Izabela BO - awatar

Izabela BO

Organizator zbiórki

Mam na imię Izabela. Zajmuję się haftem artystycznym.  Głównie skupiam się na odtworzeniu przyrody za pomocą igly i muliny. Uwielbiam haft historyczny, w tym rekonstrukcyjny.

Moja przygoda z haftem rozpoczęła się niespodziewanie 7 lat temu. W tym czasie pojawiły się pierwsze oznaki mojej choroby, fibromialgii, choroby, która jest niezwykle trudna do zdiagnozowania, a co się z tym wiąże, i do leczenia. Wydeptałam wiele ścieżek, trafiając, od jednego lekarza, do kolejnego.

Ciągły ból mięśni, stawów, a nawet kości, ból o różnym stopniu nasilenia, trwa już kilka lat. Nie pomagają żadne leki przeciwbólowe. Zostałam praktycznie bez pomocy i wsparcia ze strony lekarzy. 

Nie mogłam sobie poradzić z tak ogromnym problemem. Pojawiła się depresja, lęki. Każda sytuacja stresowa nasila mój ból. 

Kiedy bóle nasilają się, i oceniam je jako 8pkt, w skali od 1 do 10 pkt. tracę wiarę, że kiedyś mój problem się skończy i zostanę wyleczona.

Tak bardzo pragnę wrócić do pełnej sprawności i cieszyć się życiem.

Niestety z każdym rokiem czuję się coraz słabsza fizycznie, coraz bardziej zagubiona w świecie, między ludźmi.

Mój dom stał się moim azylem, bezpieczną przystanią. Zupełny przypadek sprawił, że zaczęłam haftować. Początkowo bardzo proste ściegi. Aprobata najbliższych sprawiła, że postanowiłam poznać techniki hafciarstwa. Zaczęłam uczyć się i poznawać tajniki tego wspaniałego rzemiosła. Każdy dzień rozpoczynałam i kończyłam haftowaniem. Postanowilam skupić się na kilku technikach i szlifować je, aby być perfekcjonistką. Haft pokochałam calym swoim sercem. Stal się moim motorem napędowym do dzialania, do skupienia się na pracy. Kiedy haftuję, zapominam o bólu, staram się odłączyć od problemów z nim związanych.

Niestety ostatnie dni stały się dla mnie koszmarem. Ból w rękach znacznie się nasilił. Osłabła siła mięśniowa. Codziennie czynności staly się dla mnie niemożliwe do wykonania. Nie mogę przygotować posiłku, zająć się domem, nawet mycie się i czesanie, jest dla mnie problemem.

Ból mięśni jest piekący, rwący. Ból w stawach, odczuwam niczym przy złamaniu. Do tego dochodzi ciągle drętwienie rąk, uczucie kłucia tysięcy igieł.

Nie mogę już haftować! Straciłam coś, co ofiarował mi los wraz z chorobą.

Opaczność sprawiła, że trafiłam w ręce fachowca, który jest w stanie, choć częściowo pomóc mi i uwolnić od bólu chociaż rąk. Czas nagli, bo każdego dnia moje ręce słabną. Nie pomaga już rehabilitacja. Tylko szybka interwencja chirurgiczna może mi pomóc.

Nie potrafię nikogo o nic prosić, zawsze starałam się radzić z każdym problemem sama. W tym wypadku, jednak nie mam wyboru. Czas i pieniądze teraz decydują o moim postępowaniu.

Pragnę wrócić do moich haftów, nie chcę być ciężarem dla innych. Chcę w miarę normalnie żyć, i swoimi pracami sprawiać Wam radość. 

Moje prace możecie zobaczyć na Instagramie: bellissima_embroidery

Kochani, Wasze wsparcie, to dla mnie sens walki.

Dziękuję za każdą pomoc!

Izabela Brańska-Oleksy

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Izabela BO - awatar

  Izabela BO

  06.11.18
  06.11.18

  Mili moi, dzięki Wam, trafiłam do lekarza, który nie boi się walki z chorobami przewlekłymi. To dla mnie bardzo ważne! Do tej pory zmagałam się ze znieczulicą, z brakiem chęci zrozumienia mojego problemu. Fizyczny, realny ból jest codziennością w moim życiu, i żadne leki nie mogą go uśmierzyć. Nie potrafię cieszyć się jesienią, wyjątkowo ciepłą i słoneczną tego roku. Choroba ponownie zaatakowała moje mięśnie i stawy. Ból jest bardzo dokuczliwy. Czuję do tego ciągłe wyczerpanie, nawet tuż po przebudzeniu. Nie mam siły na codzienne czynności. Wysiłkiem stało się zamieszanie łyżeczką w kubku z herbatą. Boję się, że nie dam rady, nie wygram tej walki z moją Fibromialgią... Dziękuję za Waszą pomoc, za słowa wsparcia, za wszelkie nowinki medyczne dotyczące FM, za kontakt do mądrych, empatycznych lekarzy, oraz za wsparcie finansowe. Mam przecież tyle planów, tyle pomysłów na hafty... brakuje mi tylko zdrowia!

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.04.18
  02.04.18

  Trzymam kciuki za szybka zbiorke! I jesli bedzie mozlwosc kupic Pani prace jestem pierwsza w kolejce! Zdrowia zycze i przesylam moc pocytywnej energii. <3

  • Izabela BO - awatar

   Izabela BO - Organizator zbiórki

   02.04.18
   02.04.18

   Bez zdrowych rąk i pozytywnych myślimoje hafty nie powstaną! Haft kocham całym swoim sercem, i nie mogę utracić tej swojej miłości. Każda pomoc i wsparcie, jest dla mnie ogromnym bodźcem do walki z chorobą. Muszę ją wygrać, bo muszę przecież wyhaftować coś pięknego! 😃 Cudnie dziękuję za to wsparcie i bardzo proszę o kontakt na mojej stronie Haft pełny ☺️

 • Kasia Kałużny-Janus - awatar

  Kasia Kałużny-Janus

  07.01.18
  07.01.18

  Udostępniajcie u siebie na FB, to działa :))

  • Izabela BO - awatar

   Izabela BO - Organizator zbiórki

   24.01.18
   24.01.18

   Kasiu, jesteś wspaniała! Twoje serce jest tak czyste i piękne, jak te szlachetne kamienie, którymi nas kusisz :-)

Izabela BO - awatar

Izabela BO

Organizator zbiórki

Wpłaty - 22

Beata Bartyla - awatar
20
Beata Bartyla
Jacek - awatar
200
Jacek
Anonimowy Darczyńca - awatar
500
Anonimowy Darczyńca
Magda - awatar
30
Magda
Basia M - awatar
210
Basia M
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Elżbieta Duńska - awatar
20
Elżbieta Duńska
JOANNA RZECZKOWSKA-PÓŁTORAK - awatar
20
JOANNA RZECZKOWSKA-PÓŁTORAK
Jacek - awatar
300
Jacek
Luiza Swiecicka - awatar
50
Luiza Swiecicka

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.