Zbiórka Ratownik Bambi! Walczymy o nogę! - miniaturka zdjęcia

Ratownik Bambi! Walczymy o nogę! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Ratownik Bambi! Walczymy o nogę! - zdjęcie główne

Ratownik Bambi! Walczymy o nogę!

2 492 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 75 osób
Sandra Siedlecka - awatar

Sandra Siedlecka

Organizator zbiórki

Bambi – 2,5 letnia suczka rasy Landseer

zawsze uśmiechnięta, wiecznie kombinująca, kochająca wszystkich i wszystko wokół. Czynnie pracuje w dogoterapii, ostatnio świetnie odnajduję się w mantrailingu, ale największą jej pasją jest praca w wodzie. 
W ubiegłym roku zaliczyła I klasę Certyfikacji Pracy Wodnej; zdobyła pierwsze miejsce na Pucharze Polski Psów Ratowniczych w klasie psów szkolonych i zgarnęła tam również ze swoim przewodnikiem Jackiem Best Team.

By Bam mogła wrócić do swoich pasji po urazie (o którym poniżej), do pełnej sprawności i do treningów – czeka ją długie i skomplikowane leczenie, operacja oraz intensywna rehabilitacja. A to niestety wiąże się z kosztami oraz wyjazdami do specjalistów...

Zdjęcie opisu zbiórki Ratownik Bambi! Walczymy o nogę!

Gdyby kózka nie skakała...

Kto zna Bambi, ten wie jaki z niej czort i ile pieprzu mieszka w jej zadku… 1 marca 2016 roku przytrafił się jej wypadek. Bam biegała po posesji z resztą stada, gdy nagle rozległ się straszny pisk. Kiedy Jacek do niej podbiegł siedziała z podniesioną w górze łapą (prawdopodobnie w coś ją włożyła i szarpnęła) natychmiast pojechała do kliniki weterynaryjnej, gdzie po wykonaniu zdjęcia okazało się, ze staw biodrowy jest zwichnięty. Uraz bardzo bolesny i wymagający szybkiej interwencji lekarskiej. Jeszcze tego samego wieczoru podjęto udaną próbę nastawienia stawu – ale w takich sytuacjach przede wszystkim problemem jest to, czy staw po nastawieniu nie zwichnie się ponownie (zależy to od rozległości uszkodzeń więzadeł, torebki stawowej, tkanek miękkich wokół stawu, tkanki kostnej tworzącej staw itp.) Na czas około tygodnia zakłada się psu skomplikowany i nieprzyjemny opatrunek. I tu zaczynają się problemy...

Po pierwsze - 4 dni po jego założeniu zaczęła pojawiać się opuchlizna, więc musiał zostać zdjęty wcześniej niż zakładaliśmy.

Po drugie - po zdjęciu opatrunku stabilizującego staw biodro znów się zwichnęło – taka sytuacja była brana pod uwagę, jednak podjęto próbę ratowania stawu. Obecnie już wiemy, ze konieczna będzie operacja chirurgiczna -  resekcja (usunięcie) głowy kości udowej, co u psa tej wielkości niestety nie jest dobra wiadomością.

Po trzecie - jako powikłanie, w kilka dni po zdjęciu opatrunku pojawiła się u Bambi rozległa martwica skóry na stopie, która trwa do dzisiaj i jest w stanie tragicznym. Jeżeli uda się ją opanować operacja biodra będzie możliwa najwcześniej za 3-4 tygodnie.

Niestety nie wszystko jest tak, jak byśmy chcieli. Leczenie będzie bardzo złożone i nie daje 100% szansy na sukces. Jeśli jej stan się nie poprawi i dostępne metody leczenia nie przyniosą spodziewanych efektów konieczna będzie amputacja nogi...

Lekarze opracowali bardzo szczegółowy plan leczenia żeby uratować łapę przed amputacją i wiem, że zrobią wszystko żeby się udało. Jesteśmy przygotowani na długą walkę, ale trafiliśmy na cudownych specjalistów, więc całym sercem wierzę, że się uda!

W zbiórce na leczenie ogromnie pomaga nam fundacja PSI RATOWNICY <3 Jednak oprócz samego leczenia duże koszty wiążą się z dojazdami do specjalistów, walką z brakiem apetytu,a później rehabilitacją...

Zdjęcie opisu zbiórki Ratownik Bambi! Walczymy o nogę!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Kasia Kędzierska - awatar

  Kasia Kędzierska

  03.01.2017
  03.01.2017

  Bambi ćwicz teraz dzielnie:)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.12.2016
  20.12.2016

  Szybkiego powrotu do zdrowia. Duzo pozytywnej energi ślemy ze Szkocji. M & R

 • kasieńka kędzierska - awatar

  kasieńka kędzierska

  09.12.2016
  09.12.2016

  Bambino nasze Kochane, wracaj do zdrówka:*

 • Katarzyna Burzyńska - awatar

  Katarzyna Burzyńska

  09.12.2016
  09.12.2016

  Szybko wracaj do zdrowia !

 • Ivanka - awatar

  Ivanka

  05.12.2016
  05.12.2016

  Po 10 bedzie wiecej :)

2 492 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 75 osób
Sandra Siedlecka - awatar

Sandra Siedlecka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 75

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Kasia Kędzierska - awatar
Kasia Kędzierska
60
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Oskar - awatar
Oskar
100
Paweł Lizurek - awatar
Paweł Lizurek
20
Aga - awatar
Aga
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij