Na co nie założymy zbiórki na Pomagam.pl ?

Magdalena
27 lutego 2019
Wpis Na co nie założymy zbiórki na Pomagam.pl ? - miniaturka zdjęcia

Na Pomagam.pl każdego dnia zakładana jest ogromna ilość zbiórek. Nasi Zbiórkowicze gromadzą środki na leczenie, pomoc dla zwierząt, projekty społeczne, a także realizację marzeń i wiele, wiele innych celów. Wspieramy różne inicjatywy, jednak troszcząc się o zachowanie przepisów prawnych, wspólne dobro i poszanowanie wartości, jest kilka tematów, które są na naszej zakazanej liście

Jakich zbiórek nie założymy na Pomagam.pl ?

1. Zbiórek, których cel jest niezgodny z treścią zamieszczoną w opisie zbiórki. 

Wydaje się oczywiste? To prawda. Jednak Dział Bezpieczeństwa Pomagam.pl napotyka na próby oszustwa. Co dokładnie mamy na myśli? Często spotykaną praktyką jest, że użytkownicy próbują stworzyć fałszywe zbiórki, na podstawie historii wymyślonych, jak również zaczerpniętych z innych źródeł, podszywając się pod poszkodowanych. Każda zbiórka podlega wnikliwej weryfikacji w momencie jej zakładania, jak również przed dokonaniem ostatecznej wypłaty. Zawsze, jeśli tylko jakaś sytuacja budzi wątpliwość, prosimy Zbiórkowiczów o dodatkowe informacje, które potwierdzają wiarygodności danego celu i rozwieją wszelkie wątpliwości. Bo ochrona naszych użytkowników jest dla nas priorytetem. 

2. Zbiórek na pokrycie kosztów mandatów czy kar grzywny.

Ten aspekt regulują naszej przepisy prawne. Zabronione jest, organizowanie publicznych zbiórek, z których środki przeznaczone będą na pokrycie mandatów i kar grzywny za różnego rodzaju przestępstwa. Planowałeś zebrać środki za swój ostatni mandat za przekroczenie prędkości? Zdecydowanie nie tutaj. Takie działanie może narazić Ciebie, jak również Twoich Darczyńców, na nieprzyjemności.

3. Zbiórek dotyczących propagowania i rozpowszechniania nienawiści, przemocy i dyskryminacji.

#stopmowienienawiści My również zgadzamy się z tym hasłem. Dlatego wszelkiego rodzaju zbiórki, których celem jest szerzenie nienawiści lub które głoszą hasła nawołujące do terroryzmu, nazizmu, faszyzmu, czy obrażające czyjeś uczucia religijne, są u nas blokowane. Nie pozwalamy na to, by nasz serwis przyczyniał się do krzywdy względem drugiego człowieka. 

4. Zbiórek, których cel przekazany zostanie na substancje nielegalne, broń, materiały wybuchowe, czy inne środki, które mogą zagrażać innym ludziom. 

Niezależnie od zamiarów, intencji i sytuacji w jakiej znajduje się dana osoba, nie ma możliwości, aby na Pomagam.pl zbierać pieniądze, które przeznaczone będą na cel zagrażający życiu innych lub, którego posiadanie jest niezgodne z prawem. Chcemy chronić naszą społeczność i wspierać ją w osiąganiu wyznaczonych założeniach, jednak nie w sytuacji, która naraża innych na niebezpieczeństwo.

Pomagam.pl działa na zasadach wzajemnego zaufania. Chcemy dać szansę każdemu, aby mógł zrealizować swój cel. Są jednak sytuacje, które wymagają naszej interwencji. Mają one natomiast na celu przede wszystkich, wspólne dobro i postępowanie, które nie koliduje z prawem.   

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij