Zbiórka Operacja Augusta w Giessen - zdjęcie główne

Operacja Augusta w Giessen

15 077 zł  z 13 000 zł (Cel)
Wpłaciły 264 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Mydlo - awatar

Monika Mydlo

Organizator zbiórki

Augusto jest niespełna półtorarocznym charcikiem włoskim, który w swoim krótkim życiu przeszedł już bardzo wiele. Jest naszą małą iskierką z ogromną wolą walki.

W kwietniu tego roku, przednimi łapkami opierając się o kanapę przeciągnął się i nagle zobaczyliśmy że zupełnie zesztywniał. Nie oddychał, położyliśmy go na bok, wpuszczając powietrze do jego malutkiego czarnego pyszczka, wrócił do nas. Nie czekając ani chwili pojechaliśmy do kliniki, by mu pomóc. Został prześwietlony , podana została kroplówka z podejrzeniem niestabilności szczytowo obrotowej. Augusto był sparaliżowany. Miał sztywne tylne i przednie łapki, załatwiał się pod siebie. 

Znając podejrzenie udaliśmy się do polecanego neurologa, który pod narkozą wykonał badanie rezonansem magnetycznym. Otrzymaliśmy telefon, z pytaniem czy wyrażamy zgodę na pobranie płynu około rdzeniowego, ponieważ rezonans nie pokazał żadnych nieprawidłowości w  strukturze kręgosłupa. 

Augusto wrócił do domu, wciąż niechodzący , nietrzymający moczu ani kału. Otrzymaliśmy receptę na steryd do podawania i zostaliśmy poinformowani, że pozostało nam czekać na efekty leków. 

Efekty pojawiły się już po pierwszych dniach przyjmowania sterydu. Augusto zaczął chodzić, był chwiejny, ale robił postępy. Po 3 tygodniach wrócił praktycznie do stanu przed atakiem. Niestety nie otrzymaliśmy konkretnej diagnozy, co było przyczyną takiego stanu, usłyszeliśmy jedynie, że to nie powinno się już powtórzyć. Dwa tygodnie po odstawieniu leków,  będąc w parku na spacerze sytuacja znów się powtórzyła. Augustin padł na ziemię mając skurcz całego małego ciałka . Atak był zdecydowanie lżejszy od pierwszego. Zabraliśmy go do najbliższej polecanej kliniki weterynaryjnej, gdzie doktor zapoznając się z jego historią wdrożył ponownie lek sterydowy. 

Augusto znów stanął na nogi już po pierwszej dawce. Nie dawało nam to jednak spokoju mając w głowach słowa pierwszego neurologa „to nie powinno się już więcej powtórzyć „. A jednak. W poszukiwaniu pomocy skontaktowaliśmy się z kolejnym neurologiem, który uznając autorytet pierwszego doktora prowadzącego potwierdził niefortunność naszego psiaka i stwierdził, że to kawałek kości kręgosłupa mógł wystrzelić do rdzenia kręgowego co powoduje zapalenie i jego ataki. Wydawało nam się to dość nierealistyczne, dlatego tez poszukaliśmy kolejnego neurologa, tak trafiliśmy do dr Sobczyńskiego, który po pierwszej wizycie zapisał nas na pierwszy dostępny termin by wykonać tomograf. Niestety Augusto nie doczekał tego badania bez kolejnego ataku. Tu był on bardzo silny. Padł sztywny na ziemię, stanęła akcja serca i czynności oddechowe. Dzięki pomocy pani anestezjolog, która akurat cudem była na spacerze ze swoimi psami udała się jego reanimacja. Augusto żył. Był zupełnie sparaliżowany, ale żył. Zawieźliśmy go do kliniki w której miały być zrobione kompleksowe badania w tym tomograf. 

Diagnoza została w końcu postawiona. Niestabilność szczytowo-obrotowa (dwóch pierwszych kręgów c1c2) , potrzebna jest operacja, która ustabilizuje dwa zwichnięte kręgi. Operacji podjął się jeden z najlepszych neurochirurgów w Polsce. Stabilizacja został wykonana metodą od góry kręgów. Zabraliśmy Augusta po operacji do domu, gdzie w spokoju dochodził do siebie.

 Efekty nie były piorunujące. Gdy stanął na łapki rozpoczęliśmy rehabilitacje na bieżni wodnej oraz masaże. 

Po miesiącu od operacji zaczął stawiać pierwsze kroki, jaka to była radość ! Po dwóch miesiącach chwiejnie powoli zaczął chodzić. Wyjście z nim na spacer, widząc jego pierwsze kroki było dla nas ogromnym szczęściem i nadzieją na jego wyzdrowienie. Po trzech miesiącach ponownie pojawiliśmy się na kontroli, przekonani że jest lepiej. Nie idealnie, ale dużo lepiej. Doktora zaniepokoił fakt, że wciąż nie jest to chód idealny i Augusto nie jest w pełni zdrowy. Wykonane zostało zdjęcie rtg, na którym zobaczyliśmy, że haki stabilizujące kręgi nie podtrzymują pierwszego kręgu. Co oznaczało niepowodzenie operacji i niebezpieczeństwo kolejnego ataku. Została podjęta decyzja o poprawieniu stabilizacji. Augusto został zoperowany po raz drugi. Już drugiego dnia, pięknie utrzymywał równowagę. 

5 dni po operacji przekręcił gwałtowniej głowę w lewą stronę. Ponownie go sparaliżowało. Stabilizacja górną metodą nie sprawdziła się w jego przypadku.  Jest on zbyt dużym psem i podczas skrętu głową haki wysunął się ponownie.

I w tym momencie zostaliśmy postawieni pod murem, który ciężko będzie nam przeskoczyć bez Waszej pomocy. Augusto wymaga skomplikowanego zabiegu, stabilizacji kręgów c1 c2 metodą dużo skuteczniejszą -od dołu. Jest to jednak zabieg, który wykonuje niewielu lekarzy w Europie. Jego jedyną szansą jest wyjazd do Giessen, gdzie operacji podejmie się doktor specjalizujący się w tak ciężkich przypadkach. 

Jest to jego jedyna szansa, jeżeli nie uda nam się zorganizować tego wyjazdu Augusto będzie musiał zostać uśpiony. 

Od początku walczymy o niego ze wszystkich sił, teraz w tym momencie nie starcza nam już środków na tę walkę. 

Augusto jest wyjątkowy tak samo jak każdy pies dla swojego właściciela, który kocha go z całego serca. Nigdy nie przypuszczaliśmy, że jego i nasze  wspólne życie tak właśnie się potoczy. 

Jest młodym psiakiem, o czarnych oczach jak węgielki, których nie zapomina się nigdy. Jest ulubieńcem rodziny, naszą małą czarną iskierką. Niezwykle uparty, z ogromną wolą życia, która po ostatnich przeżyciach troszkę wyblakła. My jednak czujemy, że nie możemy się poddać. Póki stabilizacja trzymała kręgi, Augusto wracał do pełni sił. Potrzebna jest jedynie lepsza metoda, by to osiągnąć. 

Nie chcemy się z nim żegnać, bo w jego oczach wciąż jest iskra życia. 

Prosimy z całego serca o wsparcie.


Jeśli chcecie poznać Augusta bliżej zapraszamy na jego instagram @augusto.ugo, a jak się uda na wspólny spacer...

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Monika Mydlo - awatar

  Monika Mydlo

  28.05.2019
  28.05.2019

  Meldujemy się ! Augusto jest w super formie !

  Pozdrawiamy i ściskamy Was mocno !

  Zdjęcie aktualizacji 31 984

Komentarze


 • Uboot życzy zdrowia - awatar

  Uboot życzy zdrowia

  27.08.2018
  27.08.2018

  Uboot życzy zdrowia

 • Shila&Devi&Nessie - awatar

  Shila&Devi&Nessie

  26.08.2018
  26.08.2018

  Trzymamy kciuki!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.08.2018
  26.08.2018

  Super, suma się uzbierała <3 Powodzenia :)

 • Agnieszka Dziurowicz-Kozłowska - awatar

  Agnieszka Dziurowicz-Kozłowska

  26.08.2018
  26.08.2018

  Walcz mały chudzielcu! Portugalskie charty trzymają kciuki za Twój powrót do zdrowia!

 • Westie Tosia i Fiks - awatar

  Westie Tosia i Fiks

  25.08.2018
  25.08.2018

  Trzymamy kciuki 🐩🐕🐾

15 077 zł  z 13 000 zł (Cel)
Wpłaciły 264 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Mydlo - awatar

Monika Mydlo

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 264

Clement&Maryjka - awatar
Clement&Maryjka
200
August Sochaczewski - awatar
August Sochaczewski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
206
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
400
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij