Zbiórka Ratownik Bambi! Walczymy o nogę! - miniaturka zdjęcia

Ratownik Bambi! Walczymy o nogę! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Ratownik Bambi! Walczymy o nogę! - zdjęcie główne

Ratownik Bambi! Walczymy o nogę!

2 492 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 75 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Sandra Siedlecka - awatar

Sandra Siedlecka

Organizator zbiórki

Bambi – 2,5 letnia suczka rasy Landseer

zawsze uśmiechnięta, wiecznie kombinująca, kochająca wszystkich i wszystko wokół. Czynnie pracuje w dogoterapii, ostatnio świetnie odnajduję się w mantrailingu, ale największą jej pasją jest praca w wodzie. 
W ubiegłym roku zaliczyła I klasę Certyfikacji Pracy Wodnej; zdobyła pierwsze miejsce na Pucharze Polski Psów Ratowniczych w klasie psów szkolonych i zgarnęła tam również ze swoim przewodnikiem Jackiem Best Team.

By Bam mogła wrócić do swoich pasji po urazie (o którym poniżej), do pełnej sprawności i do treningów – czeka ją długie i skomplikowane leczenie, operacja oraz intensywna rehabilitacja. A to niestety wiąże się z kosztami oraz wyjazdami do specjalistów...

Zdjęcie opisu zbiórki Ratownik Bambi! Walczymy o nogę!

Gdyby kózka nie skakała...

Kto zna Bambi, ten wie jaki z niej czort i ile pieprzu mieszka w jej zadku… 1 marca 2016 roku przytrafił się jej wypadek. Bam biegała po posesji z resztą stada, gdy nagle rozległ się straszny pisk. Kiedy Jacek do niej podbiegł siedziała z podniesioną w górze łapą (prawdopodobnie w coś ją włożyła i szarpnęła) natychmiast pojechała do kliniki weterynaryjnej, gdzie po wykonaniu zdjęcia okazało się, ze staw biodrowy jest zwichnięty. Uraz bardzo bolesny i wymagający szybkiej interwencji lekarskiej. Jeszcze tego samego wieczoru podjęto udaną próbę nastawienia stawu – ale w takich sytuacjach przede wszystkim problemem jest to, czy staw po nastawieniu nie zwichnie się ponownie (zależy to od rozległości uszkodzeń więzadeł, torebki stawowej, tkanek miękkich wokół stawu, tkanki kostnej tworzącej staw itp.) Na czas około tygodnia zakłada się psu skomplikowany i nieprzyjemny opatrunek. I tu zaczynają się problemy...

Po pierwsze - 4 dni po jego założeniu zaczęła pojawiać się opuchlizna, więc musiał zostać zdjęty wcześniej niż zakładaliśmy.

Po drugie - po zdjęciu opatrunku stabilizującego staw biodro znów się zwichnęło – taka sytuacja była brana pod uwagę, jednak podjęto próbę ratowania stawu. Obecnie już wiemy, ze konieczna będzie operacja chirurgiczna -  resekcja (usunięcie) głowy kości udowej, co u psa tej wielkości niestety nie jest dobra wiadomością.

Po trzecie - jako powikłanie, w kilka dni po zdjęciu opatrunku pojawiła się u Bambi rozległa martwica skóry na stopie, która trwa do dzisiaj i jest w stanie tragicznym. Jeżeli uda się ją opanować operacja biodra będzie możliwa najwcześniej za 3-4 tygodnie.

Niestety nie wszystko jest tak, jak byśmy chcieli. Leczenie będzie bardzo złożone i nie daje 100% szansy na sukces. Jeśli jej stan się nie poprawi i dostępne metody leczenia nie przyniosą spodziewanych efektów konieczna będzie amputacja nogi...

Lekarze opracowali bardzo szczegółowy plan leczenia żeby uratować łapę przed amputacją i wiem, że zrobią wszystko żeby się udało. Jesteśmy przygotowani na długą walkę, ale trafiliśmy na cudownych specjalistów, więc całym sercem wierzę, że się uda!

W zbiórce na leczenie ogromnie pomaga nam fundacja PSI RATOWNICY <3 Jednak oprócz samego leczenia duże koszty wiążą się z dojazdami do specjalistów, walką z brakiem apetytu,a później rehabilitacją...

Zdjęcie opisu zbiórki Ratownik Bambi! Walczymy o nogę!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Kasia Kędzierska - awatar

  Kasia Kędzierska

  03.01.2017
  03.01.2017

  Bambi ćwicz teraz dzielnie:)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.12.2016
  20.12.2016

  Szybkiego powrotu do zdrowia. Duzo pozytywnej energi ślemy ze Szkocji. M & R

 • kasieńka kędzierska - awatar

  kasieńka kędzierska

  09.12.2016
  09.12.2016

  Bambino nasze Kochane, wracaj do zdrówka:*

 • Katarzyna Burzyńska - awatar

  Katarzyna Burzyńska

  09.12.2016
  09.12.2016

  Szybko wracaj do zdrowia !

 • Ivanka - awatar

  Ivanka

  05.12.2016
  05.12.2016

  Po 10 bedzie wiecej :)

2 492 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 75 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Sandra Siedlecka - awatar

Sandra Siedlecka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 75

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Kasia Kędzierska - awatar
Kasia Kędzierska
60
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Oskar - awatar
Oskar
100
Paweł Lizurek - awatar
Paweł Lizurek
20
Aga - awatar
Aga
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij