Budki dla kotów wolnożyjących

Zbiórka

Po co robimy budki?

Zima to ciężki okres dla wolno żyjących kotów, zwłaszcza takich, które nie mają należytego, ciepłego schronienia. Dla niektórych kotów styropianowe budki zrobione przez człowieka to szansa na przetrwanie tego trudnego czasu. Takie domki chronią przed deszczem, śniegiem i mrozem. Styropian i warstwa folii z której są zbudowane doskonale zatrzymuje nagromadzone wewnątrz ciepło, które kot sam wytwarza. Mały otwór wejściowy oraz foliowa kurtynka nie pozwalają na zbyt duży ubytek ciepła. W takim domku zima na pewno staje się znośniejsza.

Budki dla kotów wolno żyjących budujemy już kolejny sezon. Chyba nawet ciężko zliczyć ile takich kocich domków już powstało. I mimo, że to czasochłonne zajęcie – na pewno warto to robić. W ciągu tych kilku lat nabieraliśmy doświadczenia, co skłaniało nas do poszukiwania coraz to nowych, lepszych rozwiązań. Najważniejsze kryteria, jakimi się kierujemy w planowaniu budowy tych kocich domków jest z jednej strony – zapewnienie kotom jak najcieplejszych „noclegowni” – z drugiej – czas, jaki musimy poświęcić na ich zbudowanie, bo jego wciąż nam mało :-( A próśb o domki wciąż przybywa… Zaczęliby więc szukać i zgłębiać wiedzę dotycząca współczynnika przewodzenia ciepła styropianu :-) I tak zaczęły powstawać kocie domki z gotowych styropianowych pudełek, które w zależności od gęstości styropianu z jakiego są zrobione wykładamy jeszcze folią izotermiczną. Całość owinięta zostaje stretchem, a wszelkie zakończenia i narożniki oklejone taśmą. W środku budkę wykładamy najczęściej ścinkami polarowymi, które nie chłoną wilgoci. Budowa takiego domku z gotowego styropianowego pudła jest z całą pewnością mniej czasochłonna, ale tez sama się nie zrobi ;-) Koszt wykonania takiej budki dla jednego kota to ok 35-40 zł – są  to wyłącznie koszty użytych materiałów. Naszą pracę i czas dajemy w gratisie ;)

Photo

Co jest potrzebne do wykonania budki?

Potrzebne materiały:

pudło styropianowe,
folia izotermiczna,
stretch,
taśma klejąca,
taśma naprawcza,
klej do styropianu.

PhotoPhotoPhotoPhoto

Aktualności

 • KOTYlion z miłości do kotów

  KOTYlion z miłości do kotów

  06.02.17
  06.02.17

  Zima to najcięższy czas dla kotów wolno żyjących. Podwórkowe mruczki często marzną i nie mają gdzie się schować przed zimnem. Prawie każdego tygodnia dostajemy maile z prośbą o budki na zimę dla kotów. W ostatnich dwóch tygodniach podarowaliśmy budki kotom ze stacji benzynowej, podopiecznym pana Bogdana, kotom z ogródka przy ulicy Piechura oraz mruczkom z ulicy Głogowskiej i Wiwulskiego. Takie budki to często jedyna szansa na przetrwanie zimy dla kotów wolno żyjących. Chociaż w ten sposób możemy pomóc tym zwierzętom przeżyć ten najtrudniejszy dla nich czas. Niestety nasz „fundusz budkowy” jest na dużym minusie. Materiały do budowy kocich domków kosztują. Dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli nadal robić budki dla potrzebujących kotów wolno żyjących.

  Photo

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca

  29.01.17
  29.01.17

  Pomóżmy im przeżyć zimę

  • KOTYlion z miłości do kotów

   KOTYlion z miłości do kotów - Organizator zbiórki

   06.02.17
   06.02.17

   dziękujemy <3

 • Marta R.

  14.10.16
  14.10.16

  Żeby kotkom było cieplutko tej zimy !

  • KOTYlion z miłości do kotów

   KOTYlion z miłości do kotów - Organizator zbiórki

   06.02.17
   06.02.17

   dziękujemy <3

Wpłaty - 40

 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  30
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Alicja
  20
  Alicja
 • Avatar Katarzyna Ratajewska
  25
  Katarzyna Ratajewska
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  114
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Justyna Olejnik
  50
  Justyna Olejnik
 • Avatar Marta
  10
  Marta
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  16
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Kamila Dankowska
  30
  Kamila Dankowska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Obróć, aby zobaczyć stronę