Zbiórka Razem możemy uratować Bakarę! - miniaturka zdjęcia

Razem możemy uratować Bakarę!

Ewelina Haraf - awatar

Ewelina Haraf

Organizator zbiórki

Bakara... 3,5 letnia piękna klacz. Koń o wspaniałym i sięgającym duszy spojrzeniu. Aktualnie czeka na wykonanie wyroku... Czy tej wiosny nie będzie już mogła pogalopować po pastwisku? Nie zachwyci już swoim pięknem? Nie podzieli się już z nikim swoją końską mądrością? RAZEM MOŻEMY TO ZMIENIĆ! Wspólnymi siłami możemy dać Jej życie na jakie każdy koń zasługuje...


Mój Mąż zajmuje się kopytami. Jeździ także do wiejskich koni, do których dopiero w sytuacji ochwatu (zapalenia tworzywa kopytowego) wzywa się profesjonalistę do strugania. Tuż przed Świętami też miał pojechać do klaczy po ochwacie. Jednak zadzwoniła do Niego nasza miejscowa Pani weterynarz i powiedziała, że sprawa nieaktualna, gdyż jak dojechała na miejsce okazało się, że przede wszystkim ma sprawdzić źrebność. Klacz okazała się jałowa. To wydało na Nią wyrok... Takich konie nie opłaca się utrzymywać... A w dodatku jeszcze leczyć i dopłacać do opieki nad nimi?! Czysta fanaberia... Wiejskie (w tym negatywnym tego słowa znaczeniu niestety) stereotypy... :(

Nie mogliśmy się się z tym pogodzić. Pojechaliśmy Ją zobaczyć, poznać... I wpadliśmy po uszy. 

Bakara to 3,5 letni kary koń w typie hucuła (ma ok.140 cm w kłębie). Jej głowa ma niezwykle szlachetną budowę. Jest bardzo delikatna i wrażliwa. Jednak szybko okazuje zainteresowanie człowiekiem. Szuka z Nim kontaktu. Nie mamy wątpliwości, że byłaby wspaniałym Przyjacielem. Potrzebuje tylko zaufać. I odnaleźć swojego Człowieka.

Handlarz daje za Nią 3000 zł. Poprosiliśmy o kilka dni (na szczęście Właścicielka chciałaby dla Niej jak najlepiej, na swój sposób zależy Jej na koniach, czego niestety nie można powiedzieć o Jej mężu - konie są dla niego zbędnym ciężarem...). Gdyby udało nam się zebrać potrzebną kwotę (w kwocie zbiórki doliczyliśmy koszty pierwszej opieki weterynaryjnej po ewentualnym wykupie oraz transportu, kopytami zająłby się mój Mąż) Bakara mogłaby trafić do domu tymczasowego (www.facebook.pl/siedliskozagacie), gdzie w spokoju doszłaby do siebie i gdzie zostałaby przeprowadzona diagnostyka (konie po ochwacie, przy odpowiedniej opiece i korekcji kopyt bez problemu wracają do pełnej sprawności, więc Bakara spokojnie mogłaby być użytkowana za jakiś czas). Wtedy poszukalibyśmy Jej Domu i Jej Człowieka. Człowieka, który pokochałby Ją całym sercem i do końca Jej życia. Ona odpłaciłaby Mu z nawiązką.


Prosimy, błagamy w Jej imieniu - dorzućcie choć po kilka złotych i razem podarujmy Jej piękne, szczęśliwie i bezpieczne życie. Niech te Święta także dla Niej będą symbolicznym odrodzeniem i nowym początkiem!

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

  • Ewas - awatar

    Ewas

    20.04.17
    20.04.17

    20 zł

Ewelina Haraf - awatar

Ewelina Haraf

Organizator zbiórki

Wpłaty - 49

Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
608
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Kamila Osowska - awatar
15
Kamila Osowska
mag karp - awatar
25
mag karp
Moni - awatar
200
Moni
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij