Zbiórka Razem możemy uratować Bakarę! - miniaturka zdjęcia

Razem możemy uratować Bakarę! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Razem możemy uratować Bakarę! - zdjęcie główne

Razem możemy uratować Bakarę!

3 501 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciło 49 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewelina Haraf - awatar

Ewelina Haraf

Organizator zbiórki

Bakara... 3,5 letnia piękna klacz. Koń o wspaniałym i sięgającym duszy spojrzeniu. Aktualnie czeka na wykonanie wyroku... Czy tej wiosny nie będzie już mogła pogalopować po pastwisku? Nie zachwyci już swoim pięknem? Nie podzieli się już z nikim swoją końską mądrością? RAZEM MOŻEMY TO ZMIENIĆ! Wspólnymi siłami możemy dać Jej życie na jakie każdy koń zasługuje...


Mój Mąż zajmuje się kopytami. Jeździ także do wiejskich koni, do których dopiero w sytuacji ochwatu (zapalenia tworzywa kopytowego) wzywa się profesjonalistę do strugania. Tuż przed Świętami też miał pojechać do klaczy po ochwacie. Jednak zadzwoniła do Niego nasza miejscowa Pani weterynarz i powiedziała, że sprawa nieaktualna, gdyż jak dojechała na miejsce okazało się, że przede wszystkim ma sprawdzić źrebność. Klacz okazała się jałowa. To wydało na Nią wyrok... Takich konie nie opłaca się utrzymywać... A w dodatku jeszcze leczyć i dopłacać do opieki nad nimi?! Czysta fanaberia... Wiejskie (w tym negatywnym tego słowa znaczeniu niestety) stereotypy... :(

Nie mogliśmy się się z tym pogodzić. Pojechaliśmy Ją zobaczyć, poznać... I wpadliśmy po uszy. 

Bakara to 3,5 letni kary koń w typie hucuła (ma ok.140 cm w kłębie). Jej głowa ma niezwykle szlachetną budowę. Jest bardzo delikatna i wrażliwa. Jednak szybko okazuje zainteresowanie człowiekiem. Szuka z Nim kontaktu. Nie mamy wątpliwości, że byłaby wspaniałym Przyjacielem. Potrzebuje tylko zaufać. I odnaleźć swojego Człowieka.

Handlarz daje za Nią 3000 zł. Poprosiliśmy o kilka dni (na szczęście Właścicielka chciałaby dla Niej jak najlepiej, na swój sposób zależy Jej na koniach, czego niestety nie można powiedzieć o Jej mężu - konie są dla niego zbędnym ciężarem...). Gdyby udało nam się zebrać potrzebną kwotę (w kwocie zbiórki doliczyliśmy koszty pierwszej opieki weterynaryjnej po ewentualnym wykupie oraz transportu, kopytami zająłby się mój Mąż) Bakara mogłaby trafić do domu tymczasowego (www.facebook.pl/siedliskozagacie), gdzie w spokoju doszłaby do siebie i gdzie zostałaby przeprowadzona diagnostyka (konie po ochwacie, przy odpowiedniej opiece i korekcji kopyt bez problemu wracają do pełnej sprawności, więc Bakara spokojnie mogłaby być użytkowana za jakiś czas). Wtedy poszukalibyśmy Jej Domu i Jej Człowieka. Człowieka, który pokochałby Ją całym sercem i do końca Jej życia. Ona odpłaciłaby Mu z nawiązką.


Prosimy, błagamy w Jej imieniu - dorzućcie choć po kilka złotych i razem podarujmy Jej piękne, szczęśliwie i bezpieczne życie. Niech te Święta także dla Niej będą symbolicznym odrodzeniem i nowym początkiem!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Ewas - awatar

    Ewas

    20.04.2017
    20.04.2017

    20 zł

3 501 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciło 49 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewelina Haraf - awatar

Ewelina Haraf

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 49

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
608
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Kamila Osowska - awatar
Kamila Osowska
15
mag karp - awatar
mag karp
25
Moni - awatar
Moni
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij