Zbiórka Tragiczny błąd Sędziego - zdjęcie główne

Tragiczny błąd Sędziego

846 zł  z 270 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Owca Owca - awatar

Owca Owca

Organizator zbiórki

Cześć wszystkim,

zbieram pieniądze dla mojej przyjaciółki Marty . Marta ponad 10 lat temu została brutalnie pobita w Anglii. Na tle rasowym pobił ją czarnoskóry kierowca autobusu. Doznała licznych pęknięć czaszki, oczodołów, blaszki sitowej.. W Anglii toczyła się sprawa wytoczona przeciwko firmie przewozowej. Wszystko było klarowne. Marta była poszkodowaną, w bardzo ciężkim stanie, dostała padaczki, depresji, przyjmowała bardzo silne leki. Już podczas gdy Marta leżała w szpitalu, (sprawa była nagłośniona, ukazał się artykuł ) interesował się nią pewien polak. Zostawił księdzu swoją wizytówkę i prosił o przekazanie. Podawał się za angielskiego prawnika. Ten człowiek, jak później się okazało, był zapowiedzią najgorszego. Powiedział Marcie, że kancelaria, która prowadzi jej sprawę, robi to źle i on jako przyjaciel, czujący odpowiedzialność za swoich rodaków za granicą, doradzi jej co ma dalej robić. Ważny jest fakt, że w Anglii zabroniona jest ingerencja w sprawę jeśli, osoba pokrzywdzona ma już reprezentującą  ją kancelarię. Facet pisał piękne maile - do mojej przyjaciółki, do jej kancelarii. Zmanipulował Martę i jej angielską adwokat. Cała korespondencja pomiędzy nimi przechodziła przez "uprzejmego przyjaciela". Jak twierdził, tylko jego tłumaczenie będzie satysfakcjonujące. Niestety podrabiał maile i dopisywał do nich treści dla siebie korzystne. 

Sprawa o odszkodowanie z firmą przewozową zakończyła się polubownie. Obyło się bez sądów. 

Marta była już w Polsce, wróciła do kraju, po wyjściu ze szpitala.

To właśnie w Polsce, spotkała ją straszna niesprawiedliwość. Pan przyjaciel, rzekomy angielski prawnik wytoczył przeciwko Marcie sprawę w Sądzie. Pozwał ją o zapłatę, za "wsparcie moralne". Facet wykorzystał stan Marty i wbiegł do miejsca, w którym się zatrzymała. Mimo protestu Marty mamy i jej przyjaciółki, wtargnął do Marty pokoju, która była po ataku padaczkowym,a tuż przed kolejnym i podsunął jej do podpisu dokument, który jak twierdził był niezbędny dla jej prawdziwej adwokat. Krzyczał do Marty, że sprawa się wali i musi zanieść ten dokument do jej kancelarii. Marta podpisała, jak później się okazało – zlecenie zapłaty.

Powód zawalił polski sąd stosem podrobionych maili, fałszował treść korespondencji między Martą i jej adwokat - korespondencji która przechodziła za jego pośrednictwem. Fałszował i dopisywał rzeczy, które stawiały go dobrym świetle, udowodnił przed polskim sądem, że dzięki niemu Marta dostała w Anglii odszkodowanie, które było za uszczerbki na zdrowiu Marty. Treść ich oczywiście była pięknie zredagowana przez "przyjaciela". Pełnomocnik Marty podważał prawdziwość tych maili, nie zostało to jednak rozpatrzone przez sąd. Opinia biegłych sądowych była jednoznaczna, facet jest manipulantem i oszustem, a Marta będąc na tak silnych lekach i tuż po ataku padaczkowym, nie złożyła podpisu świadomie. Marta podtrzymywała z nim kontakt, bo myślała że jest jej przyjacielem. On od samego początku ułożył sobie plan. Sedzia był przychylny Marcie, pytał powoda, co takiego on właściwie robił, za co chce tak ogromną kwotę. Nikt nie spodziewał się, że sprawa się tak potoczy. Nagle nastąpiła zmiana sędziego. Sąd odrzucił poprzednią opinię biegłych i pozwolił na przeprowadzenie kolejnej, pod kolejną opinią podpisał się PATOMORFOLOG - ktoś, kto bada zwłoki, ( nie widział nawet Marty na oczy) podpisał się również psycholog, który w późniejszych zeznaniach powiedział, że badanie, które przeprowadził nie miało sensu, nic do sprawy nie wniesie, że badania psychologiczne, które przeprowadził nie są w stanie ocenić stanu psychicznego sprzed kilku lat, podczas podpisu pod zleceniem zapłaty . Jestem pewna, że opinią pokierował sam "przyjaciel", wszak jak wielokrotnie podkreślał "znam cały światek medyczny i sądowniczy w Gdańsku". Coś musi w tym być, bo sąd uznał opinię za wiarygodną. Zapadł wyrok. w pierwszej instancji, kolejno w drugiej. Ruszyła egzekucja komornicza. Do zapłaty jest ponad 300 000. Facet dokładnie wiedział co robić, założył sprawę w Polsce, bo wiedział, że w Anglii nie ma szans na wygranie, ba! dostałby karę za taki wniosek. Adwokat tam nie ma prawa wziąć ani 1 centa od odszkodowania pokrzywdzonej osoby. Jest on przeciez adwokatem, więc obowiązuje, go tamtejsze prawo, nawet jeśli, jak twierdził - nie występował w kontaktach z Martą w roli adwokata a jedynie przyjaciela. Przecież nie można od tak " na chwilę przestać być adwokatem" tylko po to żeby obejść prawo.

Jestem załamana stanem mojej przyjaciółki, psychicznie jest wykończona, nie może uwierzyć w niesprawiedliwość, która ją spotkała. Pomóżmy proszę zebrać choć część potrzebnych pieniedzy na spłątę tego oszusta. Chce żeby Marta w końcu zaczęła żyć, chce żeby zajęła się sobą, swoim zdrowiem. W wyniku pobicia w Anglii, straciła węch i smak, ma problemy z oczami. Czeka ją poważna operacja. 

W wyniku działań pseudo przyjaciela, który nasłał komorników - Marta straciła pracę, o
którą starała się wiele lat. Po wielu latach orzeczenia niezdolności do pracy i wielkich staraniach o zdobycie posady, jednym ruchem zabrał jej możliwość powrotu do normalnego życia.. Nie ma z czego żyć a już tym bardziej za co się leczyć. Nie mogę patrzeć na pogłębiającą się depresję i myśli samobójcze Marty. Wiem już, że na polskie państwo liczyć nie można, wierzę jednak w rodaków. Łączna potrzebna kwota to prawie 350 tys. Na 80 tys. dostanę kredyt, jednak większej kwoty nie zdołam uzbierać. Proszę o pomoc. CHCĘ ŻEBY MARTA W KOŃCU ZACZĘŁA ŻYĆ, ŻEBY POCZUŁA, ŻE ŻYĆ JEST WARTO. Proszę o wsparcie, na odbudowę życia najlepszej i najbardziej empatycznej osoby jaką znam. Robię to, bo wiem, że ona dla mnie zrobiłaby dokładnie to samo.

Każdy grosz to wyraz solidarności z moją pokrzywdzoną przyjaciółką, która nie doznała sprawiedliwości w swoim własnym kraju. Osoba brutalnie pobita i skrzywdzona, została oszukana przez człowieka, który pozostaje bezkarny wobec prawa. Człowiek nie jest w stanie żyć z takim piętnem od ponad 10 lat.

Z góry dziękuję za wszelkie wpłaty.

Marta nie jest jedyną ofiarą tego oszusta, spotkała się z Panem, którego żona została w taki sam sposób zmanipulowana i wykorzystana. Pani jednak nie chciała zeznawać w sądzie, żeby zaoszczędzić sobie stresu, zapłaciła oszustowi. Jeśli przekaz ten trafi do osób, które w podobny sposób zostały oszukane przez tego człowieka proszę o kontakt!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Owca Owca - awatar

    Owca Owca

    14.03.2017
    14.03.2017

    dzięki za pierwsze wpłaty <3 udostępniajcie, działamy dalej!

846 zł  z 270 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Owca Owca - awatar

Owca Owca

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 13

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
anna - awatar
anna
50
Klein - awatar
Klein
50
Piotr Piter - awatar
Piotr Piter
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Barbara Pietrzyk - awatar
Barbara Pietrzyk
10
Agata - awatar
Agata
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij