Zbiórka Dolly prosi o pomoc i ulgę - zdjęcie główne

Dolly prosi o pomoc i ulgę

461 zł  z 3 490 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Wpłać teraz
 
Magdalena Mielewczyk - awatar

Magdalena Mielewczyk

Organizator zbiórki

Cześć,


nazywam się Dolly. Przyszłam na świat 14 lutego 8 lat temu. Całe dotychczasowe życie spędziłam z siostrą, która jest rok młodsza ode mnie. Pewnego dnia dowiedziałam się, że nasza właścicielka nas rozdziela i będę miała nowy dom. Pojechałam do Pana doktora na operację sterylizacji a tydzień później trafiłam już do nowego domu. Płakałam przez pierwsze dni. Straciłam swój dom, swoją siostrę…


W nowym domku jestem już dwa miesiące. Nie sądziłam, że tak szybko pokocham nową Panią i wszystkich mieszkańców. Wszyscy są dla mnie mili. Głaszczą mnie, dają przekąski, miło do mnie mówią. Zaufałam nowej Pani na 100% i wiem, że nigdy mnie nie zostawi. Jestem teraz bardzo szczęśliwa, że trafiłam do prawdziwego kochającego domu.


Moja historia nie dotyczy nowego domku. Mam problem z ząbkami. Niestety poprzednia Pani o nie nie dbała  i teraz cierpię z bólu. Praktycznie cały czas śpię. Byłam z nową właścicielką u Pana doktora stomatologa i powiedział, że mam silny stan zapalny dziąseł oraz duży kamień nazębny. Trzeba zrobić zabieg pod narkozą i wyrwać dużo ząbków bo nie można ich uratować (jeden już sam wypadł). Przed zabiegiem trzeba zrobić kosztowne badania. Poprzednia właścicielka oddając mnie do nowej Pani powiedziała, że jestem zdrowa i nigdy nie chorowałam. Może zapomniała o moich ząbkach i o tym, że tak bardzo cierpię?

Moja nowa Pani zaniepokoiła się tym, że nie mogę gryźć suchej karmy oraz przykrym zapachem z pyszczka -  zabrała mnie do weterynarza. Tam dowiedziała się, że mam problem z ząbkami. Niestety są to tak duże koszty, a nas na to nie stać. Bardzo proszę o pomoc. Każda nawet najdrobniejsza kwota będzie dla nas dużym wsparciem, tym bardziej, że utrzymujący się długo stan zapalny prowadzi do powstawania innych poważnych chorób.

Po wizycie u stomatologa dostałam opis wywiadu/badania:


"Pies przyjęty na konsultację stomatologiczną. Nie wdrożona higiena jamy ustnej. Zwierzę w dobrym stanie klinicznym. Obecna chęć do jedzenia. Zwierzę w trakcie diagnostyki.

Obecne osady nazębne 1-3+; obrzęk dziąseł IV kwadranty do 3+; zapalenie dziąseł IV kwadranty - reakcja alergiczna na płytkę bakteryjną, decyzja o rodzaju leczenia po RTG i szczegółowym badaniu jamy ustnej w znieczuleniu ogólnym; wskazanie do kontroli wraz z RTG - wskazanie do rewizji.
Ocena zębów po wykonaniu skalingu i RTG.

Badanie w zachowanej świadomości:

• kamień nazębny – I-III+
• zapalenie dziąseł – I-III+
• zapalenie przyzębia – 0-I+
• furkacje zębów – 0+
• resobcje zębów – 0+
• mobilność zębów – 0-I+
• złamanie korony zęba - nie stwierdzono w badaniu
• przebarwienie korony zęba – stwierdzono - podejrzenie zmiany zabarwienia w wyniku obecności osadów nazębnych
• atrezja/abrazja – nie stwierdzono
• łuki językowo-gardłowe i językowo-podniebienne – prawidłowe
• węzły chłonne żuchwowe powiększone, przedłopatkowe i podkolanowe prawidłowe,
• ślinianki żuchwowe powiększone,
• fetor oris stwierdzono
• obecny anizognatyzm w uzębieniu jamy ustnej
• wskazanie bezwzględne do aktywnej higieny jamy ustnej
• predyspozycja na wzmożoną reaktywność błony śluzowej na płytkę bakteryjną"


Dostałam również kosztorys:


W trakcie zabiegu zostanie wykonany - sugerowane postępowanie dla pacjenta

- scaling naddziąsłowy i poddziąsłowy,
- szczegółowe badanie jamy ustnej,
- badanie radiologiczne jamy ustnej,
- ekstrakcje zębów - po diagnostyce wewnątrzustnej w znieczuleniu ogólnym, jeśli będą jakiekolwiek wskazania

- plastyka błon śluzowych i dziąseł - szwy wchłanialne materacowe - polerowanie koron zębów,


Badania przed zabiegiem:

 • Badanie krwi : 180 zł
 • Echo serca: 150 zł
 • koszt histopatologii: 220 zł
 • antybiotykoterapia przed i po zabiegu ok 200 zł
 • wizyty kontrolne przed i po zabiegu ok 4 wizyty x 60 zł : 220 zł
 • zdjęcie szwów : 100 zł
 • itp.


Przypuszczalny koszt zabiegu wraz z diagnostyką w znieczuleniu ogólnym z ekstrakcjami zębów (101-109; 201-209; siekacze łuk dolny oraz trzonowce łuku dolnego) : 1400 zł.

Przypuszczalny koszt zabiegu wraz z diagnostyką w znieczuleniu ogólnym z ekstrakcjami zębów (siekacze łuk dolny i górny, 105-107; 205-207) : 800zł.

Pobranie zmiany do badania cytologicznego lub histopatologicznego dodatkowy koszt : 220zł

Dziękuję za każdą pomoc! 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.07.18
  01.07.18

  Zdrówka skarbie

461 zł  z 3 490 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Wpłać teraz
 
Magdalena Mielewczyk - awatar

Magdalena Mielewczyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 13

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Elżbieta - awatar
Elżbieta
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Martyna - awatar
Martyna
50
Natalia Adamczyk - awatar
Natalia Adamczyk
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
35
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Łukasz S - awatar
Łukasz S
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij