Zbiórka Dolly prosi o pomoc i ulgę - miniaturka zdjęcia

Dolly prosi o pomoc i ulgę

Zbiórka Dolly prosi o pomoc i ulgę - zdjęcie główne

Dolly prosi o pomoc i ulgę

461 zł z 3 490 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Wpłać teraz
 
Magdalena Mielewczyk - awatar

Magdalena Mielewczyk

Organizator zbiórki

Cześć,


nazywam się Dolly. Przyszłam na świat 14 lutego 8 lat temu. Całe dotychczasowe życie spędziłam z siostrą, która jest rok młodsza ode mnie. Pewnego dnia dowiedziałam się, że nasza właścicielka nas rozdziela i będę miała nowy dom. Pojechałam do Pana doktora na operację sterylizacji a tydzień później trafiłam już do nowego domu. Płakałam przez pierwsze dni. Straciłam swój dom, swoją siostrę…


W nowym domku jestem już dwa miesiące. Nie sądziłam, że tak szybko pokocham nową Panią i wszystkich mieszkańców. Wszyscy są dla mnie mili. Głaszczą mnie, dają przekąski, miło do mnie mówią. Zaufałam nowej Pani na 100% i wiem, że nigdy mnie nie zostawi. Jestem teraz bardzo szczęśliwa, że trafiłam do prawdziwego kochającego domu.


Moja historia nie dotyczy nowego domku. Mam problem z ząbkami. Niestety poprzednia Pani o nie nie dbała  i teraz cierpię z bólu. Praktycznie cały czas śpię. Byłam z nową właścicielką u Pana doktora stomatologa i powiedział, że mam silny stan zapalny dziąseł oraz duży kamień nazębny. Trzeba zrobić zabieg pod narkozą i wyrwać dużo ząbków bo nie można ich uratować (jeden już sam wypadł). Przed zabiegiem trzeba zrobić kosztowne badania. Poprzednia właścicielka oddając mnie do nowej Pani powiedziała, że jestem zdrowa i nigdy nie chorowałam. Może zapomniała o moich ząbkach i o tym, że tak bardzo cierpię?

Moja nowa Pani zaniepokoiła się tym, że nie mogę gryźć suchej karmy oraz przykrym zapachem z pyszczka -  zabrała mnie do weterynarza. Tam dowiedziała się, że mam problem z ząbkami. Niestety są to tak duże koszty, a nas na to nie stać. Bardzo proszę o pomoc. Każda nawet najdrobniejsza kwota będzie dla nas dużym wsparciem, tym bardziej, że utrzymujący się długo stan zapalny prowadzi do powstawania innych poważnych chorób.

Po wizycie u stomatologa dostałam opis wywiadu/badania:


"Pies przyjęty na konsultację stomatologiczną. Nie wdrożona higiena jamy ustnej. Zwierzę w dobrym stanie klinicznym. Obecna chęć do jedzenia. Zwierzę w trakcie diagnostyki.

Obecne osady nazębne 1-3+; obrzęk dziąseł IV kwadranty do 3+; zapalenie dziąseł IV kwadranty - reakcja alergiczna na płytkę bakteryjną, decyzja o rodzaju leczenia po RTG i szczegółowym badaniu jamy ustnej w znieczuleniu ogólnym; wskazanie do kontroli wraz z RTG - wskazanie do rewizji.
Ocena zębów po wykonaniu skalingu i RTG.

Badanie w zachowanej świadomości:

• kamień nazębny – I-III+
• zapalenie dziąseł – I-III+
• zapalenie przyzębia – 0-I+
• furkacje zębów – 0+
• resobcje zębów – 0+
• mobilność zębów – 0-I+
• złamanie korony zęba - nie stwierdzono w badaniu
• przebarwienie korony zęba – stwierdzono - podejrzenie zmiany zabarwienia w wyniku obecności osadów nazębnych
• atrezja/abrazja – nie stwierdzono
• łuki językowo-gardłowe i językowo-podniebienne – prawidłowe
• węzły chłonne żuchwowe powiększone, przedłopatkowe i podkolanowe prawidłowe,
• ślinianki żuchwowe powiększone,
• fetor oris stwierdzono
• obecny anizognatyzm w uzębieniu jamy ustnej
• wskazanie bezwzględne do aktywnej higieny jamy ustnej
• predyspozycja na wzmożoną reaktywność błony śluzowej na płytkę bakteryjną"


Dostałam również kosztorys:


W trakcie zabiegu zostanie wykonany - sugerowane postępowanie dla pacjenta

- scaling naddziąsłowy i poddziąsłowy,
- szczegółowe badanie jamy ustnej,
- badanie radiologiczne jamy ustnej,
- ekstrakcje zębów - po diagnostyce wewnątrzustnej w znieczuleniu ogólnym, jeśli będą jakiekolwiek wskazania

- plastyka błon śluzowych i dziąseł - szwy wchłanialne materacowe - polerowanie koron zębów,


Badania przed zabiegiem:

 • Badanie krwi : 180 zł
 • Echo serca: 150 zł
 • koszt histopatologii: 220 zł
 • antybiotykoterapia przed i po zabiegu ok 200 zł
 • wizyty kontrolne przed i po zabiegu ok 4 wizyty x 60 zł : 220 zł
 • zdjęcie szwów : 100 zł
 • itp.


Przypuszczalny koszt zabiegu wraz z diagnostyką w znieczuleniu ogólnym z ekstrakcjami zębów (101-109; 201-209; siekacze łuk dolny oraz trzonowce łuku dolnego) : 1400 zł.

Przypuszczalny koszt zabiegu wraz z diagnostyką w znieczuleniu ogólnym z ekstrakcjami zębów (siekacze łuk dolny i górny, 105-107; 205-207) : 800zł.

Pobranie zmiany do badania cytologicznego lub histopatologicznego dodatkowy koszt : 220zł

Dziękuję za każdą pomoc! 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.07.18
  01.07.18

  Zdrówka skarbie

461 zł z 3 490 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Wpłać teraz
 
Magdalena Mielewczyk - awatar

Magdalena Mielewczyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 13

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Elżbieta - awatar
Elżbieta
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Martyna - awatar
Martyna
50
Natalia Adamczyk - awatar
Natalia Adamczyk
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
35
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Łukasz S - awatar
Łukasz S
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij