zbiórki zostanie przekazana na konto pana Krzysztofa.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.01.19
  18.01.19

  Mógłby wyciągać rękę do ZUS, ale tego nie robi...

  • Tomasz Kotyr - awatar

   Tomasz Kotyr - Organizator zbiórki

   18.01.19
   18.01.19

   Taki człowiek powinien też dostać szansę. Dziękuję w jego imieniu.

Tomasz Kotyr - awatar

Tomasz Kotyr

Organizator zbiórki

Wpłaty - 3

Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij