Zbiórka Ami i Bąbelek - zdjęcie główne

Ami i Bąbelek

3 036 zł z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 87 osób
Wpłać teraz
 

Smutna historia Amiego i Bąbelka

Jednym z najbardziej obciążających psychicznie wejść do domów po zwierzaki, są wejścia do domów czy mieszkań, w których znajdują się osierocone zwierzęta, które wciąż czekają i wierzą, że ich właściciel niebawem pojawi się w drzwiach, przytuli, pogłaszcze i wszystko będzie jak dawniej. 

Jak niesamowitym, przykrym i rozdzierającym serca jest widok stojącej na stole szklanki z niedopitą herbatą, walające się w przedpokoju kapcie czy niedopałki papierosów w nieopróżnionej popielniczce. Na regałach stoją w ramkach zdjęcia roześmianych, szczęśliwych, obejmujących się ludzi, któych już nie ma. A wśród tego zwierzęta, przyzwyczajone do pewnego reżimu dnia, czekające z nadzieją na pana czy panią, ich niesamowite przerażenie w oczach, dygoczące z przerażenia ciała. 

To są rzeczy rozwalające psychicznie, stanowiące, niestety, część prozy życia i śmierci... Prozy, która dotknęła dwa fajne, jamnikowate psy - Amiego i Bąbelka. Ich pani już nie wróci. Nie przytuli, nie pogłaszcze. Od śmierci właścicielki do psiaków przyjeżdżał przyjaciel rodziny. Nie mógł patrzeć na dramat psów. Jeździł do nich codziennie na rowerze. Parę dni temu pan miał wypadek. Od tej pory nie odwiedza ich, nie karmi, nie jest w stanie.

Ami i Bąbelek wegetują w domu zupełnie nieogrzewanym. Jest tam około 0 lub nawet mniej stopni, bo dom jest stary, okna nieszczelne. Psiaki śpią na łóżku swojej pani, czekają. Załatwiają się na dywany mające za sobą lata świetności, są odwiedzane przez córkę przyjaciela domu raz na kilka dni. 

Psia samotność, psia nadzieja, psie cierpienie. 

Dobrze, że tam przyjechaliśmy - Ami, bardziej jamnikowaty, zamotał się w powłoczkę skrywającą kołdrę. Nie mógł się z niej uwolnić, nie mógł dostać się do miski z jedzeniem, nie mógł się wygrzebać. Okropny widok. Pomogliśmy mu wyjść z pościelowej pułapki. Od razu pobiegł napić się wody. Coś strasznego!

Zdjęcie opisu zbiórki Ami i BąbelekZdjęcie opisu zbiórki Ami i Bąbelek

Pomóżmy psiakom zaznać trochę ciepła!

Chcemy umieścić psiaki w hotelu dla zwierząt, w którym będą miały jedzenie i wodę, gdzie będzie ciepło i bezpiecznie. By to zrobić potrzebujemy środków finansowych. Doba hotelowa to koszt 15 zł za psa czyli 30 zł/doba za Amiego i Bąbelka. Potrzebujemy opłacenia 2 miesięcy w hotelu. Zatem koszt hotelowania wyniesie 1800 zł

Czemu aż tyle czasu będą tam przebywać? Chłopaki trzeba socjalizować, nie potrafią chodzić na smyczach (ich pani była obłożnie chora, nie wychodziła na spacery) nie są kastrowane, mają problemy z uszami, cały czas nimi trzepią.

Tragedia Bąbelka i Amiego jest porażająca. Nie każmy im wciąż wegetować i drżeć z zimna w domu, w którym już nic dobrego ich nie spotka! Pomóżmy im!

Zdjęcie opisu zbiórki Ami i BąbelekZdjęcie opisu zbiórki Ami i BąbelekZdjęcie opisu zbiórki Ami i BąbelekZdjęcie opisu zbiórki Ami i Bąbelek

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • * - awatar

  *

  23.01.16
  23.01.16

  umożliwiajmy działanie tym którzy chcą pomagać

 • Edyta - awatar

  Edyta

  23.01.16
  23.01.16

  Trzymam kciuki żeby znalazły nowy dom 😊

 • marzena - awatar

  marzena

  23.01.16
  23.01.16

  Ami i Bąbelku trzymajcie się ciepło.

 • Obliviate - awatar

  Obliviate

  23.01.16
  23.01.16

  Nie bądźmy obojętni na krzywdę i cierpienie bezradnych istot

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  23.01.16
  23.01.16

  trzeba pomagac

3 036 zł z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 87 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 87

Małgorzata - awatar
Małgorzata
20
Katarzyna - awatar
Katarzyna
10
Marta - awatar
Marta
50
Maria - awatar
Maria
10
Patrycja - awatar
Patrycja
50
Aleksandra - awatar
Aleksandra
50
Iwona - awatar
Iwona
50
martyna - awatar
martyna
20
Michal - awatar
Michal
30
Kasia - awatar
Kasia
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij