Budki dla kotów wolnożyjących

Zbiórka

Po co robimy budki?

Zima to ciężki okres dla wolno żyjących kotów, zwłaszcza takich, które nie mają należytego, ciepłego schronienia. Dla niektórych kotów styropianowe budki zrobione przez człowieka to szansa na przetrwanie tego trudnego czasu. Takie domki chronią przed deszczem, śniegiem i mrozem. Styropian i warstwa folii z której są zbudowane doskonale zatrzymuje nagromadzone wewnątrz ciepło, które kot sam wytwarza. Mały otwór wejściowy oraz foliowa kurtynka nie pozwalają na zbyt duży ubytek ciepła. W takim domku zima na pewno staje się znośniejsza.

Budki dla kotów wolno żyjących budujemy już kolejny sezon. Chyba nawet ciężko zliczyć ile takich kocich domków już powstało. I mimo, że to czasochłonne zajęcie – na pewno warto to robić. W ciągu tych kilku lat nabieraliśmy doświadczenia, co skłaniało nas do poszukiwania coraz to nowych, lepszych rozwiązań. Najważniejsze kryteria, jakimi się kierujemy w planowaniu budowy tych kocich domków jest z jednej strony – zapewnienie kotom jak najcieplejszych „noclegowni” – z drugiej – czas, jaki musimy poświęcić na ich zbudowanie, bo jego wciąż nam mało :-( A próśb o domki wciąż przybywa… Zaczęliby więc szukać i zgłębiać wiedzę dotycząca współczynnika przewodzenia ciepła styropianu :-) I tak zaczęły powstawać kocie domki z gotowych styropianowych pudełek, które w zależności od gęstości styropianu z jakiego są zrobione wykładamy jeszcze folią izotermiczną. Całość owinięta zostaje stretchem, a wszelkie zakończenia i narożniki oklejone taśmą. W środku budkę wykładamy najczęściej ścinkami polarowymi, które nie chłoną wilgoci. Budowa takiego domku z gotowego styropianowego pudła jest z całą pewnością mniej czasochłonna, ale tez sama się nie zrobi ;-) Koszt wykonania takiej budki dla jednego kota to ok 35-40 zł – są  to wyłącznie koszty użytych materiałów. Naszą pracę i czas dajemy w gratisie ;)

Photo

Co jest potrzebne do wykonania budki?

Potrzebne materiały:

pudło styropianowe,
folia izotermiczna,
stretch,
taśma klejąca,
taśma naprawcza,
klej do styropianu.

PhotoPhotoPhotoPhoto

Aktualności

 • KOTYlion z miłości do kotów

  KOTYlion z miłości do kotów

  05.10.16
  05.10.16

  Było jeszcze lato w pełni, upał dawał się we znaki, a my już dostawaliśmy pierwsze prośby o budki dla kotów wolno żyjących. Staramy się pomagać wszystkim potrzebującym, także tym kotom, które bardzo dobrze radzą sobie na wolności, stronią od człowieka i nie chcą z nim wchodzić w zażyłe stosunki. Takim kotom, niektórym od lat, zapewniamy karmę, w razie nagłych przypadków - pomoc weterynaryjną, a na zimne i słotne dni - ocieplane budki styropianowe. W zeszłym roku postawiliśmy około 30 budek, nasz fundusz budkowy pod koniec sezonu był na minusie aż 790 złotych. W tym roku musieliśmy dokupić materiałów, a już wiemy, że na wszystkie prośby materiałów nie wystarczy. Do tej pory dostaliśmy zgłoszenia na: 3 budki dla kotów z Radwańskiej, 2 budki dla kotów z zakładu pracy, 1 budka na Sterlinga, 5 budek na Pomorską, 1 budka na działki, 1 budka na Wojska Polskiego, 3 budki na Astronautów, 2 budki do Sokolnik, 2 budki do Czarnego Stawu, a wiemy, że to dopiero początek sezonu jesienno-zimowego.

  Photo

Komentarze

 • Marta R.

  14.10.16
  14.10.16

  Żeby kotkom było cieplutko tej zimy !

Wpłaty - 30

 • Avatar Monika
  40
  Monika
 • Avatar Baranka
  352
  Baranka
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  200
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Kasia W.
  30
  Kasia W.
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  41
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Piotr
  10
  Piotr
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  1
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Kasia
  20
  Kasia
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar elka
  20
  elka

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Obróć, aby zobaczyć stronę