Zbiórka Ratownik Bambi! Walczymy o nogę! - miniaturka zdjęcia

Ratownik Bambi! Walczymy o nogę!

Sandra Siedlecka - awatar

Sandra Siedlecka

Organizator zbiórki

Bambi – 2,5 letnia suczka rasy Landseer

zawsze uśmiechnięta, wiecznie kombinująca, kochająca wszystkich i wszystko wokół. Czynnie pracuje w dogoterapii, ostatnio świetnie odnajduję się w mantrailingu, ale największą jej pasją jest praca w wodzie. 
W ubiegłym roku zaliczyła I klasę Certyfikacji Pracy Wodnej; zdobyła pierwsze miejsce na Pucharze Polski Psów Ratowniczych w klasie psów szkolonych i zgarnęła tam również ze swoim przewodnikiem Jackiem Best Team.

By Bam mogła wrócić do swoich pasji po urazie (o którym poniżej), do pełnej sprawności i do treningów – czeka ją długie i skomplikowane leczenie, operacja oraz intensywna rehabilitacja. A to niestety wiąże się z kosztami oraz wyjazdami do specjalistów...

Zdjęcie opisu zbiórki Ratownik Bambi! Walczymy o nogę!

Gdyby kózka nie skakała...

Kto zna Bambi, ten wie jaki z niej czort i ile pieprzu mieszka w jej zadku… 1 marca 2016 roku przytrafił się jej wypadek. Bam biegała po posesji z resztą stada, gdy nagle rozległ się straszny pisk. Kiedy Jacek do niej podbiegł siedziała z podniesioną w górze łapą (prawdopodobnie w coś ją włożyła i szarpnęła) natychmiast pojechała do kliniki weterynaryjnej, gdzie po wykonaniu zdjęcia okazało się, ze staw biodrowy jest zwichnięty. Uraz bardzo bolesny i wymagający szybkiej interwencji lekarskiej. Jeszcze tego samego wieczoru podjęto udaną próbę nastawienia stawu – ale w takich sytuacjach przede wszystkim problemem jest to, czy staw po nastawieniu nie zwichnie się ponownie (zależy to od rozległości uszkodzeń więzadeł, torebki stawowej, tkanek miękkich wokół stawu, tkanki kostnej tworzącej staw itp.) Na czas około tygodnia zakłada się psu skomplikowany i nieprzyjemny opatrunek. I tu zaczynają się problemy...

Po pierwsze - 4 dni po jego założeniu zaczęła pojawiać się opuchlizna, więc musiał zostać zdjęty wcześniej niż zakładaliśmy.

Po drugie - po zdjęciu opatrunku stabilizującego staw biodro znów się zwichnęło – taka sytuacja była brana pod uwagę, jednak podjęto próbę ratowania stawu. Obecnie już wiemy, ze konieczna będzie operacja chirurgiczna -  resekcja (usunięcie) głowy kości udowej, co u psa tej wielkości niestety nie jest dobra wiadomością.

Po trzecie - jako powikłanie, w kilka dni po zdjęciu opatrunku pojawiła się u Bambi rozległa martwica skóry na stopie, która trwa do dzisiaj i jest w stanie tragicznym. Jeżeli uda się ją opanować operacja biodra będzie możliwa najwcześniej za 3-4 tygodnie.

Niestety nie wszystko jest tak, jak byśmy chcieli. Leczenie będzie bardzo złożone i nie daje 100% szansy na sukces. Jeśli jej stan się nie poprawi i dostępne metody leczenia nie przyniosą spodziewanych efektów konieczna będzie amputacja nogi...

Lekarze opracowali bardzo szczegółowy plan leczenia żeby uratować łapę przed amputacją i wiem, że zrobią wszystko żeby się udało. Jesteśmy przygotowani na długą walkę, ale trafiliśmy na cudownych specjalistów, więc całym sercem wierzę, że się uda!

W zbiórce na leczenie ogromnie pomaga nam fundacja PSI RATOWNICY <3 Jednak oprócz samego leczenia duże koszty wiążą się z dojazdami do specjalistów, walką z brakiem apetytu,a później rehabilitacją...

Zdjęcie opisu zbiórki Ratownik Bambi! Walczymy o nogę!

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Kasia Kędzierska - awatar

  Kasia Kędzierska

  03.01.17
  03.01.17

  Bambi ćwicz teraz dzielnie:)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.12.16
  20.12.16

  Szybkiego powrotu do zdrowia. Duzo pozytywnej energi ślemy ze Szkocji. M & R

 • kasieńka kędzierska - awatar

  kasieńka kędzierska

  09.12.16
  09.12.16

  Bambino nasze Kochane, wracaj do zdrówka:*

 • Katarzyna Burzyńska - awatar

  Katarzyna Burzyńska

  09.12.16
  09.12.16

  Szybko wracaj do zdrowia !

 • Ivanka - awatar

  Ivanka

  05.12.16
  05.12.16

  Po 10 bedzie wiecej :)

Sandra Siedlecka - awatar

Sandra Siedlecka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 72

Anonimowy Darczyńca - awatar
150
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Kasia Kędzierska - awatar
60
Kasia Kędzierska
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Oskar - awatar
100
Oskar
Paweł Lizurek - awatar
20
Paweł Lizurek
Aga - awatar
50
Aga
Anonimowy Darczyńca - awatar
25
Anonimowy Darczyńca
kasieńka kędzierska - awatar
75
kasieńka kędzierska
Katarzyna Burzyńska - awatar
50
Katarzyna Burzyńska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij