Jak wykorzystać Social Media do promowania zbiórki?

Opublikowano 11 lutego 2019 przez Magdalena

Social Media to ogromne narzędzia, które można wykorzystać do promowania swojej zbiórki! Jeśli dobrze wykorzystasz ich możliwości, możesz dotrzeć do ogromnej liczby osób i osiągnąć w ten sposób niesamowite rezultaty

Jak zatem wykorzystać Social Media do promowania zbiórki? 

1. Opublikuj post na swojej tablicy - to najprostszy sposób podzielenia się czymś na Facebooku. Można robić to co parę dni, jednak warto pamiętać, żeby za każdym razem napisać coś innego - w przeciwnym razie zmaleje zaangażowanie społeczności. 

Rada Pomagam.pl: Pamiętaj o dodaniu adresu zbiórki i napisaniu paru angażujących słów!

2. Ustaw zdjęcie w tle związane ze zbiórką i zachęć znajomych, żeby (przynajmniej na parę dni) również to zrobili. Koniecznie pamiętaj o tym, by w opisie zdjęcia dodać link do zbiórki! 

3. Pisz prywatne wiadomości do znajomych - to podstawowy i bardzo ważny element informowania innych o trwającej zbiórce. Na tablicach naszych znajomych pojawia się ogromna liczba wiadomości. Łatwo mogą oni przeoczyć Twój wpis. Jednak wiadomość prywatna to coś, czego nie da się pominąć. 

4. Stwórz angażujący łańcuszek - zamieść link do zbiórki na swoim profilu i oznacz 10 znajomych, napisz angażujący post, w którym "wzywasz" oznaczone osoby do udostępnienia na ich tablicach i oznaczenia kolejnych 5 osób, które będą miały zrobić to samo. Wymaga to trochę czasu i zaangażowania, jednak takie działanie bezpośrednio zaangażuje Twoich bliskich. 

Rada Pomagam.pl: Nazwij akcję, np.: "przekaż dobro", "nieś pomoc", "włącz się w dobro" - możliwości jest wiele, a konkretna nazwa angażuje i mobilizuje. 

5. Utwórz wydarzenie, które dedykowane będzie Twojej zbiórce. Może ono trwać 30/40 albo więcej dni. Zaproś znajomych i zachęć ich do zaproszenia kolejnych osób. Nie zapomnij w opisie wydarzenia dodać adresu www zbiórki. Pozwól innym poznać Twoją historię oraz udzielić Ci wsparcia! 

Uwaga! Posty w Social Media mają ograniczony zasięg, a Twoi znajomi nie są powiadomieni o tym, że zamieściłeś coś na swoim profilu. Inaczej dzieje się w przypadku wydarzenia - tutaj możesz utrzymywać stały kontakt z osobami, które biorą w nim udział.  Wydarzenie może być miejscem, w którym skupiasz społeczność, informujesz o postępach zbiórki i zamieszczasz aktualizacje - np. zdjęcia i filmiki. 

5. Poprowadź relację live na wydarzeniu - wystarczy do tego telefon i dobry zasięg internetu. Opowiedz na żywo społeczności o tym, co robisz i dlaczego potrzebujesz wsparcia. 

Rada Pomagam.pl: Możesz taką relację prowadzić za każdym razem, gdy Twoja zbiórka dochodzi do przełomowego momentu.

UTWÓRZ ZBIÓRKĘ!!

Jeśli potrzebujesz pomocy przy założeniu zbiórki, zajrzyj na: https://pomagam.pl/info

Dlaczego warto założyć zbiórkę na Pomagam.pl?

1) Zbiórki na Pomagam.pl zbierają średnio 3 razy więcej pieniędzy od zbiórek prowadzonych na innych portalach.

2) Zebrane pieniądze możesz wypłacić w dowolnej chwili. Nie musisz zebrać całej kwoty, aby wypłacić zebrane środki. Zatrzymujesz każdą wpłatę!

3) Natychmiastowe wsparcie zespołu Pomagam.pl pod adresem [email protected], który pomoże Ci rozwiązać każdy problem ze zbiórką.

4) Po założeniu zbiórki otrzymasz dostęp do darmowych wskazówek dotyczących promocji Twojej zbiórki, dzięki którym kilkukrotnie wzrasta szansa na jej sukces. 

5) Darczyńcy mogą wpłacić środki na Twoją zbiórkę za pomocą kilkudziesięciu kanałów płatności, w tym szybkich przelewów online, przelewów tradycyjnych, PayPal, kart kredytowych czy nawet dokonania wpłaty w okienku pocztowym.

UTWÓRZ ZBIÓRKĘ!!


Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij