Zbiórka Pomoc-OPERACJA RATUJĄCA ZDROWIE - miniaturka zdjęcia

Pomoc-OPERACJA RATUJĄCA ZDROWIE

Ania Łuczak - awatar

Ania Łuczak

Organizator zbiórki

KOCHANI!!! 

DUŻO SIĘ ZMIENIŁO - NIE BĘDĘ ZMIENIAĆ CAŁEGO OPISU ZBIÓRKI  - TO CO NA GÓRZE I  W AKTUALNOŚCIACH TO NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE.

1). OPERACJA NIE ODBĘDZIE SIĘ W MEDICUS CLINIC WE WROCŁAWIU, ALE POPRZEZ MIRACOLO CLINIC Z WARSZAWY  - OPERACJA ODBĘDZIE SIĘ W DORTMUNDZIE (NIEMCY), ZE WZGLĘDU NA ZAAWANSOWANĄ CHOROBĘ  - OPERACJI,  Z USZANOWANIEM MOJEGO STANOWISKA CO DO KRWI, PODEJMIE SIĘ ŚWIETNY SPECJALISTA DR JAN OLEK. 

2). W ZWIĄZKU Z TYM KWOTA, NA KTÓRĄ MUSZĘ SIĘ PRZYGOTOWAĆ W NAJGORSZYM RAZIE TO 9 TYS EURO. - OKOŁO 39 TYS ZŁ. WSZYSTKO OKAŻE SIĘ W TRAKCIE OPERACJI - JEŚLI BĘDZIE KONIECZNA RESEKCJA JELITA KWOTA OSIĄGNIE TEN POZIOM. LEKARZ  PO KONSULTACJI NIE DAJE MI ZŁUDZEŃ - SZANSE SĄ PÓŁ NA PÓŁ.

3). TERMIN OPERACJI W KLINICE W DORTMUNDZIE - 6 CZERWCA - data już potwierdzona.


Witam. Mam na imię Ania i mam 28 lat. 

Jaka jest moja historia?

Czesto słyszałam, że młode osoby nie chorują - a jednak często nie widać, a jest źle.

O endometriozie dowiedziałam się w 2016 roku. Wtedy jeszcze nie wiedziałam z czym mam do czynienia. Teraz wiem, że jest to podstępna i wyniszczająca choroba. 

Czym jest endometrioza?- Jest to przewlekła choroba autoimmunologiczna. W skrócie - endometrium, które występuje w jamie macicy i które złuszcza się wraz z okresem zazwyczaj jest wydalane z organizmu wraz z miesiączką. Czasami z nieznanych dotąd przyczyn endometrium wędruje poza jamę macicy i wszczepia się różne części organizmu. Najczęściej jest to jama brzuszna. W skrajnych przypadkach może się wszczepić do płuc lub mózgu. To endometrium jest wrażliwe na kobiece hormony. Podczas miesiączki złuszcza się także w narządach, do których się przeniosło i krwawi do organizmu. Krwawienia i sama obecność śluzówki powoduje różne problemy. Tworzą się zrosty i wszczepy, które wciągają i sklejają ze  sobą narządy, upośledzając później jego funkcje. Tworzą się również skupiska torbieli wypełnionych krwią. Nieleczona endometrioza może nawet prowadzić do nowotworu. Endometrioza klinicznie porównywana jest do nowotworu złośliwego - mimo, że nie jest to zmiana złośliwa to rozprzestrzenia się i atakuje narządy szybko i rozlegle. W organizmie toczy się ciągle stan zapalny.  Endometrioza oprócz niszczenia narządów powoduje okropny ból zwłaszcza podczas miesiączki. Ale również poza nią - jest to uczucie kłucia, wbijania szpili, ciągnięcia, nieustanny brak sił, osłabiona odporność i podatność na infekcje. Jako, że endometrioza nacieka również u mnie na odbytnicę to w toalecie często znoszę istne męki - ból jest nie do zniesienia, mam uczucie jakby ktoś chciał rozerwać mnie od środka, uczucie gorąca i słabości jakbym miała za chwilę zemdleć. Dochodzą do tego również zaburzenia rytmu serca. 

Na pierwszą operację trafiłam w lutym 2017 r. Była to operacja na fundusz zdrowia .Zrobiono mi laparotomię - miałam duże torbiele endometrialne na jajniku. Powiedziano mi, że mam też dużo zrostów.  Niestety operacja niewiele pomogła, bo usunęli tylko jednego torbiela - pozostawili całą resztę - masę zrostów i ognisk.  Dlatego choroba po pół roku wróciła z podwójną siłą. Wciąż mam w pamięci pobyt w szpitalu- ten ból po operacji, dren w brzuchu, wymioty w nocy, trudności z wstawaniem z łóżka, dochodzenie do siebie przez długi czas. I ta duża blizna, która nie pozwala mi o tym zapomnieć. I to wszystko na darmo.

Niestety teraz już jest dużo gorzej. Nikt mną nie pokierował co powinnam dalej robić, a choroba po cichu się rozwijała.

Wreszcie trafiłam w dobre ręce - do specjalisty i kliniki z prawdziwego zdarzenia. Niestety oznacza to leczenie prywatne. Dlaczego leczenie prywatne? NFZ przeznacza na operację endometriozy około 2,5 tys. złotych. Za tą kwotę lekarze nie poświęcają na operację wystarczająco dużo czasu, (w zaawansowanej chorobie specjalistyczna operacja trwać może nawet około 5 h lub dłużej!!!) nie mogą operować z odpowiednią liczbą specjalistów ani używać najwyższej jakości sprzętu niezbędnego w operacji endometriozy. Co powoduje, że nie usuwa się wszystkich ognisk choroby, a najczęśćiej usuwa się same torbiele, pozostawiając brzuch z masą ognisk i zrostów. Nie poprawia to wcale zdrowia, a choroba dalej się rozwija. Poza tym w Polsce niewielu lekarzy specjalizuje się typowo w leczeniu endometriozy. A Ci, którzy są leczą w prywatnych klinikach. Specjalistyczne leczenie kobiet z endometriozą w ramach funduszu w Niemczech czy w Anglii jest standardem, o którym w Polsce kobiety mogą tylko pomarzyć. Zostaje tylko leczenie prywatne.

Więc sama szukając pomocy trafiłam do prywatnej kliniki - Medicus Clinic i do dr Mikołaja Karmowskiego. Nie chciałam usłyszeć tej diagnozy, ale stało się - endometrioza głębokonaciekająca - zajęte jelito, przesunięta macica, guz endometrialny zaszyjkowy naciekający odbytnicę, jajnik prawy zmieniony w guz endometrialny 4cm, jajnik lewy zmieniony tez w guz endometrialny 7 cm (z każdym okresem rośnie). Oba guzy i jajniki zrośnięte ze sobą tworzać obraz "Ovary kissing syndrome".  Najgorsze, że grozi mi również resekcja jelita.

Czeka mnie kolejna operacja - tym razem naprawde poważna :(  Specjalistyczna operacja usunięcia endometriozy i ogarnięcie bałaganu w moim brzuchu wraz z resekcja jelita to koszt 30 tys złotych. A czasu na zebranie kwoty niewiele. Niestety nie są to jedyne koszty, jakie poniosę i ponoszę - dochodzą do tego dojazdy, wizyty i leki. Będę kontynuować leczenie przez stosowanie do końca życia odpowiedniej diety i terapii  hormonalnej. Niestety też w przyszłości niewykluczone, że mimo usunięcia wszystkich ognisk endometriozy choroba powróci. Dlatego po operacji zacznę zbierać na kolejną z myślą o przyszłości.

 Termin operacji mam na 17 maja, ale napewno ulegnie przesunieciu na bliższy termin - prawdopodobnie na marzec.

Co dla mnie oznacza szansa na tą operację?

To operacja ratująca zdrowie, ratująca przed nowotworem mogącym się rozwinąć w przyszłości na bazie choroby.

To szansa na życie bez bólu, stresu, na zahamowanie choroby i wyniszczenia organizmu.

Będę wdzięczna za każdą pomoc.

Pozdrawiam

Ania

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Ania Łuczak - awatar

  Ania Łuczak

  09.05.19
  09.05.19

  Kochani❤ baaaaardzo Wam dziękuję za dotychczasowe wsparcie i za tyle pozytywnych słów😊. Dzisiaj jestem dodatkowo wdzięczna naszym kochanym braciom z Dortmundu, którzy przyjmą mnie i męża na czas operacji pod swój dach dzięki czemu nie musimy sie martwić, że będziemy musieli wynajmować drogi apartament przyszpitalny. Jest to dla nas bardzo duże odciążenie. Wszyscy jesteście kochani. Dziękujemy❤

Komentarze

 • Karolina Janiszak - awatar

  Karolina Janiszak

  29.05.19
  29.05.19

  Powodzenia kochana! Trzymaj się mocno, trzymamy kciuki :)

  • Ania Łuczak - awatar

   Ania Łuczak - Organizator zbiórki

   29.05.19
   29.05.19

   Bardzo Ci dziękuję ;) wierzę, że niedługo będę miała to za sobą :)

 • Magda - awatar

  Magda

  27.05.19
  27.05.19

  Życzę Ci powodzenia Kochana . Jesteś bardzo dzielna . Nie znamy sie ,chociaż łączy nas wiele 🙂bede o Tobie myślec w dniu operacji ,pozdrawiam ciepło

  • Ania Łuczak - awatar

   Ania Łuczak - Organizator zbiórki

   28.05.19
   28.05.19

   Bardzo dziekuje Kochana❤ To wiele dla mnie znaczy i bardzo cenię, ze choc sie nie znamy to mnie wspierasz. Dziekuje i sciskam mocno😊

 • Katarzyna - awatar

  Katarzyna

  22.05.19
  22.05.19

  Kochana siostro ,wracaj do zdrowia ,myślami jesteśmy z Tobą.

  • Ania Łuczak - awatar

   Ania Łuczak - Organizator zbiórki

   22.05.19
   22.05.19

   Bardzo dziękuję z całego❤

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.05.19
  19.05.19

  Serdecznie pozdrawiam i życzę zdrowia

  • Ania Łuczak - awatar

   Ania Łuczak - Organizator zbiórki

   19.05.19
   19.05.19

   Dziękuję:) pozdrawiam również

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.05.19
  13.05.19

  Wracaj do zdrowia SIOSTRA

  • Ania Łuczak - awatar

   Ania Łuczak - Organizator zbiórki

   14.05.19
   14.05.19

   Bardzo dziękuję :) mam nadzieje, że się to uda :)

Ania Łuczak - awatar

Ania Łuczak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 268

Przemek Welyczko - awatar
20
Przemek Welyczko
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Sylwia - awatar
95
Sylwia
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
1 000
Anonimowy Darczyńca
Anna Wawrzyniak - awatar
10
Anna Wawrzyniak
Anna Wawrzyniak - awatar
100
Anna Wawrzyniak
Jarosław Kołt - awatar
200
Jarosław Kołt
Piotrek K. - awatar
20
Piotrek K.
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij