Zbiórka Biały Miś prosi o wsparcie! - miniaturka zdjęcia

Biały Miś prosi o wsparcie!

Zbiórka Biały Miś prosi o wsparcie! - zdjęcie główne

Biały Miś prosi o wsparcie!

35 zł z 350 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać teraz
 
Weronika Dulęba - awatar

Weronika Dulęba

Organizator zbiórki

Biały Miś prosi o wsparcie swojego leczenia!

Cześć, jestem Biały Miś. Wszyscy mówią, że jestem pięknym kotkiem, ale mój pan chyba tak nie myślał, bo straciłem swój domek i to już drugi raz… Nie wiem, dlaczego wakacje na działce zawsze spędzam zimą i to sam. Dwa lata temu spędziłem tam całą zimę – był śnieg, bałem się pań, które karmiły dzikie koty, kotów też się bałem, głośno płakałem, kiedy mój pan mnie tam zostawił. Ale wiosną do mnie wrócił – tak bardzo się cieszyłem! Nawet wziął mnie z powrotem do domu. A teraz znowu trafiłem do ogrodów działkowych. Było mi bardzo zimno, nie chciałem jeść, byłem smutny. Nie bałem się już ciotek, które karmią koty na działce, ale nie przychodziłem do nich, bo bardzo bolał mnie pyszczek i nie mogłem nic pogryźć, zresztą nie słyszałem, jak wołały – jestem głuchy od urodzenia. Jakoś sobie radzę, ale na działce było dość ciężko – musiałem się bardzo rozglądać. W końcu ciocie wzięły mnie do klatki i zabrały ze sobą do miasta. W samochodzie było ciepło, ale bałem się, bo nie wiedziałem, co mnie czeka. Pojechaliśmy do kliniki. Tam się okazało, że mam zapalenie dziąseł, kilka zębów straciłem, jeden kieł mam złamany – „trzeba zrobić z tym porządek” – powiedział pan doktor, a ciocie smutno spojrzały na siebie... Z pyszczka leciała mi krew i ropa. Oczka też miałem zaropiałe. Teraz czuję się już lepiej, dostałem bardzo bolesne zastrzyki, ale zacząłem już jeść. Ciocie mówią, że potrzebne są badania, na które nie mają pieniędzy, a bardzo chciałyby wyleczyć mój pyszczek, bo wtedy miałbym szansę znaleźć domek. To ma być taki kochający domek z człowiekiem, który już mnie nigdzie samego nie zostawi. Pomożecie mi wrócić do zdrowia, żebym znalazł taki domek?

Udało się zoperować jedną stronę pyszczka - niestety, wszystkie zęby musiały zostać usunięte z powodów zdrowotnych. Jesteśmy w trakcie rekonwalescencji - Misio potrzebuje specjalistycznej karmy. Jeszcze nie wiadomo, czy będzie konieczne usunięcie zębów po prawej stronie.

Historia tego pięknego białego kota jest smutna, jak większość historii, które pisze ludzka nieodpowiedzialność... Kocurek został po raz drugi wyrzucony z domu tuż przed zimą... Tym razem na nic zda się interwencja, dlatego szukamy mu nowego, dobrego i odpowiedzialnego domu. Białe koty są piękne, dodatkowo Miś ma jedno oczko zielone, a drugie niebieskie. Niestety, za swoje piękno musiał zapłacić wysoką cenę – jest głuchy… To oczywiste, że nie mógł zostać na działce – nie radził sobie, nie słyszał większych drapieżników ani przejeżdżających samochodów, a także karmicieli… Zresztą nawet jak się przez przypadek pojawił przy karmieniu, to nie mógł nic zjeść. Z pyszczka leciała mu krew. Okazało się, że ma zapalenie dziąseł – nie ma przednich zębów górnych i dolnych, jeden kieł ma złamany, na pozostałych zębach ma bardzo dużo kamienia. Potrzebna jest dokładna diagnostyka pyszczka, konsultacja u stomatologa i specjalistyczne leczenie, na które nie mamy pieniędzy… Trzeba mu także wykonać badanie krwi, żeby ocenić jego ogólny stan zdrowia – problemy w pyszczku mogą oznaczać inne choroby... To są ogromne koszty. Nie mogłyśmy go jednak zostawić na działce, gdyż to by się niechybnie skończyło śmiercią… Żaden kotek nie powinien zostać tak potraktowany… Czy pomożecie nam uratować Misia? Wpłaty można kierować na pomagam.pl bądź na konto fundacji:

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
35 zł z 350 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać teraz
 
Weronika Dulęba - awatar

Weronika Dulęba

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Klaudia - awatar
Klaudia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij