Fundacja Pomagam.pl, Donateo i Auchan w ramach kampanii „Wspieraj lokalnie z Auchan”

Marta
08 maja 2023
Fundacja Pomagam.pl, Donateo i Auchan w ramach kampanii „Wspieraj lokalnie z Auchan”
Fundacja Pomagam.pl, Donateo i Auchan w ramach kampanii „Wspieraj lokalnie z Auchan”

8 maja wystartowała ogólnopolska akcja dobroczynna na rzecz 30 fundacji i stowarzyszeń non-profit. W jej ramach, mikrodatki przekazane przez klientów stacjonarnych sklepów Auchan zostaną połączone ze zbiórkami na stronie Pomagam.pl. Jest to innowacyjna w skali Polski formuła wsparcia organizacji pomocowych, której realizacja jest możliwa dzięki partnerskiemu programowi CSR Auchan, Fundacji Pomagam.pl i Donateo.

Beneficjentami kampanii „Wspieraj lokalnie z Auchan”, jest 30 organizacji dobroczynnych, takich jak Przyszłość dla Dzieci, Generator Inspiracji, czy Hospicjum Onkologiczne oraz wiele innych, działających w całej Polsce na rzecz potrzebujących dzieci, osób z niepełnosprawnościami oraz hospicjów.

Oprócz mikrodatków przekazywanych w sklepach, celem akcji jest pomoc potrzebującym poprzez możliwość założenia zbiórki online na portalu Pomagam.pl. Podczas kampanii „Wspieraj lokalnie z Auchan” zbiórki online dla organizacji lokalnych będą dostępne od startu akcji, aż do osiągnięcia celu zbiórki. Wpłacających poprzez portal nie będzie ograniczać wysokość kwoty, którą mogą przekazać. Dzięki temu, będą mogli wesprzeć wybraną organizację na miarę swoich chęci i możliwości. 

Pomaganie w trudnych dla nas wszystkich czasach, jest szczególnie ważne. Wyjątkowo doceniamy także każdego, kto okazuje wsparcie potrzebującym, pomimo wyzwań, z którymi musi się sam mierzyć. Dobro zawsze wraca, a inicjatywy, które wspieramy są niezwykle istotne. Dzięki pomocy darczyńców wyrównujemy szanse potrzebujących – także tych, którzy szukają pomocy w mniejszych lub lokalnych organizacjach  – mówi Dobrosława Gogłoza, dyrektor zarządzająca Fundacji Pomagam.pl.

Koordynatorem projektu oraz dostawcą technologii w sklepach Auchan jest Donateo. Rozwiązanie Donateo  funkcjonuje w sieci hipermarketów i supermarketów Auchan w całej Polsce, umożliwiając bezgotówkowe wsparcie organizacji dobroczynnych. W trakcie płatności kartą za zakupy, klienci widzą na terminalu płatniczym pytanie o chęć przekazania określonej kwoty na wybrany cel. Po wyrażeniu zgody, do rachunku doliczana jest kwota datku, a kupujący otrzymuje odrębne potwierdzenie niefiskalne. Przekazane środki trafiają na konto wspartej fundacji, co zostaje odzwierciedlone także na koncie bankowym wpłacającego.

Chętnie łączymy kanał online z kanałem offline, poszerzając tym samym możliwości wspierania organizacji dobroczynnych nie tylko tych o zasięgu ogólnopolskim, lecz także tych mniejszych, lokalnych. Staramy się dostarczać im rozwiązania dopasowane do ich potrzeb, a przy tym nie zapominamy o drugiej stronie, czyli naszych darczyńcach. Bierzemy pod uwagę ich możliwości, i to wyłącznie dzięki ich wielkim sercom zbiórki osiągają tak dobre wyniki. Kolejne sukcesy motywują nas do dalszej pracy nad rozszerzeniem działań, żeby zapewnić organizacjom jeszcze więcej możliwości na pozyskiwanie środków – mówi Krzysztof Adamski, CEO BetterPOS i pomysłodawca Donateo. W sklepach, które zdecydowały się na współpracę z nami zauważyliśmy, że klienci chętnie udzielają wsparcia podczas robienia zakupów, są zainteresowani zarówno działalnością tych organizacji, jak i samymi akcjami. Pomaga nam to szerzyć kulturę pomagania i zwiększać świadomość - dodaje. 

Kampania „Wspieraj lokalnie z Auchan” trwa od 8 maja do 17 czerwca w sklepach Auchan oraz online na portalu Pomagam.pl.

Lista zbiórek prowadzonych w ramach kampanii: 

https://pomagam.pl/rdps
https://pomagam.pl/osrodek-w-laskach
https://pomagam.pl/plac_-zabaw_-12
https://pomagam.pl/hospicjumzory
https://pomagam.pl/remontpalium
https://pomagam.pl/walczymyzmuko
https://pomagam.pl/budujemycow
https://pomagam.pl/hospicjum-czestochowa
https://pomagam.pl/ajednak
https://pomagam.pl/hospicjumwrzeszowie
https://pomagam.pl/soswpiaseczno
https://pomagam.pl/ktabielskobiala
https://pomagam.pl/domaniolowstrozow
https://pomagam.pl/rehabilitacja_dzieci
https://pomagam.pl/zhdd
https://pomagam.pl/fho
https://pomagam.pl/hospicjumcordis
https://pomagam.pl/wakacjezpasja
https://pomagam.pl/wsparciedzieciom
https://pomagam.pl/remontoratorium
https://pomagam.pl/towarzystwowspieranias
https://pomagam.pl/dobrooddaje
https://pomagam.pl/terapiaruchem
https://pomagam.pl/fundacjanadziejaslupsk
https://pomagam.pl/emhbky
https://pomagam.pl/hospicjum-walbrzych
https://pomagam.pl/centrumszansa

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij