Zbiórka Diagnoza i leczenie - miniaturka zdjęcia

Diagnoza i leczenie

Zbiórka Diagnoza i leczenie - zdjęcie główne

Diagnoza i leczenie

2 156 zł z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby
Wpłać teraz
 
Izabela BO - awatar

Izabela BO

Organizator zbiórki

Mam na imię Izabela. Zajmuję się haftem artystycznym.  Głównie skupiam się na odtworzeniu przyrody za pomocą igly i muliny. Uwielbiam haft historyczny, w tym rekonstrukcyjny.

Moja przygoda z haftem rozpoczęła się niespodziewanie 7 lat temu. W tym czasie pojawiły się pierwsze oznaki mojej choroby, fibromialgii, choroby, która jest niezwykle trudna do zdiagnozowania, a co się z tym wiąże, i do leczenia. Wydeptałam wiele ścieżek, trafiając, od jednego lekarza, do kolejnego.

Ciągły ból mięśni, stawów, a nawet kości, ból o różnym stopniu nasilenia, trwa już kilka lat. Nie pomagają żadne leki przeciwbólowe. Zostałam praktycznie bez pomocy i wsparcia ze strony lekarzy. 

Nie mogłam sobie poradzić z tak ogromnym problemem. Pojawiła się depresja, lęki. Każda sytuacja stresowa nasila mój ból. 

Kiedy bóle nasilają się, i oceniam je jako 8pkt, w skali od 1 do 10 pkt. tracę wiarę, że kiedyś mój problem się skończy i zostanę wyleczona.

Tak bardzo pragnę wrócić do pełnej sprawności i cieszyć się życiem.

Niestety z każdym rokiem czuję się coraz słabsza fizycznie, coraz bardziej zagubiona w świecie, między ludźmi.

Mój dom stał się moim azylem, bezpieczną przystanią. Zupełny przypadek sprawił, że zaczęłam haftować. Początkowo bardzo proste ściegi. Aprobata najbliższych sprawiła, że postanowiłam poznać techniki hafciarstwa. Zaczęłam uczyć się i poznawać tajniki tego wspaniałego rzemiosła. Każdy dzień rozpoczynałam i kończyłam haftowaniem. Postanowilam skupić się na kilku technikach i szlifować je, aby być perfekcjonistką. Haft pokochałam calym swoim sercem. Stal się moim motorem napędowym do dzialania, do skupienia się na pracy. Kiedy haftuję, zapominam o bólu, staram się odłączyć od problemów z nim związanych.

Niestety ostatnie dni stały się dla mnie koszmarem. Ból w rękach znacznie się nasilił. Osłabła siła mięśniowa. Codziennie czynności staly się dla mnie niemożliwe do wykonania. Nie mogę przygotować posiłku, zająć się domem, nawet mycie się i czesanie, jest dla mnie problemem.

Ból mięśni jest piekący, rwący. Ból w stawach, odczuwam niczym przy złamaniu. Do tego dochodzi ciągle drętwienie rąk, uczucie kłucia tysięcy igieł.

Nie mogę już haftować! Straciłam coś, co ofiarował mi los wraz z chorobą.

Opaczność sprawiła, że trafiłam w ręce fachowca, który jest w stanie, choć częściowo pomóc mi i uwolnić od bólu chociaż rąk. Czas nagli, bo każdego dnia moje ręce słabną. Nie pomaga już rehabilitacja. Tylko szybka interwencja chirurgiczna może mi pomóc.

Nie potrafię nikogo o nic prosić, zawsze starałam się radzić z każdym problemem sama. W tym wypadku, jednak nie mam wyboru. Czas i pieniądze teraz decydują o moim postępowaniu.

Pragnę wrócić do moich haftów, nie chcę być ciężarem dla innych. Chcę w miarę normalnie żyć, i swoimi pracami sprawiać Wam radość. 

Moje prace możecie zobaczyć na Instagramie: bellissima_embroidery

Kochani, Wasze wsparcie, to dla mnie sens walki.

Dziękuję za każdą pomoc!

Izabela Brańska-Oleksy

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Izabela BO - awatar

  Izabela BO

  14.07.19
  14.07.19

  Mili, nie informowałam wcześniej, bo staram się o tym nie myśleć. 30 lipca będę miała operowaną lewą rękę. Dlaczego lewą? Dlaczego jedną? Nie ma gwarancji na jakąkolwiek poprawę, ale jest nadzieja, że choć trochę zmniejszy ból. Lewa ręka będzie "testowana". Po zabiegu dwa tygodnie unieruchomiona, a potem ćwiczenia i zabiegi usprawniające. Niestyty, w tym roku już byłam na rehabilitacji w szpitalu, wiec ponowna rehabilitacja i zabiegi dopieri w przyszłym roku. Chyba, że zrobię to prywatnie 😞 Najbardziej martwię się, czy nadal będę mogła haftować? Haftowanie jest całym moim życiem, jest pasją, która daje mi siłę do walki z chorobą. Trzymajcie kciuki, proszę!

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.04.18
  02.04.18

  Trzymam kciuki za szybka zbiorke! I jesli bedzie mozlwosc kupic Pani prace jestem pierwsza w kolejce! Zdrowia zycze i przesylam moc pocytywnej energii. <3

  • Izabela BO - awatar

   Izabela BO - Organizator zbiórki

   02.04.18
   02.04.18

   Bez zdrowych rąk i pozytywnych myślimoje hafty nie powstaną! Haft kocham całym swoim sercem, i nie mogę utracić tej swojej miłości. Każda pomoc i wsparcie, jest dla mnie ogromnym bodźcem do walki z chorobą. Muszę ją wygrać, bo muszę przecież wyhaftować coś pięknego! 😃 Cudnie dziękuję za to wsparcie i bardzo proszę o kontakt na mojej stronie Haft pełny ☺️

 • Kasia Kałużny-Janus - awatar

  Kasia Kałużny-Janus

  07.01.18
  07.01.18

  Udostępniajcie u siebie na FB, to działa :))

  • Izabela BO - awatar

   Izabela BO - Organizator zbiórki

   24.01.18
   24.01.18

   Kasiu, jesteś wspaniała! Twoje serce jest tak czyste i piękne, jak te szlachetne kamienie, którymi nas kusisz :-)

2 156 zł z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby
Wpłać teraz
 
Izabela BO - awatar

Izabela BO

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 24

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jacek - awatar
Jacek
50
Beata Bartyla - awatar
Beata Bartyla
20
Jacek - awatar
Jacek
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Magda - awatar
Magda
30
Basia M - awatar
Basia M
210
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Elżbieta Duńska - awatar
Elżbieta Duńska
20
JOANNA RZECZKOWSKA-PÓŁTORAK - awatar
JOANNA RZECZKOWSKA-PÓŁTORAK
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij