Jak nagrać dobre video na główny film zbiórki?

Opublikowano 24 marca 2023 przez Marta

Dodanie do zbiórki atrakcyjnych materiałów to ważny krok w kierunku stworzenia skutecznej zbiórki pieniędzy. Obrazy szybko przykuwają naszą uwagę i na długo zapadają w pamięć, dlatego ważne jest, aby pamiętać o nich przy tworzeniu lub edycji zbiórki. Jedną z form, którą zdecydowanie warto wykorzystać, jest krótki film z apelem o pomoc.Nagranie video pomoże w zbudowaniu więzi z potencjalnymi darczyńcami. Osoby, które je zobaczą, mogą być bardziej skłonne do wpłaty. Nagranie sprawia, że Twoja historia jest jeszcze bardziej autentyczna i przekonująca. Film umożliwia pokazanie sytuacji w bardziej dynamiczny sposób i może być bardziej emocjonalny niż same zdjęcia. Nagranie zwiększy również zasięg Twojej zbiórki poprzez łatwe udostępnianie w mediach społecznościowych. 

Dzisiaj nie potrzebujesz już profesjonalnego sprzętu, aby nagrać dobry film. Wystarczy kamera w Twoim telefonie komórkowym. 

Jak zatem nagrać film z apelem o pomoc? Mamy dla Ciebie 10 wskazówek, które Ci w tym pomogą.

1. Przygotuj scenariusz swojej wypowiedzi. Upewnij się, że wiesz, co chcesz powiedzieć. Staraj się jednak unikać czytania z kartki. Pamiętaj o tym, aby apel był spójny z treścią Twojej zbiórki i oddawał zawarte w niej emocje.

2. Wybierz miejsce, które jest dobrze oświetlone i ciche, aby uniknąć hałasu z zewnątrz i niepotrzebnych zakłóceń. Zadbaj o to, aby głos na nagraniu był wyraźny, a tło w miarę możliwości jednolite.

3. Opowiedz krótko swoją historię. Powiedz, na co i dlaczego zbierasz środki.

4. Wezwij darczyńców do działania – poproś darczyńców o wsparcie Twojej zbiórki i zaznacz, dlaczego jest to dla Ciebie tak ważne.

5. Jeżeli zbiórka dotyczy Twojego dziecka lub zwierzęcia, pamiętaj o tym, aby ono również było na nagraniu.

6. Jeżeli zbierasz na swoje leczenie, możesz spróbować nagrać filmik ze szpitala, co jeszcze lepiej zobrazuje Twoją historię i opisze powagę sytuacji. Jeżeli prowadzisz zbiórkę na pomoc w schronisku, nagraj filmik na miejscu.

7. Nagranie powinno być krótkie: Najlepiej, aby trwało 30-40 sekund.

8. Film do zbiórki staraj się nagrywać w orientacji poziomej.

9. Jeżeli masz taką możliwość, to dodaj napisy do swojego filmiku. Zwiększy to liczbę jego wyświetleń. Możesz to zrobić za darmo dzięki stronie: https://euroalphabet.eu/napisy/

10. Pamiętaj, żeby udostępnić swój filmik w mediach społecznościowych, np. Facebook, Instagram, TikTok.

Pamiętając o tych wskazówkach, nagrasz film, który pomoże wypromować Twoją zbiórkę i znacznie zwiększy jej zasięgi. Nie bój się prosić o pomoc – uwierz, że nie ma się czego wstydzić!

Jeżeli nie masz jeszcze zbiórki w naszym serwisie, ale chcesz ją stworzyć, kliknij poniżej.

STWÓRZ ZBIÓRKĘ

Nie wiesz jak założyć zbiórkę? Sprawdź nasz kanał na YouTube, gdzie krok po kroku wyjaśniamy, jak to zrobić. 

Jak założyć zbiórkę?

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij