Zbiórka Moje oczko może widzieć - zdjęcie główne

Moje oczko może widzieć

6 429 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 131 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Nicoletta Grabka - awatar

Anna Nicoletta Grabka

Organizator zbiórki

9.06.2016 Oczekiwaliśmy na nasz największy skarb, na naszego synka Aleksandra i bardzo cieszyliśmy się, ale nasza radość została zakłócona w drastyczny sposób, ponieważ dziecko urodziło się z niedorozwojem prawej gałki ocznej. Po wstępnych badaniach okazało się, że dziecko na to oczko nie widzi oraz padło podejrzenie nowotworu. Zostaliśmy z tym sami wypisani do domu z brakiem jakiegokolwiek wsparcia i pokierowania ze strony lekarzy. Gdy miał 7 dni, odwiedziliśmy klinikę w Poznaniu, na nasze szczęście guz okazał się torbielą, ale niestety oczko jest nieaktywne przez liczne ubytki w nerwie wzrokowym, siatkówce i naczyniach krwionośnych. Łudziliśmy się jednak nadal, że lekarze się mylą i okaże się, że jednak Aluś widzi. Udało nam dostać się na wizytę do Warszawy do profesora Prosta, największego autorytetu jeśli chodzi o okulistów, niestety kolejny raz zderzyliśmy się z okrutną rzeczywistością. 

Cały czas nie tracimy nadziei, szukamy różnych rozwiązań oraz interesujemy się nowymi osiągnięciami medycznymi. Szansą dla naszego dziecka są komórki macierzyste w Chinach w klinice Wu Medical Center, koszt takiego zabiegu wynosi ok 150 000. Wstępnie zostaliśmy zakwalifikowani do zabiegu.  Komórki embrionalne, mogą w dużym stopniu odwrócić zmiany w oczku naszego synka. Nawiązaliśmy kontakt z wieloma ludźmi, którzy potwierdzają skuteczność tej metody w przypadku problemów z oczami.

Nasz synek korzysta również z rehabilitacji wzroku metodą biofeedback w Fundacji Promyk Słońca we Wrocławiu.  Cena jednej rehabilitacji wraz z dojazdem wynosi nas 120zł, a takich sesji musi mieć minimum 6 w miesiącu. Metoda ta pobudza funkcje mózgu odpowiedzialne za widzenie. Na tę chwilę nasza Pani rehabilitantka uważa, że nasz synek ma poczucie światła, że jego oczko bierze udział w widzeniu, motywuje to nas w walce o wzrok Alusia.

Przez dwa lata zbierając informacje i składając puzzle w jedną całość, wiemy, że przyczyną tego rozwoju jest najprawdopodobniej borelioza z koinfekcjami, którą dziecko otrzymało ode mnie będąc w łonie. Potwierdza tę teorię wielu lekarzy. Mieliśmy nadzieję, że uda nam się te chorobe utrzymać w stanie remisji, niestety ostatnie wydarzenia wskazują, że choroba uaktywniła się, skutkowało to pobytem w szpitalu, niestety diagnoza nie została jednoznacznie postawiona, dlatego pozostajemy znów zdani sami na siebie. Skuteczne leczenie boreliozy jest bardzo kosztowne, dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc, ponieważ muszę walczyć o swoje życie, a teraz okazuje się również o zdrowie mojego synka.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Patryk Madej - awatar

  Patryk Madej

  23.03.2018
  23.03.2018

  Trzymajcie się ciepło i zdrowia życzę!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.03.2018
  22.03.2018

  Kochani będzie dobrze 3 mam kciuki!

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  17.03.2018
  17.03.2018

  Będziesz zdrowy serduszko kochane

 • Grażyna Joanna Brzozowska - awatar

  Grażyna Joanna Brzozowska

  17.03.2018
  17.03.2018

  <3 <3 <3

 • Anna Pl Longin Logo - awatar

  Anna Pl Longin Logo

  17.03.2018
  17.03.2018

  Powodzenia. 😘

6 429 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 131 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Nicoletta Grabka - awatar

Anna Nicoletta Grabka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 131

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
:):) - awatar
:):)
50
Halina Lindmajer Korbas - awatar
Halina Lindmajer Korbas
100
Maja i Gucio - awatar
Maja i Gucio
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marcin - awatar
Marcin
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij